Anti-plakje agjentë për flokët


Gjatë viteve që nuk mbulohen nga rrudhat e flokëve, por ata lehtë mund të lëshojë moshë, i privuar imazhin më elegante dhe të zgjuar e vitalitetit dhe naturalness. A ka mjete për anti-plakje kujdesit të flokëve?
Ja rrënjë!
Përkundër mendimit popullor, flokët e vjetër nuk është gjithmonë gri. Nëse ju përshkruani një sërë çështjesh që lindin me moshën flokët tona, është thënë në lidhje me hedh lëng fuçi, humbjen lagështi, duke reduktuar flokët jetëgjatësia.
Problemi kryesor i ndryshimeve të kualitetit të flokëve është një degjenerim gradual të follicles flokët. Privuar nga follicles flokët ushqyesve nuk mund të mbajë trashësinë e duhur dhe cilësinë e flokëve. Fondet e anti-plakje nuk mund të ndalojë follicles reduktimin, por ne mund të ngadalësojë ky proces mund të jetë, është e nevojshme për të vëzhguar një numër të rregullave të produkteve të kujdesit të flokëve.Ngjyrosje të flokëve
Gjithsesi, shenjat kryesore e jashtme të plakjes është konsideruar e flokëve gri. Dikush mund të pafund të flasim për predispozicion gjenetik për humbjen e hershme të ngjyrosje pigment dhe faktorë të tjerë që ndikojnë në flokët gri, por kanë flokët, ngjyrën e humbur, nuk e duan një të seksit të drejtë.
Të vetmet agjentët anti-plakje për të luftuar flokët gri - ngjyra e flokëve. Për t'u ngjyrosur flokët, mos harroni se shumë ngjyra natyrore nuk bojës mbi flokët gri plotësisht, kështu që është mirë që të zgjedhin për ngjyra të gatshme.

Zgjedhja e një bojë të veçantë duhet t'i kushtojnë vëmendje jo vetëm hije, efikasitetin, aftësinë për të pikturuar flokët gri 100%. Si pjesë e bojës duhet të mungon substanca më agresive të tilla si amoniak. Dhe të tilla të dobishme, të forcojë, ushqyesve për kujdes të flokëve, si ekstrakte bimore, vitamina, minerale, pelte bleta, në të kundërtën, duhet të përfshihet në përbërjen e tij.
Pika e rëndësishme është për të ruajtur ngjyrën errësirë. Për të arritur këtë, është e nevojshme për të përdorur mjete të posaçme për produktet e kujdesit të flokëve, nga shampo të mjeteve styling që janë projektuar me nevojën për të ruajtur pigmente artificiale.


Mbajtja strukturën e flokëve
Sipas ekspertëve, struktura e flokëve, dmth elasticitetin e tyre, smoothness, aftësinë për të reflektuar dritën, luan më e rëndësishme për perceptimin e flokëve të rinjve se shkëlqimin e tyre. Për fat të keq, është e pamundur për të ndryshuar strukturën e flokëve. Nëse natyra e flokëve të njeriut perekruchyvayuschyesya kompleks, me audiencën, "riciklimi", ata dështojnë. Por marrin masa kozmetike të jetë e mundur.
Gratë që preferojnë natyrore fonde anti-plakje mund të përdorë për të përjetojnë bukuritë njëmijtë orientale që vmoschuyut flokëve vajra të posaçme nga struktura e fluide. Në Azinë Jug-lindore dhe India gratë preferojnë vaj kokosit, dhe në Evropë dhe në Rusi janë përdorur kryesisht vaj pluhur dhe rodhe. Ata jo vetëm barrë e flokëve, por edhe të kontribuojnë në harmonizimin e tyre. Megjithatë, kjo metodë nuk është e përshtatshme për flokët flokëverdhë, shumë të butë dhe të hollë. Dhe edhe për ato gra që duan flokë të gjatë. Ata më mirë të përdorur shampoos moderne me keratin, aminoacidet dhe përbërës të tjerë që të rikthyer integritetin e thekon flokëve. Por vetëm një e flokëve larja nuk është aspak e mjaftueshme.


Si për të ndihmuar flokët tuaj?
Pra, çfarë procedura dhe e dobishme për ruajtjen e flokëve të rinjve dhe janë krejtësisht të pakuptimta?
• Masazh kokën. Për fat të keq, follicles flokët janë shumë të thellë për ata të mund të ndikojë në mënyrë të drejtpërdrejtë përmes masazh. Prandaj, kjo nuk do të ndikojë në dermis dhe hypodermu. Por anijet që janë gjetur në epidermë, masazh ende të prekur, dhe për këtë arsye jep rezultate pozitive indirekte, dhe i injorojnë ato nuk është e nevojshme. Masazh kokë mund të bëhet, por ajo duhet të mbahet mend se flokët follicles të ketë jo vetëm në rrjetin e tyre të gjakut, por edhe aftësinë për të rregulluar qarkullimin e ushqyesve dhe gjakut, dhe ata e bëjnë atë në "arsye" e tyre për të shpjeguar dhe ekspertët parashikojnë që mbetet i pakapshëm.

• Peeling kokës. Kjo procedurë nuk duhet të bëjë. Nëse shteti kërkon lëkurën e kokës si ju duket për të përdorur zhvishem, kështu që është më mirë për të kërkuar ndihmë nga një dermatolog. Dhe në qoftë se ju doni që të përshpejtojë rritjen e rritjes së flokëve, edhe pse lëkurë dhe jep rezultate pozitive minimale, por ata zakonisht nuk janë aq të dukshme. Dhe për shkak të grimcave dembrazyvnыh mund të dëmtojë strukturën e flokëve dhe të bëjnë ato më pak të butë dhe me shkëlqim.
• krehje e flokëve. Çdo floktar profesionist apo stilist do të ju japin këshilla: Për të arritur pamjen elegante të flokëve, për shembull, në reklama, ju duhet të krehër tyre të paktën njëqind herë. Dhe kjo këshillë vlen jo vetëm gjatë dhe të drejtë, por problemi i flokëve. Në qoftë se nuk ka kohë e tepërt për untangling dhe krehje e flokëve dhe të mbajë në furçë flokësh të thatë të paktën disa dhjetëra herë, ata do të duken shumë më të bukur dhe të mirë të mirëmbajtura.

• Marrja e antioksidantë. Sot, terapi me antioksidantë është metodë e vetme e ngadalësuar procesin e plakjes të follicles flokët dhe vonesa degjenerimin e tyre. Pra, nuk duhet lënë pas dore shëndetin.

Ajo duhet të reflektojë
Interesante, shkaku kryesor i plakjes flokëve është konsideruar gjenetikë tona. Kjo varet nga faktorë trashëgues flokëve jetëgjatësi elasticitetin e saj, vëllimi, struktura.
Megjithatë, shpesh flokët prekës marrë nga kujdesi të pahijshme. Dhe arsyeja nuk është aq shumë layring fonde si strukturë e papërshtatshme flokët detergjenteve tepër agresive. Ata prishin integritetin e shtresës keratin dhe të çojë në dehidratim flokët.