Dhimbje koke se sa efektive spazmalhon


Kur tempuj dhimbje dhimbje, të ngrirë në kokë, atëherë ilaçe është një mjet për të shpëtuar nga kjo gjendje e pakëndshme. Shumë spazmalhon ndihmon dhimbje koke ajo është përdorur gjerësisht në trajtimin e dhimbjes.
Shumica mjekët rekomandojnë këtë drogë që përdoret për periudha të shkurtra, dhe për të përcaktuar shkaqet e vërtetë të sëmundjes për t'u ekzaminuar.

Shkaqet dhe tipologji dhimbje koke


Tensioni zgjatur muskujve, lodhje mendore, emocione të forta ekspertët kryesorë arsye e quajnë dhimbje koke "zakonshëm" në 9 nga 10 njerëz. Në këto raste spazmalhonu tabletë eliminon simptomat e pakëndshme.


Dhimbje koke nga të zgjatur ulur në një pozitë të pakëndshme për një njeri, kur ndryshimet hormonale, PMS në femra. Drogës në këto raste ndihmon për të hequr qafe e vuajtjes.

Më pak ndodh migrenë - vaskulare çrregullime. Shefi fillon të lënduar nuk gradualisht, por papritmas, të tipit "shpërthim". Sulmi vazhdoi për disa ditë. Me një spazmalhonu tabletash me dhimbje nuk përballuar.


Spazmalhonu analgjezik efekt


Benefits spazmalhonu në një numër të analgjezikë tjera - një kombinim i tre substancave aktive. Pronat analgjezik metamizol shkak natriumi hydrochloride dhe pytofenonom fenpyverynyya bram.

Metamizole është një nonsteroidal droga anti-inflamator. Ai siguron jo vetëm analgjezik, por edhe efekt anti-inflamator.

Efekti është për të reduktuar formimin e komponimeve inflamatore në trup. Si rezultat, reduktuar ndjeshmëri dhimbje, aktivitet të reduktuar në inflamacion.
Pytofenona hydrochloride relakson muskujt e lëmuar, redukton ton. Eliminon dhimbjen e shkaktuar nga vrull muskujve.
Fenpyverynyya bram ka një efekt të ngjashëm me hydrochloride ndikimi pytofenona.Tip! Kur zgjedhjen e anestezion preferojnë spazmalhonu e mundur për një numër arsyesh. Substanca e veprimit të integruara në përbërjen e tij eliminon spazma të enëve të gjakut, ka analgjezik, antispasmodic efekt, antipiretik.

Doza e drogës "Spazmalhon" dhimbje koke të duhet të jetë një mjek. Ilaçe lirimin e drogës pa një recetë.


Trajtimi i dhimbje koke - një problem kompleks


Nëse një person ruan një pozicion për një kohë të gjatë, shpinën dhe qafën mpirë. Zvogëluar rrjedhjen e gjakut në enët, qelizat dhe indet thjesht nuk oksigjen të mjaftueshëm dhe nuk janë hequr produktet metabolike.

Në këto situata, si dhe stresi, tendosje ka dhimbje koke "zakonshëm", në të cilën e ndihmon edhe një spazmalhonu tabletë. Efekti i saj analgjezik mund të ndihet pas 20-40 minuta.
Si një dhimbje koke masë paraprake duhet të alternuar ngarkesën në grupe të ndryshme të muskujve, të relaksoheni plotësisht dhe të hani rregullisht. Heq dhimbje koke ushtrime të frymëmarrjes, praktikave të ndryshme shpirtërore.