Pas kësaj dhimbje të veshkave Shkaqet, Mjekimi


Shumë shpesh dhimbje në veshka jep një shumë të ngushtë, kështu që është e rëndësishme për t'iu përgjigjur pyetjes për shkak të lënduar veshkat, por kur ju e dini shkakun, trajtim efektiv mund të fillojë. Dhimbje në veshka mund të ndodhë për shkak të lëndimeve të ndryshme apo infeksion. Gjithashtu shpesh nuk mund të dëmtojë veshkat dhe mbrapa apo bluzë. Shumë nuk e di edhe se veshkat janë vendosur nën brinjë më të ulët. Të përcaktojë saktësisht lënduar apo veshkave apo diçka tjetër mund të një mjeku. Prandaj, është e rëndësishme që të njohin simptomat që mund të ndodhin për shkak të sëmundjes së veshkave.Nuk ka dhimbje natyra dhemb, shpesh veshkave dhemb njëra anë, ose majtas ose djathtas. Kjo dhimbje ndodh për shkak të infeksionit - pielonefrit, mavijosur, me lezione infektive, me urolithiasis. Dhimbje kurrizore apo mesit ndodh sepse ka një vrull prapa.


Simptomat kryesore janë dhimbje në veshka

1. Dhimbje shfaqet në shpinë.


2. Në urinimi shumë bakes.


3. Vazhdimi i duan në banjë.


4. Kjo mund të jetë polyuria ose nokturia.


5. urinë mund të jetë gjak.


6. Ndryshimi ngjyra e urinës.


7. Për shkak se veshkat nuk eliminojnë lëngjeve të tepërta të fillojë të rritet këmbët dhe të armëve.


8. Në disa puçrra shfaqet në lëkurë për shkak të faktit se toksina grumbullohen në trup.


9. goja mund të jetë një erë e amoniakut. 


10. ethe të shoqëruar nga të dridhura.


11. Në njerëzve ka përzier dhe të vjella.


12. Një person shumë i lodhur.


13. Ka vizion të paqartë.


Pas kësaj të dëmtojë veshkat?

Sëmundje të veshkave ndodh në mosha të ndryshme, sëmundje të veshkave është shpesh e fshehur dhe ajo është diagnostikuar shumë vonë. Prandaj, është e rëndësishme që të i kushtoj vëmendje të simptomeve që ndodhin kur sëmundja është renale, dhe për të eleminuar shkakun.


1. nephrolithiasis është dhimbje budalla njëanshme ose bilaterale, ajo në masë të madhe depletes personin, rëndë kur një person ndryshon pozicionin e trupit apo gjatë ushtrimit.


2. Në dhimbje të veshkave dhimbje barku mund të jenë të rënda, akute dhe konvulsiv. Dhimbja është vetëm pas duke lëvizur gurin.


3. sindromi i "hedhjen" shfaqet gurë pas u nis, urinim të dhimbshme dhe të ndërpritet. Vetëm pas ndryshimit të pozitës mund të vijë lehtësim.


4. Rrit presionin e gjakut.


5. urinës mund të jetë shumë e pomutnity, duket gjak menjëherë pasi ka dhimbje pas ushtrimit.


Nëse përveç dhimbje në ethe veshkat, është një sëmundje infektive për të folur në lidhje me natyrën, ne duhet urgjentisht të kërkoni këshilla mjekësore. Nuk ka nevojë për vetë-mjekoj, në këtë mënyrë ju aplikoni veten vetëm dëm.


Është e rëndësishme për t'u marrë parasysh nuancat e sëmundjeve të ndryshme, të tilla si nëse një heqje personi i veshkave, ata shpesh prek njerëzit me peshë të ulët, disa fjalë, ju duhet të lëkundur sa më shumë shtypi, por është e rëndësishme për t'u marrë parasysh se ushtrimet në shtypin e ulët dhe e sipërme janë një rrezik në këtë sëmundje. Pishinë mirë not, not marrë ose të përpiqen për të lëvizur sa më shumë që të jetë e mundur, në këmbë është një mënyrë e madhe e trajtimit të kësaj sëmundjeje.


Ndodh që njerëzit bëjnë gabime në diagnoza, për shkak se ajo vetëm përkeqësojnë situatën. Për shembull, shpesh të ngatërruar mosveprim i veshkave me dhimbje barku i veshkave të fillojë të marrë një dush të nxehtë, përdorni një jastëk të ngrohjes. Mos harroni se në çdo rast jo për të vetë-mjekoj, vetëm pasi diagnoza e mjekut i mono trajtim filluar.


Si mund ta di se të dëmtojë veshkat?

Mos harroni se jo vetëm dhimbje prapa ndodh për shkak të sëmundjes së veshkave, ajo mund të duket në rast të problemeve me fileto mishi ose mbrapa. Dhimbja mund të ndodhë për shkak të osteoarthritis, pancreatitis, reumatizmi, nevralgji, sindromi premenstrual, inflamacion i shtojca, të jetë fillimi i përleshjeve fisnore, etj


Për të përcaktuar veshkat lënduar apo jo, duhet të udhëhiqet edhe në anatomi. Mos harroni se çdo buds personi janë të ndryshme, në varësi të strukturës së anatomisë njerëzore, pesha e tij, shumica të gjithë prej tyre janë vendosur menjëherë pas brinjë më të ulët. Normalisht, kur veshka e djathtë është më e ulët se të majtë. Një mjek mund të diagnostikuar problemin tuaj duke përdorur ultratinguj e veshkave.


Për shkak të sëmurë në mëngjes veshkave?

Dhimbje më në mëngjes mund të shkaktohet nga shumë sëmundje - hydronephrosis, Nephroptosis, pyelonephritis, tumoret e veshkave, polycystic, problemet me apendiksit nëse ndërprerë traktin gastrointestinal.

Ata mund të dëmtojë sëmundje të veshkave guri nëpërmjet mëngjes, sepse njerëzit ndryshojnë pozicionin e trupit. Gurë të fillojnë të lëvizin, sepse ka një shumë dhimbje.


Trajtimi i dhimbjeve në veshka

1. ndihmë çaj veshkave dhimbje lehtësimin, boronicë, të ndryshme bimor.


2. bostana shkëlqyer në sezonin, hani sa më shumë këtë fryt.


3. Ndihmon me Kastrati veshkave.


4. Në asnjë rast nuk mund të admirojnë alkoolit, qumështit, erëza, i kripur, i tymosur.


5. Përdorimi më i madh i mundshëm i ujit të trajtuar, pavarësisht nga fakti se nuk janë ënjtje. Shumë mjekë thonë se situata e ujit përkeqësohet. Kjo nuk është shkencëtarët perëndimorë vërtetuar se në qoftë se ju nuk e pini të lëngshme mund të jetë edhe më ënjtje.


Pra, dhimbje në veshka mund të ndodhë për arsye të ndryshme, është e rëndësishme për të zbuluar nëpër dhimbje e veshkave dhe të fillojnë trajtimin e hershëm të sëmundjeve gjetur asnjë kronike. Ju gjithashtu duhet të mbani mend dhe të masave parandaluese, të shqyrtojë dietën tuaj sa më shumë të jetë e mundur për të lëvizur zakone vidyazykatysya këqija.