Home mjeteve juridike për të shkëlqejë e flokëve


Absolutisht çdo kohë të vitit, ne duam të duken tërheqës dhe simpatik. Flokët e bukur të freskët - një ëndërr e shumë. Pse ëndërr? Dhe për shkak se shumica e zonjat janë në fushën e bukurisë femërore. Kjo nuk është befasuese disa probleme, siç shpesh në ndjekje të modës dhe të pazakontë, harrohet më themelore.
Heqja shumë kapele të kuptuar se si dhe prerje flokësh "për t'u përballur me" ngjyrën e flokëve dhe "lartësinë e modës", ata janë vetëm disa pajetë dhe të duket më shumë si një parukë se shtëpinë e tyre, në gjendje për të kapur një pamje të mrekullueshme. Dhe arsyeja është fare e thjeshtë - mungesa e një jetese, shndrit natyrore që i jep flokëve një bukuri të veçantë. Plotësoni humbur dhe e di se mjetet juridike në shtëpi për të shkëlqejë e flokëve aftë për të mbushur shëndetin e tyre dhe të kthehen bukurinë e vërtetë.


Ndoshta disa recetave do të jenë të njohura për ju, dhe ju do të mësojnë në lidhje me disa herë të parë. Kjo është e rëndësishme jo vetëm për të gjetur "versionin e tij", por duke pasur parasysh kohë të mjaftueshme për të mbuluar flokët. Vetëm përdorimi i rregullt i maska, balms, kremra dhe concoctions mund të çojë në rezultat të shumëpritur. Ky diskutim përqendrohet në mjetet juridike natyrore natyrore që janë në dispozicion për çdo grua.

Home mjeteve juridike për të shkëlqejë e flokëve
№1 për flokët e errët
Nëse ju jeni pronari i flokëve të errët, ajo do të përshtaten recetë e mëposhtme. Në 1 filxhan me ujë të valë, shtoni 2 tbsp kafe terren natyror, llokoçis dhe të presin kur ftohur në temperaturën e qumështit të freskët. Me flokë të lagur, të aplikojnë ekstrakt të pastër kafe, të hequr flokët në celofan dhe të mbyllë një peshqir. Lër për 30-40 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë running.

Si ekstrakt kafe pije mund të përdoret, por në një formë më pak të koncentruar (2 tsp 1/2 litër ujë të valë).
Numri 2 për flokët flokëverdhë
Ora provuar të thotë - një supë kamomil. Për të dhënë një të bukur flokët shndrit natyrore zierje e fortë lule vendas kamomil dhe i ftohtë me kushte të ngrohtë. Aplikoni në flokë të pastër larë që të hequr përfundojë në celofan dhe një peshqir. Pas 30 minutash, pije me ujë të ngrohtë me lëng limoni ose uthull molle.

Numri 3 për flokët e kuqe
Pronarëve ngjyra e flokëve të zjarrtë të vijnë në perimet e shpëtimit nga kopshti. Fshij një sasi të vogël të karrota dhe panxhar dhe shtrydh lëng prej tyre. Përzierje dhe të aplikoni në flokë për 20-30 minuta, pastaj pije me ujë.

Kondicioner për shkëlqejë e flokëve
Shumë shpesh, larë flokët në mëngjes para se të punës, kur koha është mungojnë, dhe për këtë arsye jo vetëm për përgatitjen dhe përdorimin e pije. Ndërkohë, ata ndihmojnë flokët të duken tërheqëse, shtoni shndrit natyrore dhe pamje të shëndetshme. Në qoftë se ata kanë nevojë për atë, ju duhet të gjeni kohë për të qenë "pampered" dhe në të njëjtën kohë të tërheqë flokët tuaj të duket e madhe.

