Maska Shtëpi për rritjen e flokëve përshpejtimin


Sot industria e bukurisë na ofron një shumë të mjeteve të ndryshme të kujdesit të flokëve. Megjithatë, është e përbërë nga elemente kimike që mospërmbushja me udhëzimet fillojnë të veprojnë në dëm të kokës. Prandaj, për të shmangur efektet e padëshiruara, përdorim më të mirë maska ​​shtëpi për rritjen e flokut përshpejtimin.
Maska vetë gatim ka shumë avantazhe. Mjetet juridike në shtëpi nuk janë vetëm të arritshme dhe të dobishme, por edhe shumë e lehtë për t'u përdorur dhe të përgatitur. Për më tepër, ajo na lejon për të ruajtur një shumë të holla. Ju jeni plotësisht të sigurt në naturalness e maskë Përbërësit për rritjen e flokëve ndryshe kozmetikë, dhe efekti mbi mjetet juridike në shtëpi ose në një dyqan të vogël të keqe.Maska e naftës pluhur
Ky vaj është një nga mjetet më të zakonshme dhe efektive për rritjen e flokëve dhe qerpikët. Maskat me përdorimin e vajrave të tilla janë veçanërisht të forta për shkak të naftës stimulon qarkullimin e gjakut. Vaj pluhur mund të gjenden në farmaci, dhe çmimi i saj është i ulët.

Vaj kastori mund të përdoret në çdo formë, dhe në kombinim me produkte të tjera, ose veçmas. Mënyra më e lehtë për të përdorur vaj pluhur për rritjen e flokëve në formë të pastër. Në një banjë me ujë vaj të nxehtë dhe pastaj rubbed në lëkurë e kokës. Pastaj flokët përfundojë kapem film dhe të mbuluar me një peshqir. Një orë më vonë larë me ujë me sapun. Pas një muaji të procedurave të rregullta ju do të vini re përmirësimin e flokëve, forcimin e tyre dhe densitet.


Maska e naftës pluhur, limon dhe vodka
Maska shtëpi duke përdorur vaj pluhur mund të jenë të përgatitur me shtimin e vodka dhe limon. Këto komponente janë përdorur për të përshpejtuar rritjen e flokëve dhe për të parandaluar humbjen e flokëve. Lemon është një burim natyror i vitaminës C, dhe karakterizohet efekt ngrohjen vodka, kështu që nuk është e rritjen e flokëve. Pra, ne kemi flokët tona dhe moisturize. Kjo maskë është përgatitur nga përzierja pjesë të barabarta vodka, vaj dhe limon. Mjet rezulton është rubbed në lëkurë e kokës para se të larë dhe zgjat për një orë. Pastaj flokët është e larë me ujë me sapun. Nëse një maskë për të bërë të paktën një herë në javë, pas gjashtë javësh ju do të vini re se si flokët tuaj do të jetë më e gjatë dhe të trashë.


Maskë me tretësirë ​​piper
Ky infuzion është një mënyrë e mirë për të përshpejtuar rritjen e flokëve. Piper tretësirë ​​shiten në barnatore, por ju mund të përgatisë veten. Piper tretësirë ​​mund të shkaktojnë thatësi dhe flaking e kokës, kështu që nuk është e rekomanduar për përdorim në formë të pastër. Në mjetet juridike në shtëpi për flokë duke përdorur mente tretësirë ​​shpesh të shtoni kos. Kjo përzierje është aplikuar në rrënjët e flokëve dhe mbështjellë me kapem film, dhe maja e mbuluar me një peshqir. Një orë më vonë lani flokët. Duhet të theksohet se kjo maskë mund të pi duhan, por kjo vlen një durim pak, është e djegur tregon se automjeti ka filluar të veprojë. Një maskë e tillë është e rekomanduar për të bërë 2 herë në javë. Me sjellje të rregullt të këtyre procedurave në një muaj ju do të vini re se flokët nuk do të bien jashtë, bëhen më të gjallë dhe me shkëlqim. Infuzion mund të jenë të përziera jo vetëm me mjaltë, por me vaj pluhur, ullirit ose rodhe. Nëse ju nuk mund të tolerojë një zjarr maskë, pastaj shtoni atë pak lugë ujë të pastër.


Mustardë
Maska e mustardë ka afërsisht të njëjtën mënyrë si karamele mente infuzion. Ajo gjithashtu warms kokës, përshpejton qarkullimin e gjakut, aktivizimin follicles flokët. Për të përgatitur maska ​​duhet të përdoren pluhur mustardë. Ajo mund të gjendet në çdo farmaci. Maskë e përgatitur si më poshtë - 2 tbsp vaj ulliri ose luledielli i përzier me 2 lugë pluhur mustardë dhe 2 lugë sheqer, shtoni një lugë pak ujë, në mund të shtoni vezë e verdhë veze. Përbërësit janë tërësisht të përziera dhe përzierje është rubbed në lëkurë e kokës. Mundohuni të mos për të vënë një automjet në skajet e flokëve, sepse flokët e thatë mustardë. Në procedurën mund të lyej përfundon ndonjë vajra bimore për t'i mbrojtur ata. Pastaj si dhe në raste të tjera, ne të përfundojë kokën film, dhe një peshqir. Pas gjysmë ore del me të larë me ujë duke përdorur shampo.


Mjaltë
Gjatë gjithë kohës mjaltë është konsideruar mjetet më efektive për të ruajtur shëndetin dhe bukurinë e trupit, lëkurës dhe të flokëve. Ai përfshin shumë e dobishme për vitamina dhe minerale të trupit. Ajo gjithashtu ka efekt anti-inflamator dhe pronat e shërimit. Mjalti është një mënyrë e madhe për të përshpejtuar rritjen e flokëve. Ajo mund të përdoret si individualisht dhe së bashku me substanca të tjera.
Mjalti është aplikuar në flokë, të mbajtur për gjysmë ore dhe pastaj të lajë me ujë termik.

Për të bërë të shkëlqejë e flokëve dhe mjaltë butë përzier me vezë e verdhë veze dhe lëng limoni. Kjo maskë është aplikuar për një orë. Dhe të aktivizoni rritjen e flokëve në një maskë ju mund të shtoni një lugë pak të mente infuzion.


Bëni një të ndarë jetojnë fund mund të përdorni maskë në vijim. Mix 2 lugë Mjaltë 1 lugë gjelle Uthulla e Molles dhe 1 tbsp vaj luledielli ose vaj perimesh të tjera. Përzierje rezultuar është aplikuar për këshilla e flokëve për gjysmë ore. Pas kësaj flokët maskë të duken më të gjallë pak të hutuar.