Restaurimi flokët pas diellit


Ultraviolet - armik i rrezikshëm i flokëve të mirë. Ajo dobëson strukturën e flokëve dhe ekstrakte lagështi prej saj. Për të shmangur këtë, unë të mësoni veten për kapele. Hat - i madh: së pari, ajo shton bukuri, dhe së dyti, hija e fushave nuk djeg hundë. Kështu, ndërsa ju dhe mbron flokët dhe fytyrën. Get ajo kurrë nuk është tepër vonë në diell shtator është ende mjaft aktive. Intensive hidratues balsam do të reduktojë brishtësinë. Maskat nuk janë në zahoplyuysya ngrohjes - një deri në 7-8 ditë është e mjaftueshme. Preferojnë balms, flokët krem ​​dhe llak të lehta fluide. Shumë prej tyre të bllokuar dritën ultravjollcë, ndërsa lehtësuar krehje. Mos harroni për ekzistencën hedhjen e mjeteve me SPF-filtra (flokëve mjaft figura 15). Kjo procedurat mbështetëse për sezonin diellin e nxehtë. Në gjysmën e dytë të muajit shtator për të filluar terapinë intensive - rimëkëmbjen dhe forcimin e flokëve. Post artikull - restaurimin e flokëve pas diellit.


Së pari, të rinovuar hairstyle tuaj. Edhe në qoftë se nuk ka ndarje mbaron, një shkurtim të lehtë të flokëve është e mirë. Nga tani bojë më rezistente dhe furçë djegur vidyazykatysya ngjyra vidtinochnym balsam. Një detaj i rëndësishëm: Color për të zgjedhur një errët ton tani, si një balsam të lehta hije nuk shtrihen në flokë të errët. Hairstyle dhe kështu të lodhur nga të nxehtit, kjo nuk do të tokës më shumë! Nëse është e mundur, të heqë dorë nga tharëse. Periodikisht, koka ime vetëm me ujë dhe shampo shfletoj nëpër kohë. Dhe nuk e aplikojnë atë direkt nga shishe! Mjet parë ndez në dorë me pak ujë.


A maskë 2 apo edhe 3 herë në javë. Më mirë të mos ndalem në mënyrë të shprehur dhe do të thotë në të cilat së paku janë të dizajnuara për ndikim 7-10 minuta. Aminoacidet, ekstrakte bimore dhe proteinat e grurit përbërë mirëpritur. Ata rivendosur strukturën e dëmtuar, të bëjë flokët e butë dhe i përkulshëm. Mundësia e bukur rehabilitimi - shërim ampulë. Thjesht numri maksimal i substancave të nevojshme në tub flokëve nuk përshtaten. Vjen në formën e ampulë kozmetike. Mjet është rubbed në flokët e lagura të pastër duke i larë për një muaj. Të kujdeset për bukurinë nga brenda: përkrah kursin e vitaminave. Pas flokët tuaj në dietat e tyre mungon oh sa! Ëmbëlsirë zëvendëson një grusht rrush të thatë, fiq të thata dhe banane.


Atë që ata përmbajnë gjurmë minerale përfitojnë flokët. Mos harroni për recetat e gjyshes së tij, në kohën e tyre gratë dinë shumë për kujdesin për gërshet të trashë! Flokët Shpëlaj me ujë të ftohtë i hidhur me lëng limoni - smoothness, elasticitet dhe të shkëlqejë do të ofrohen. Dhe pH acid natyrore normalizes kokës (lexo: pengon flaking dhe zbokth). Në drop duzinë kabina bien trajtimet e flokëve. Për ju të fokusuar në tendencat, le listën ato më të njohura. Çdo flokët mbuluar me një film i hollë mbrojtëse mbarsur me hidratues dhe rivendosjen e substancave. Ajo ushqen dhe parandalon flokët e thatë përsëri forcon bosht e flokëve. Filmi nuk përmban amoniak pothuajse tërësisht nga përbërësit natyral.


Ka një shumëllojshmëri të procedurave - Bio petëzim. Përbërja e ndryshme të filmit. Kjo është më e natyrshme, me efekt të qëndrueshëm ndaj ujit. Sipas "shijshme" termin "lustrim" hairdressers kuptojnë pikturë kujdesshëm. I curls të mbuluara me një shtresë të ceramides ngjyrë lustër, e cila i jep flokëve një hije të bukur natyrore. Me lustër ngjyrë mund të ndryshohet për disa tone, si në dritë dhe anën e errët. Pas procedurës, trash flokët, dhe flokët e është më e madhe. Negative - film larë për 10-20 ditë. Një pikë e rëndësishme! Lustrim gjithashtu i quajtur pjesshme për t'u ngjyrosur flokët bojë pa amoniak (p.sh., kur këshilla "vë shenjën e barazimit" nga ngjyra regrown natyrore për flokë). Vendosni të bëni - mos harroni të specifikojë se çfarë ju duhet.


Pas aplikimit filmi bërë flokët me shkëlqim, të rënda dhe të bindur. Baza për mjete shqyrtimit është proteine ​​soje. Larë off pas 2-4 javësh. Dhe në çdo kabinë është një restaurimi kompleks ritual kurorë. Klasike e zhanër - lëkurë e kokës, maskë fytyrën dhe darsonvalization. Ekziston edhe një Mezoterapia kokës - Administrata intradermal e vitaminave dhe olyhoэlementov. Procedura është përdorur vetëm në raste shumë të rënda. Pra, le të jetë që ju kurrë nevojë për të!