1. pastër 3-4 të mesme zhvishem mollë dhe pour 1 litër ujë të valë. Vënë në zjarr për 2-3 minuta, pastaj le të ftohtë dhe tendosje. Pas larjes, shpëlarje flokët me molle musht ngrohtë supë dhe të shkëlqejë e flokëve, jo vetëm të gjejnë, por edhe të vëllimit shtesë.
2. Mblidhni një grusht gjethe të freskëta thupër, pije dhe pour 1 filxhan ujë të valë. Le të qëndrojë 30 minuta, pastaj pije flokët lahen. Përsëriteni të paktën 3 herë në javë.
3. Për të dhënë butësi e flokëve dhe të shkëlqejë lëng limoni të aftë, kështu që shtoni atë në ujë për shpëlarje.

4. Pas shampooing zëvendësim flokët nën një lumë me ujë të ftohtë. Ata do të shohin jo vetëm të shkëlqyer, por edhe të qetë. Megjithatë, mbani mend se të gjitha masa e nevojshme dhe nuk duhet të përfshijë ujë shumë të ftohtë, si dhe shpëlarje flokët e saj të gjatë.
5. supa rrënjët grimcuar dhe gjethet e rodhe jo vetëm që do të forcojë flokët, por edhe për t'u dhënë atyre një shkëlqim të bukur.
6. 50g majdanoz, derdh 500 ml ujë dhe vlim për 10 minuta. Cool dhe tendosje. Shpëlarje flokët pas shampooing.

7. Nëse ju zeshkane të ndritshme, por flokët tuaj nuk është e mjaftueshme ngjyra të ngopura dhe shndrit, vendas 2 lugë të çaj të zi 1 litër ujë të valë. Lejoni të ftohtë dhe pije flokët e tyre. Përsëriteni disa herë në javë.

Maska për dhënien e shndrit e flokëve
Home mjeteve juridike për të shkëlqejë e flokëve, jo vetëm përfshin përdorimin e pije, por maska ​​qe e ndricojne flokët tuaj dhe jo vetëm të përmirësuar pamjen, por edhe të bëjë shumë më e fortë.
№1 Mix 1 lugë glicerinë dhe uthull. Shtoni 1 vezë dhe 2 lugë vaj pluhur. Fshij mirë, fshij në lëkurë e kokës dhe të shpërndarë në të gjithë flokët. Vendos përfundojë celofan dhe peshqir të ngrohtë. Mbani të paktën një orë, pastaj pije me ujë të ngrohtë.

№2 Beat 1 vezë 3-4 tbsp raki dhe të aplikoni në flokë. Pas 30 minutash, pije maskë.
№3 ofrojnë forcën e flokëve, shndrit dhe të ndihmojë në përshpejtimin lëng e tyre e rritjes aloe. Mjafton të kryer procedurën 1 çdo javë për të parë rezultatin shpejti.
Kalo №4 1 hudhër karafil përmes shtypit dhe të shtoni në atë 3 tbsp majonezë. Përzierje dhe të aplikoni në flokë. Përfundojë ngrohjes dhe të lënë për 30-40 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë dhe shampon.
№5 Mix 1 lugë vaj ulliri, mjaltë të lëngshme, lëng qepë dhe shampo. Aplikoni në flokë për 30 minuta dhe pije mirë. 1 Përdorni maskë një herë në muaj.

Gatim №6 këtij mjeti merr një pak më të gjatë, por rezultati justifikon pritje. Mix:
- 10 ml solucion vajit të vitaminës D2;
- 1 lugë gjelle lëng qepë, lëng limoni, mjaltë;
- 1 vezë e verdhë veze;
- 20 ml vaj pluhur.
Përzierje është vënë në një banjë me ujë dhe butësisht-ngrohjes. Shtoni 2 lugë raki ose rum dhe përzierje. Maskë ngrohtë vënë në flokë dhe fshij në rrënjët. Vendos celofan dhe të mbyllë një peshqir. Mbajeni për 2-3 orë, por në qoftë se ju mund të, atëherë maskë mund të lihen në të gjithë natën. Shpëlaj me ujë të ngrohtë dhe shampon.