Mjetet juridike popullore për artrit reumatoid


Rheumatoid arthritis quajtur lezione sistematike indeve lidhës, manifestim klinik i cili është shprehur kryesisht nga dëmtimit kronik progresive të përbashkët. Zhvillimi i artritit reumatoid prek një numër faktorësh të dy natyrës jashtëm dhe të brendshëm. Kjo është, faktorët e jashtëm mund të shërbejë si infeksion, hipotermi, plagosje, reaksion alergjik, dhe disa uyazyka klimës. Faktorët e brendshëm që mund të shkaktojnë zhvillimin e artritit reumatoid përfshijnë moshën dhe seksin e pacientit, veçanërisht metabolizmin në trup, çrregullime të ndryshme të natyrës endokrine, predispozitë gjenetike për sëmundje. Ka spekulime se mundësia e kësaj sëmundjeje është për shkak të infeksionit latent viral. Kjo në një farë mase nga fakti se shumë pacientë manifestohet fillimin akute, shpesh i paraprin pectoris, sëmundjeve të tjera respiratore akute apo infeksion viral.


Për shkak të faktit se sëmundja është mjaft e zakonshme dhe manifestohet nuk është shekulli i parë, natyrisht, nuk janë mjete popullore për artrit reumatoid, të cilat mund të ndihmojë të hequr qafe ose lehtësuar gjendjen e pacientit e njeriut. Konsideratë duhet t'i jepet disa prej tyre, ndoshta ata mund të ndihmojnë ata për të cilët kjo sëmundje është bërë një shoqërues i vazhdueshëm i bezdisshëm dhe i cili me siguri do të duan për të shpëtoj prej tij. Si mjete popullore që ndihmojnë nga artriti reumatoid janë në dispozicion për pothuajse të gjithë, nuk kërkon shpenzime të rënda të trajtimit dhe nuk duhet të shkaktojë ndonjë problem për ata që për arsye të ndryshme preferojnë të trajtohen metoda popullore.


Recetë № 1. Nga dhimbje në nyje, sa kohë më parë është vërejtur mirë duke ndihmuar kripë zakonshëm. Në mënyrë që të aplikojnë saktë këtë të thjeshtë do të thotë kripë e nevojshme të fshij zonën e prekur, pasi shpërndarjen atë në alkool, vodka, përveç duke i dhënë efekt të keq e kripës të përzier me mjaltë.

Recetë № 2. Shumë mjete popullore për sëmundjet e ndryshme kanë qenë prej kohësh i njohur dhe janë miratuar edhe nga mjekësia zyrtare. Ju mund të përdorni këtë metodë si trajtim balte. Me terapi balte të shëruar shumë sëmundje, megjithatë, në mënyrë që të përdorin në mënyrë efektive mjetet e balta të zakonshëm, natyrisht, të aplikojnë kot. Për efekt terapeutik kërkon balte të veçantë, e cila u fitua në një vend të caktuar (ka zona ku balta ka shërim pronat). Sepse kjo do të thotë se ka një kërkesë, dhe shitjet e saj janë zakonisht nuk është e vështirë për të gjetur. Shërimi balta përmbajtje të ndryshme yndyrë, plasticitet të përdorin atë, ju duhet të fillojë të analizoj atë nëpërmjet një sitë metalike, pastaj i holluar me ujë, duke shtuar në të deri në konsistencën e balta bëhet si krem ​​i trashë. Llokoçis ajo ka nevojë për më shumë kohë derisa përzierje është e qetë, pa gunga. Për efekt të duhur shërimit balta holluar duhet të ngrohtë deri në 60 oz., Dhe pastaj përzier me një të ftohtë me një temperaturë të caktuar, e cila do të varet se si do të zbatohet. Për shembull, në mënyrë që të përdorin atë për aplikimet e përgjithshme, temperatura duhet të jetë rreth 40 oz, dhe, për shembull, kërkesat për xhiro -. (. Deri në 43 oz) pak më i ngrohtë. Për aplikimet e tjera temperatura lokale mund të arrijnë deri në 50 gram. Kjo nuk është e lehtë për të arritur, por kjo qasje do të japë efektin e duhur terapeutik. Mjete të tilla popullore që ndihmojnë nga artriti reumatoid, aplikuar me ndihmën e njerëzve me përvojë në këtë fushë, por askush nuk ndalon të përpiqet të bëjë të gjitha procedurat veten. Trashësia e ëmbëlsira balte e 5 cm, koha gjatë së cilës kërkesa do të jetë balta në vend të lënduar është 15-20 minuta. Nëse është e nevojshme, ajo mund të rritet deri në gjysmë ore. Trajtimit shëruese balta mund të përmbajë një numër të ndryshëm të procedurave, në varësi të se sa larg sëmundja manifestohet dhe mund të shkojnë nga 12 në 20 procedura. Procedurat kalojnë një ditë ose dy ditë në një rresht, të alternuara me një ditë pushimi.


Recetë № 3. Shpesh ndodh që nuk të ndihmojnë kundër pilula sëmundjeve dhe medikamente në mënyrë që ju mund të marrë ndihmën e ofruar nga mjekët popullorë që kanë fondet e tyre nga artriti reumatoid. Për shembull, është si vijon: duhet të përgatisë një përzierje e mjaltë, aloe dhe verë të kuqe. Për këtë ne kemi nevojë aloe, pereterte në qull me miell misri dhe matet në vlerë prej 350-400 gr Honey -.. 600 gr dhe 900 gr. fortifikuara verë e kuqe. Mix gjithë përbërësit tërësisht, pastaj thahet në një shishe qelqi dhe le të qëndrojë për një javë. Veçanërisht theksohet se vera duhet të marrë në moshën dy vjeç e më shumë, dhe para se ju prerë atë gjethet shëruese nuk mund të lihet brenda pesë ditëve. Pastaj, në fakt, shumë natyrisht e përdorimit të këtij produkti. Një orë para ushqimit duhet të marrin një lugë gjelle këtë ilaç një herë në ditë. Vazhdo në pesë ditë, pastaj të rrisë futje në dy herë në ditë, vetëm një lugë gjelle për orë para ngrënies. Varësisht se sa e vështirë sëmundja në individ, sigurisht mund të shkojnë nga dy javë deri në gjashtë muaj.


Recetë № 4. Më shumë njerëz do të thotë marrjen e shpëtoj artritit reumatoid. Për aplikim lokal mund të përdorni kamomil, tërfili bimeve medicinale, HOPS zakonshëm ose elderberry. Me këto bimë mjekësore mund të bëhet fërkim, fasha dhe të tjerët. Zvogëlojë dhimbjen dhe inflamacion në këtë sëmundje, duke përdorur pako të naftës eukalipt, përveç fasha të mira vaj të parfumuar me HOPS bimor, tërfili dhe Wort Shën Gjonit (2 tbsp. Lugë) të përzier me 50 oz. vazelinë.