Masazh mjaltë mrekulli pa dhimbje


Nëse ju vendosni të kthehet nëpër natyrshme dhe të shëndetshme për teknikat e trupit, masazh mrekullueshme mjaltë pa dhimbje është zgjedhja juaj. Besohet gjerësisht se masazh mjaltë është e shoqëruar me siklet dhe madje edhe dhimbje mbi procedurat e para të egra janë unaesthetic dhe bruises. Megjithatë, kjo mund të shihet vetëm në mjeshtrave të konsumatorëve joprofesionale, vetë-mësohet, ose ato që vendosën të eksperimentojnë me shtëpinë e tij të shëndetit të tyre. A nuk mendoni se një masazh mund të jetë fuqia e çdo. Nëse ju bëni çdo gjë sipas recetës tibetian (masazh mjaltë me fshatin tibetian amtare), ka dhimbje do të jetë zhdukur. Dhe në qoftë se ju vendosni të bëni vetë në shtëpi, ju duhet të bëjë atë pas marrjes së një dush dhe masazh klasik tërë trupin. Masazh trupi me mjaltë dhe thelbësore vajra duhet të butë, fërkim mjaltë dhe duke krijuar një vakum dhe acarim shuplakat otderhyvanyem vetëm në zonat problematike, në vijim rregullat e parashkrimit.


Mrekullia masazh mjaltë do të japë shkëlqimin e lëkurës tuaj, elasticitet dhe elasticitetin. Dukshëm, si edhe, dhe forcim Efekti: të gjithë trupin të marrë minerale dhe vitamina të mjaftueshme që përbëjnë mjaltë, rritet imuniteti, normalizes ekuilibër me ujë kripë dhe metabolizmin, përditësuar, indet qelizore, organet pastruar toksina dhe toksina. Pas kësaj procedure, ju do të ndiheni të qetë, të largohet nga ju pagjumësi dhe probleme me çrregullime nervore.


Nuk është e rekomanduar që të përdorë një masazh, dhe edhe pse kjo mund të bëhet pa dhimbje, shumë shpesh. Mjaltë masazh është kundërindikuar alergji, personat me sëmundje kronike, vetëm ftohjet sëmurë ose kanë pasur, etj Gjithmonë një rrezik të dëmtojë trupin, edhe nëse shumica e qëllimet fisnike dhe ndikimi i pamohueshëm shëruese, kështu që ju duhet të konsultoheni me mjekët në çdo rast.Pas kësaj masazh duhet të pini çaj me mjaltë për të parandaluar dehidratim dhe zbutur situatën e vështirë në trup që mund të ndodhë gjatë proceseve të tilla si tensioni i lartë, rrit metabolizmin, adsorption, etj Nuk rekomandohet të përdorë gjithashtu edhe mjaltë për masazh dhe maskë në fytyrë dhe qafë, si ka lëkurë shumë të ndjeshme dhe të hollë.

Gjithsesi, në masazh afatgjatë mjaltë nuk çlirojë ty e celulitit dhe kilogram ekstra nëse paralelisht me procedurat e ngjashme që ju nuk ndiqni rregullat e jeteses shëndetshëm, duke përfshirë të ushqyerit e mirë, gjumë të shëndetshëm, aktivitet fizik, higjienën dhe më shumë.


Me qëllim të trajtimit masazh mjaltë mund të përdoren pa probleme për njerëzit e të gjitha moshave, ajo është përdorur, ndër të tjera, për trajtimin e nyjeve, sprains, dhimbje në muskuj. Gjurmë mjaltë, duke marrë në indet e trupit, të ndikojë pozitivisht në të gjitha sistemet.

Është e rëndësishme që masazh mjaltë është i kundërindikuar për njerëzit me rritje excitability nervor ose, gratë shtatzëna, njerëzit me ndryshimet hormonale të prirur për këtë.
Në mjaltë përqendruar polen pozitiv të energjisë me lule, dielli, era, ngrohje, ndryshkun dhe transferuar të trupit, shërimin dhe qetësues të gjitha qelizat e saj, indet dhe organet. Mjaltë trajtimit të praktikuar që nga kohët e lashta deri në ditët tona dhe të gëzuar sukses të madh në mesin e banorëve të të gjitha vendeve dhe popujve në të gjithë planetin. Po! Pronat medicinale e mjaltit janë të dobishme jo vetëm amvise por edhe shkencëtarët, hulumtuesit, astronautët, shkencëtarët, të cilët janë të detyruar të punojnë në kushte ekstreme.