Clots në spermë
Ndonjëherë sperma mund të jetë i pranishëm clots pazakonta. Më parë nuk kishte asnjë problem të tillë, njerëzit filluan të shqetësohen për shëndetin e tyre.
Clots në arsye spermë
Shkaqet e clots në spermë mund të jenë të ndryshme. Këtu ne duhet të i kushtoj vëmendje për karakteristikat strukturore të mpiksjen. Në qoftë se ata duken si topa të vogla apo kokrra si orizi - pastaj u shqetësoni për të nuk ia vlen. Clots formuar nga ky lloj i pabarabartë zheleobrazuyuscheho shpërndarja gjenitale proteina burrin. Nëse clots në spermës kanë një ngjyrë të errët, si blotches errëta pikave, nuk kanë formë karakteristike dhe erë të pakëndshme - një arsye për të vizituar mjekun dhe të jetë spermë testuar. Clots në spermë mund të tregojë një sëmundje në organet gjenitale. Nëse njerëzit të zhvillojnë prostatitis, uretritin sistemit urogjenital pranishëm në gurë të vegjël - që clots gjakut mund të pranojë ose ngjyrë kafe. Disa sëmundje janë të shoqëruara me mpiksjen e spermës erë shumë të pakëndshme. Kështu, clots mprehta erë mund të tregojë inflamacion ndodh në sistemin urogjenital mashkullor. Gunga në spermë verdhë në shumicën e rasteve tregojnë vezykulobuloznoyu prostatitis.Shkakton sperma trashë mund të jenë akte të rralla seksuale, faktorë të ndryshëm të mjedisit dhe në veçanti - temperaturë të lartë, ndikimi i alkoolit.
Heqja e clots në spermëRritja Dendësia e spermës është shumë e padëshirueshme në rastin kur çifti planifikon të lindjes. Dendur sperma - kishte lëvizshmëri të spermës. Sidomos i rrezikshëm në këtë rast është procesi i aglutinimit (lidhjes) spermës. Për të normalizuar dendësia e spermës një njeri duhet të merrni testuar dhe për të gjetur shkakun e kësaj gjendje patologjike. Nëse ka inflamacion në sistemin urogjenital, ajo duhet të hiqet. Për lehtësimin inflamacion duke përdorur një grup të barnave të veçanta, antibiotikët, mund të tërheqë vëmendjen për recetat e mjekësisë tradicionale, pi TEAS bimor me. Ulja e densitetit të spermës dhe ndihmon grup të saktë të produkteve, veçanërisht të pasura me vitaminë C. Në mesin ushqim të tillë është i pranishëm luleshtrydhe, portokalli, Blackcurrant, zarzavate të freskëta, piper i kuq. Vitamina C aktivizon lëvizshmëri të spermës, përjashtuar ata nga fërkimit së bashku. Një produkt i shkëlqyer për të luftuar problemet e njerëzve mund të quhet mjaltë dhe derivatet e saj. Veçanërisht efektive është bletët mbretërore pelte.