Supë e bimëve për flokët


Njëherë e një kohë e njohur se bimeve të ketë një efekt pozitiv në të gjithë trupin, dhe në organe të veçanta. E njëjta gjë mund të thuhet edhe për bukurinë e trupit të njeriut. Për shkak të bimëve që ne të bëjë një shumëllojshmëri të maska, teas dhe kremra me të cilat pastron fytyrën dhe duart, dhe flokët qafën e kursit. Supë e bimëve për flokët, në sajë të pronave të tyre të dobishme janë flokët, jo vetëm të shëndetshëm, ata të forcuar rrënjët e flokëve, duke i bërë ata të trasha, të forta dhe me shkëlqim. Zierje bimor rekomanduar gjithmonë, pasi ato përmbajnë sasi të mëdha të vitaminave, mineraleve dhe vajra esenciale. Rezultati i tij i parë i dukshëm është minimumi i tre, maksimumi pesë procedurat. E gjitha varet se si shpesh një person larë flokët. Flokët lahen më shpesh, në mënyrë që më shpesh do të përdoret decoctions e bimëve flokëve dhe aq më shpejt do të jetë rezultat i dukshëm.


Në këtë artikull ne do të diskutojmë se çfarë janë concoctions më të zakonshme të bimëve për flokët. Sapo ju mësoni se si të përdorin më mirë, se si të bashkoj dhe si të aplikoni. Çfarë është e dobishme zierje e bimëve për flokët? Siç u përmend më lart, përbërja e bimëve përfshin shumë ushqyesve, minerale, vajra esenciale dhe vitamina. Ato kontribuojnë në rritjen e rritjen e flokëve, forcon rrënjët e humbjes së flokëve, duke i bërë ata i shëndetshëm dhe me shkëlqim.

Bimeve medicinale ndihmojë të merren me zbokth, humbja e flokëve, e cila whipped reagim, eliminimin e shndrit dhe thatësi e lëkurës. Pra Bëjeni një rregull që çdo herë pas shampooing, shpëlarje zierje e flokëve të bimëve.


Nuk është sekret se pari ne duhet të vënë rodhe supë. Kjo është, kjo barishte ndihmon të luftuar problemet e shumta që lidhen me flokët. Rodhe është përgjegjëse jo vetëm për bukurinë e flokëve, duke i bërë ata i shëndetshëm dhe me shkëlqim. Zierje shtyer flokët e rodhe mund të hiqni zbokth, forcimin e flokëve, të eliminuar humbjen e flokëve dhe të përshpejtuar rritjen e tyre. Rrënjë rodhe është shitur në një farmaci, ajo vetëm mund të përgatisë veten e tyre në muajt e vjeshtës. Ju duhet të zgjidhni një bush madhe rodhe, me rrënjë të mëdha, t'i lash off terren dhe të thatë mirë. Më shumë mbi këtë bazë për të përgatitur teas dhe pije flokët e tyre.


Flokët supë rodhe rrënjë kuzhinier mjaft lehtë. Për një shpëlarje të marrë 50 g copëtuar rrënjë rodhe dhe derdh 500 ml ujë të vluar, vihet në zjarr dhe të sjellë një çiban. Që nga valë kuzhinier rrënjë rodhe për 10 minuta, pastaj hiqni nga të nxehtit. Le të qëndrojë për 2 orë dhe pije flokët e tyre pas lodhje.

Kamomil supë gjithashtu është përdorur shpesh për shpëlarje flokët, sidomos dashurinë e tij për një grua me flokë flokëverdhë. Supë kamomil, përveç forcimit, jep shndrit e flokëve dhe njollë ata lehtë të artë me ngjyrë, duke qenë natyrore, ngjyra natyrore. Kamomil supë forcon rrënjët e flokëve, të parandaluar humbjen e flokëve, heq acarim dhe kruarje e kokës, dhe promovon straightening flokët luftuar me këshilla whipped. Sidomos supë kamomil është e madhe për njerëzit me flokë yndyrë.

Flokët supë kamomil kaq: të marrë 3 tbsp. l. lule e kamomil, pour 1 litër ujë të vluar dhe të vënë në një banjë me avull për 5-10 minuta. Pastaj supë është hequr gati nga të nxehtit, insistojnë 01:00 nën kapak të mbyllur dhe pastaj të filtruar. Pastaj derdh ujë të ngrohtë zier të vëllimit origjinal. Rezultuar supë kamomil shpëlarje flokët pas çdo shampon.

Hithër - një barishte e dobishme, e cila është përdorur për të forcuar flokët, duke eliminuar zbokth, shkëlqim me vaj. Supë hithër ndihmon të luftuar këtë sëmundje si seborrhea kokës. Heq kruarje, acarim, eliminon flokët e brishtë. Hithrat është e pasur me mikro - dhe makro, kështu që efekti i saj thjesht do mahnitëse.

Flokët supë hithër mund të jenë të përgatitur si vijon: 2-3 lugë bimë medicinale derdh tre gota ujë të valë dhe të vënë në një banjë me avull. Përballoj supë e saj për 5 minuta, pastaj hiqni nga të nxehtit dhe filtri. Rezulton supë është e rekomanduar për shpëlarje flokët çdo herë kur shkon për të larë flokët e mi.

Për forcimin e flokëve duke përdorur lisi leh. Oak leh ka veti përforcuar, heq përmbajtje të lartë yndyrë e flokëve, zbokth dhe seborrhea me vaj të përdorur. Rezultati i parë shfaqet menjëherë pas zierje larë flokët e lisi leh.

Oak leh zierje përgatitur nga 1 tbsp papërpunuara grirë, i cili është derdhur dy gota me ujë të sjellë një çiban. Pas këtij çiban supë mbi mesme ngrohjes 5 minuta, insistojnë për 1 orë dhe pastaj të filtruar. Gati lisi leh zierje duhet shpëlarje flokët pas çdo shampon.

Sage - një barishte e përdorur për shpëlarje kokës. Sage jo vetëm që forcon rrënjët e flokëve, duke parandaluar humbjen e mëtejshme, por edhe për shkak të pronave të saj anti-inflamator, heq acarim, eliminon kruarje dhe zbokth.

Sage supë të përgatitur metoda e mëposhtme: 2 tbsp herbs brewed me 1 litër ujë të vluar, të vënë në një banjë me avull dhe të qëndrojë 15 minuta, pastaj tendosje, të ftohtë një të dhënë të vogël dhe shpëlarje flokët e tij.

TEAS, herbs listuara më sipër mund të përdoret jo vetëm si një pije pas shampooing flokët, ata gjithashtu e rekomanduar si një mjet shtesë për të fshij rrënjët e flokëve, çdo natë para se të krevat. Ata mund të përdoret gjithashtu si një bazë për maska ​​flokët.
Duke përdorur barëra të tilla të thjeshta mund të arrihet jo vetëm bukurinë e flokëve, por edhe shëndetin e tyre.