Restaurimi flokët pas diellit dhe verës


Dielli, ajri dhe uji i detit të ndikojë flokët tona nuk është mënyra më e mirë. Si rezultat, shëndetësor për të gjithë flokët e trupit për sezonin e verës, për fat të keq, shpesh është fatale. Dhe në fillim të vjeshtës kujdes pengesë prej tyre gjatë verës fillon të shfaqë plotësisht. Shurdhër, i brishtë, i thatë, e vështirë për të krehër, por edhe shpesh me ndarje mbaron përveç për të sjellë flokët për pikë, nuk është e detyruar të shkojë në det, në vende të nxehta. Po, dem det vërtetë promovon kolagjenit kullimin, përveç kripë, zabyvayuchys poret, loosens strukturën e flokëve, përkeqësuar gjendjen e tyre. Megjithatë, në qoftë se nuk e flokëve apo faza lagur pas notit për t'i lash me ujë të freskët, atëherë ky problem mund të shmanget. Ky publikim është i përkushtuar për tema të restaurimit flokët pas diellit dhe verës.


Por si UV, vetëm në vendpushimin ne zakonisht kujtojmë mëposhtme masa parandaluese thjeshtë si një kapelë apo shall, ndërsa në qytetet Pranojnë, kapele ne veshin në të nxehtit shpesh. Dhe më kot! Në tonë diellin latitudes veror mjaft agresive, veçanërisht në vitet e fundit, në mënyrë që jo vetëm lëkurën, por edhe flokët kërkojnë kujdes të veçantë. Nëse kjo neglizhencë, në vend të elegant, fillesat djegur pak në fillim të verës, sezonin vonë ju merrni një leckë të thatë. Shto kjo në dëm të ajrit të pluhurosur dhe të ndotura urbane (në verë për shkak të më pak atmosferës reshjeve është shumë dirtier se sa pjesa tjetër e vitit) dhe pikturë "flokët e vjeshtës" ndoshta do të jetë mjaft e plotë dhe e bukur.


Duke kërkuar për këtë shpëtim është në rrezik. Të përmirësuar pamjen - po, por për të rivendosur strukturën - nuk ka gjasa. Fakti se flokët kushtimisht përbëhet nga dy pjesë: e dukshme (ai e flokëve) dhe i padukshëm (llambë). Kjo pjesë e dukshme, ndryshe nga e padukshme, është i vdekur, kështu që trajtojnë atë dhe vitaminizuvaty padobishme. Nëse flokët është dëmtuar, ne mund të fsheh atë, por nuk shërohet. Prandaj është e nevojshme për të ushqyer kokës dhe rrënjët e gjëndër e flokëve.

Rastësisht, në muajt e verës për shkak të sasive të mëdha të frutave të freskëta dhe perimeve jashtë të gjithë trupin tonë u akuzuar. Kjo do të thotë se në verë, pavarësisht që vuajnë pjesën e dukshme të flokëve, të padukshme zakonisht shëron. Për këtë arsye, në fund të sezonit të festave të pastra, të nxehtë, veçanërisht, ju vetë flokët. Unë duhet të fillojë me procedurat estetike dhe kozmetike. Të jetë i sigurt këshilla podrezhim për restaurimin e flokëve. Dhe nuk më vjen keq Length: 2-3 cm Pritini mënyrë të sigurtë, sidomos nëse ata sichutsya. Nëse flokët tuaj është prekur shumë, unë do të këshillojë për të bërë një prerje të shkurtër. Për flokët me ngjyrë në fillim të vjeshtës është e rekomanduar zakonisht për të rinovuar ngjyrën gjithë. Më të mirë për të bërë një të butë bojë bezamiachnoyi. Për shkak të faktit se sezonin e nxehtë është aktive flokët tharje dhe kullimin e tyre kolagjenit, flokët bëhet poroze dhe i përafërt në të prekur, splutuyutsya shpejt dhe duket e shurdhër. Për të rregulluar këtë, ju keni nevojë për të mbushur voids dhe peshore qetë. Për këtë ne mund petëzim Bio, shqyrtimit ose kauteryzatsyyu.


E gjithë kjo marketingut emër të njëjtën metodë - filmi mbulon flokët me një film mbrojtëse. Efekti i kësaj procedure të parë nga një muaj për të dy. Një efekt më të qëndrueshme të dhënë procedurën e keratinization e flokëve (input në keratin flokëve artificiale). Tjetër emri i saj - keratin Global, nano keratin, straightening braziliane. Efekti zgjat deri në 7 muaj. Nëse flokët weaves, pas kësaj procedure ata do të drejtojë. Për të vazhduar laminating dhe keratinization efekt, kontrolloni me floktar, do të thotë për flokët përdorim më të mirë.


Nuk janë mjete të posaçme për restaurimin e flokëve pas verës. Përdorni shampoos, conditioners dhe ajer te kondicionuar e këtyre serive. Megjithatë, duke pasur parasysh faktin se shëndeti i flokëve ende në rrënjët e tyre, duhet të paguajnë vëmendje të veçantë për këtë pjesë. Lëndë ushqyese dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut maskë do të ndihmojë të vonojë humbjen e ekzistuese dhe të stimulojë rritjen e qimeve të reja të shëndetshme. Mbi të gjitha, mos harroni se kujdes (procedura dhe mjete të) duhet të plotësojnë problemet dhe llojin e lëkurës (të thatë, me vaj, e ndjeshme). Kujdesi për rrënjët dhe të ketë një ndikim pozitiv në pjesën e dukshme të flokëve tuaj.


Në mënyrë që të ketë një bishtalec të mirë në vetvete duhet të hani e drejtë, nuk do të jetë nervoz dhe nuk e plagosë kokës dhe flokët. Në çdo qëllimeve kohë, sidomos në rastin e "flokëve vjeshtë" duhet të kujdeset për curls e tij. Tani në shitje një përzgjedhje të madhe të shampoos, qëllimi i të cilit ndryshon në parametrat e flokëve të ndryshme (statusi, përmbajtje yndyrë, strukturën dhe madje edhe ngjyra), dhe frekuencën e aplikimit dhe në varësi të sezonit. Nuk është një rregull i përgjithshëm i gishtit kur zgjedh një shampo është një kusht përcaktimi i kokës kur zgjedh kondicioner, balsame dhe maskë - flokët. Fakti se prodhuesi është duke zhvilluar një sërë mënyrë që secili të thotë performancë të përmirësuar dhe të plotësojnë të tjera, pa angazhohen me ta në rezistencën e acid-bazë.


Është gjithashtu e rëndësishme që të ndiqni udhëzimet për të pastruar produktin tuaj të zgjedhur. Teste të ndryshme, eksperimente dhe studime të kryera nga krijimi formulime të produktit dhe rrjedhën e saj në prodhimin, mund të zhvillojë një formulë të veçantë dhe të identifikojë mjetet më të mira uyazyka aplikimit. Pra, të vënë maskë në flokët e lagur, të lagur ose të thatë duhet të bazohen në rekomandimet mbi paketë dhe për të mbajtur atë për aq kohë sa përcaktohet aty. Nuk është e nevojshme (në qoftë se nuk ka njohuri të veçantë) në mënyrë të pavarur të përdorë fonde nga linja profesionale. Për përdorimin e tyre mund të kërkojë uyazyka të veçantë (p.sh., temperatura) e mospërputhjes nuk mund të arrijë rezultatin e dëshiruar, dhe duke pasur parasysh koston e lartë e aktiveve të tilla, gjithashtu investojnë kot.