Rregullat themelore e të ushqyerit në diabetit


Asnjë sëmundje nuk kërkon vëmendje sa më shumë për mënyrën se si diabeti sëmundje dietetike. Për shumë vite, mjekët dhe nutritionists kanë zhvilluar rregullat themelore të të ushqyerit në diabet mellitus zgjedhur dietat që janë të zgjedhur nga një mjek. Ka dietë për pacientët diabetik me trashje apo mbipeshë.
Rregullat themelore të furnizimit
Pacienti dhe familja e tij duhet të dinë se si për të ngrënë në diabet.
- Ushqyerit për diabetikët duhet të pjesshëm 6 pritjet në ditë, ajo do të ndihmojë për të siguruar se karbohidratet janë të zhytur në mënyrë të barabartë nga zorrë, dhe për të kontribuar jo më shumë rritje në glukozë.


- Ushqimi në orë të përcaktuara në mënyrë rigoroze, atëherë ne do të përshtatet doza e insulinës dhe sheqerit në gjak
- Eliminimi ose kufizojë ushqime që rrisin sheqerit në gjak - rrush, jam, jam, ëmbëltore, sheqer.
- Në dietë për të përfshirë ushqime me shumë fibra (makarona, perime), këto produkte pak rritje e sheqerit.
- Ushqimi i gatuar duhet të përmbajnë 30% yndyrë. Ushqimi duhet të jetë i durueshëm me vitamina, të dobishme për të futur në dietën tuaj vytamynonosytely - maja që bën birrë, maja bukëpjekës, hips supë.


- Ju nuk mund të hani - rrush, banane, rrush, ushqim i tymosur dhe snacks, enët mprehta dhe me erëza, mish derri dhe deleje yndyrë. Dhe kështu që është e pamundur për të marrë akullore, mjalta, çokollata, karamele, jam, ëmbëlsira dhe pasta. Sheqeri mund të përdoret me lejen e mjekut dhe në sasi të vogla.
- Në hartimin e dietë duhet të dini se ushqimi për diabetikët rrit nivelin e sheqerit në gjak. Produktet ushqimore të përbëhet nga proteinat, karbohidratet dhe yndyrnat. Ata kanë kalorive, por jo të gjitha ushqimet e rritur të sheqerit.

- Nëse diabeti është e kombinuar me më shumë peshë e pacientit, dietë duhet të përfshijë perime, si domate, tranguj, bizele, marule, spinaq, lakër turshi dhe lakër të freskët. Në qoftë se ju përdorni këto produkte, pacienti vjen ndjenja e ngopjes.
- Për të përmirësuar funksionin e tyre të mëlçisë, të hyjë në ushqime dietë që përmbajnë djathë, soje, bollgur dhe të tjerët. Ajo duhet të kufizojnë peshkut dhe mish broths, kufi ushqime të skuqura. Nëse diabeti është i shoqëruar nga edhe pacienti i trashë, atëherë mjeku do të zgjedhin dietë të ulët kalori që do të përdoren për humbje peshe dhe trajtimin e sëmundjes.


Dietat e tilla të rekomandojë
- Bukë të zezë.
- Supave në mish të ulët, supë peshku me perime dy herë në javë. Supave supë perimesh.
- Peshk, shpezë, mish. Pule, peshk ligët, mish viçi, mish lope, gjeldeti të zier, forma të ziera mpiksur.
- Enët dhe enët perime Side. Kungull i njomë, domate, tranguj, rrepka, marule, lulelakër, lakër. Karrota, panxhar, patate - jo më shumë se 200 gram në ditë. Në natën ju merrni 1 kg perime të pjekura, të ziera dhe të papërpunuara.

- Ëmbëlsirat dhe enët e ëmbël, manaferrat dhe fruta. Varieteteve të ëmbël dhe i lagësht e frutave dhe manaferrat, ajo Kastrati, currants kuqe, portokall, limon, mollë Antonovsky. Merrni një ditë në 200 m, të dyja të papërpunuara dhe të zier si në sorbitol, xylitol.

- Përdorni një numër të kufizuar të enëve dhe enët anësore nga drithërat.
- Vezë. Jo më shumë se 2 vezë të ziera në ditë për të shtuar në enët e tjera, përdorin si Omelets.
- Produktet e qumështit. Salcë kosi, djathi, djathi dhe puddings si Syrnikov ose në natyrë, prostokvasha, kefir, krem, qumësht dhe krem ​​në sasi të vogla.

- Pije. Lëng domate, kafe dobët, çaj, qumësht, çaj. Lëngje frutash janë bërë fllad me nota kosi e manave dhe fruta.
- Vaj vegjetal, gjalpë 40g vaj gatimi dhe në formë të lirë.
Me lloje të diabetit të gatimit mund të jetë arbitrare. Steamed, për të shmangur të mprehta, të skuqur dhe të japin ata pacientë të cilët, përveç Diabeti është një sëmundje e stomakut. Unë pajtohem me dëshirueshme dietës dietë, ndiqni rregullat e të ushqyerit në diabet.