Mënyra efektive për të rritur testosterone


Testosterone është thjesht një hormon seksi mashkull, edhe pse në sasi të vogla është e pranishme tek gratë, por testosterone është hormoni kryesor që ndikon të gjithë njerëzit në sferën seksuale, ajo shkakton erections dhe stimulon rritjen e re, ndikon në formimin e gjëndrave seksuale në test, dhe gjithashtu rritet madhësia e tyre dhe punën e spermës. Prandaj, ka mënyra efektive për të rritur testosterone.
Nga shuma e testosteronit prodhohet varet mbledhje, orgazmë, por kur nivelet e testosteronit tek burrat është i pamjaftueshëm, ai nuk mund të angazhohen plotësisht në aktivitet seksual.


Mbani në mend se nivelet e testosteronit janë vazhdimisht në ndryshim dhe kjo varet nga koha e ditës, ndërsa ai ngrihet në mëngjes, çdo njeri e di keq që shumë gra nuk e dinë ose nuk duan të dinë.
Mëngjes në mëngjes mbledhje ndodh edhe në meshkujt të cilët shpesh kanë probleme me mbledhje në të gjitha, por ky problem është zgjidhur duke rritur testosterone.
Duke rritur sasinë e testosteronit tek meshkujt pas seksit, ajo është shumë më tepër se seksi.

Mënyra efektive për të rritur testosterone zgjidhet nëpërmjet të ushqyerit e duhur, ndërsa ushqimi duhet të përmbajë karbohidrate, yndyrna, proteina, minerale dhe vitamina. Për këtë qëllim, secili duhet të hani banane, pineapples, mollë, mandarina, portokall dhe hani këto ushqime duhet të jetë para përdorimit të produkteve të mishit, e cila do të lejojë trupit për të asimiluar ato plotësisht.

Gjithashtu duhet të marrë peshk në çdo lloj, për shkak të faktit se proteina shtazore është lënda e parë për formimin e testosterone dhe hormoneve të tjera. Së bashku me mish, peshk, perime dhe fruta, duhet të hani qumësht, kos, djathë, gjizë, sepse ata janë karbohidratet, yndyrna dhe proteina që janë blloqe ndërtimi për testosterone.

Me pak fjalë, ushqimi duhet të jetë e bollshme, por të ndryshme dhe në këtë mënyrë mund të hani hikërror, oriz, makarona dhe produkte të tjera, duke e bërë ushqimin të ndryshme dhe në këtë rast, ju do të hani më pak, por më shumë se vullnet të mirë, dhe nuk do të grumbulluar peshë dhe testosterone nivelet do të jetë vazhdimisht i lartë.

Mënyra efektive për të rritur nivelet e testosteronit tek meshkujt janë si ushtrim fizik, të cilat përfshijnë ski, patinazh, tenis, patina patina, çiklizmit, vrapim, duke kërcyer, gjimnastikë dhe ushtrime të ngarkesës të gjitha klasat pasurojnë trupin me oksigjen, e cila e rrit qarkullimin e gjakut gjithashtu siguron ushqim për muskujt dhe e bën testosterone lartë dhe konstante.
Në të njëjtën kohë, ushtrime të tilla për të zhvilluar në masë të muskujve, të bëjë djalë i ri një njeri, me të gjitha pasojat e saj.
Mënyra efektive për të rritur testosterone është droga që kanë aftësinë për të prodhuar testosterone ose bëjnë drogë përmbajnë testosterone është gati.

Megjithatë, duke marrë ilaçe që përmbajnë ose nxisin prodhimin testosterone, vetëm pas konsultimit me doktorin tuaj.

Megjithatë, mënyra më efektive për të rritur nivelet e testosteronit tek meshkujt këtë jetë seksuale profesion, por testosterone duke prodhuar më mirë në qoftë se dikush ka marrëdhënie seksuale rregullisht. Së pari, ajo është shumë e mirë për burrat shëndetësore, për shkak të faktit se ai nuk do të zhvillojë prostatitis dhe rrezikun e kancerit të prostatës është minimale dhe pse.

Çdo njeri bërë spermës në testiseve, ata janë bërë brenda tri ditëve pas derdhje, ndërsa lirimin e spermës nga të testiseve, ajo është e përzier me lëng të prostatës dhe pastaj shkon jashtë.
Në këtë rast, kur njerëzit të angazhuar në jetën seksuale nuk është e rregullt, ai akumulon spermës në testiseve, e cila është modifikuar nën ndikimin e kohës, afërsisht folur "thartë".
Një sekrecion stanjacion prostatës, duke çuar në rritjen e saj, edemë dhe ndërsa ajo fasha traktit urinar në meshkuj, e cila çon në shkelje të rrjedhjes së urinës dhe prostatës modifikim që mund të rezultojë në kancer.


Kështu, ne mund të nxjerr një përfundim se seksi rrit testosterone dhe jetën seksuale klasa të rregullta janë ringjalljen e tërë trupin e burrit të saj. Për të ruajtur një nivel të lartë të testosteronit në pleqëri, ju nuk duhet të ndalet duke luajtur sport, ha mirë dhe mos harroni në lidhje me seksin në të gjitha manifestimet e tij, dhe kjo duhet të ketë një partner i mirë, rozkute pa komplekse, por në këtë rast, niveli i testosterone të lartë është i prirur për vite.
Duhet të theksohet se testosterone ka një ndikim pozitiv jo vetëm në trupin e njerëzve, por edhe gratë. Shënim. Çfarë është kornizë muskujve rreth gruas kurrizore kolonë varet, si të gjithë muskujt e numrit të testosterone të prodhuara në një grua.

Testosterone, veçanërisht gjatë menopauzës tek gratë luan një rol të madh në mungesë të saj, femrat formuar depozita të mëdha yndyrë në bark dhe gjoks, të cilat mund të çojnë në formimin e një numri të madh të pllakave që janë depozituar në enët e gjakut dhe të çojë në zemër të miokardit infarkt dhe goditje në tru.

Gratë, sidomos në menopauzës të fillojnë të vuajnë nga osteoporozën, dhe ajo gjithashtu varet nga sasia e testosteronit në gjakun e gruas dhe ndikimin e testosterone në formimin gjithashtu madh kockave.

Testosterone në trupin e femrës redukton lodhjen, si dhe truri i njohur për të testosterone në të dy burrave dhe grave aktivizon organet riprodhuese dhe komanda transmetohet me anë të receptorëve seksuale trurit për testosterone. Ajo rrit potencë në burrat dhe gratë humor, heq depresionin dhe rrit efikasitetin.
Prandaj, humor gara në femra është në rritje dhe uljen e niveleve të testosteronit në gjakun e tyre.