Home mjeteve juridike për flokët me vaj


Shumë problem i njohur i kontaminimit të shpejtë të flokëve kur flokët yndyror mbrëmje fillon të shkëlqejë. Është shumë zhgënjyese, sepse këta njerëz e vështirë për të bërë flokët e saj, dhe vetëm të kalojë ditën me flokët e saj. Për të luftuar këtë problem treg një gamë të gjerë të automjeteve. Megjithatë, jo të gjithë mund të përballojë shpenzimet e tilla. Home mjeteve juridike për flokët me vaj mund të japë rezultate të mira.
Larë flokët tuaj
Mos harroni se larja e shpeshtë e flokëve mund të dëmtojë ato, si dhe të dëmtojë larje shumë të rrallë. Nëse ju shkoni me flokë të gjatë me yndyrë, lëkurën fillojnë të shumohen bakteret dhe kërpudhave që shkaktojnë pamjen e kruarje, zbokth dhe puçrra në lëkurë e kokës. Pra, nëse ju keni kokës me vaj, ndiqni pastrimi frekuencën.Shampo flokët:
- Brandy shampo
Merrni 50 gram konjak, përzierje me 1 vezë, përzierje mirë deri butë. Lahen flokët marra me anë të fërkoni me kujdes kokën e tij.
- Oak shampo
Merrni 100 gram lisi leh, pour 1 litër ujë të vluar, le të qëndrojë për 20 minuta Lani flokët tuaj këtë supë rreth 5 minuta.
- Banana shampo
Merrni një gjysmë banane, bluaj në një slurry shtetërore, shtoni lëng limoni 20 ml dhe vezë e verdhë veze. Të gjitha përzierje tërësisht. Lani flokët tuaj në një mënyrë të tillë në shtëpi.

- Shampo me vajra esenciale
Lëvizje 2 yolks vezë, shpërndajë 4 pika vaj urtë dhe një rënie të naftës u rrit në 40 ml të alkoolit ose vodka dhe të gjitha me kujdes përzierje. Aplikoni ilaç mori në shtëpi me flokë të lagur dhe masazh tërësisht.
- mustardë shampo
Merrni 1 tbsp pluhur mustardë dhe pour 1 litër ujë të ngrohtë. Lani flokët tuaj në një mënyrë të tillë, ndërsa ju të pastruar me ujë të bollshëm.
- shampo bukë
Merrni disa pjesë të bukës dhe i pastër nga kore. Pulp shkërmoqet në një tas dhe i hedh ujë të nxehtë, le të ujit të ftohtë, dhe bymehet bukë. Rezultuar slurry mund të lahen flokët, shpërndarjen e atë mbi të gjithë gjatësinë e flokëve, fërkim rrënjët.


Maska e flokëve:
- Kefir Maskë
Merrni 1 spec i kuq dhe fshij atë në sitë dhe shtoni 2 tbsp kos dhe 1 tbsp balta. Të gjitha përzierje tërësisht. Aplikoni ilaç mori në shtëpi për flokët e thatë gjysmë ore para shampooing.
- Apple maskë
Merrni 1 mollë dhe hekura atë në rende, shtoni 2 tbsp Uthulla e Molles dhe lëng limoni sa më shumë. Të gjitha përzierje tërësisht dhe të aplikoni në flokë për 30 minuta para se të larë.
- Alkooli Maskë
Merrni verdhë veze, shtoni 1 lugë uji dhe 1 lugë alkooli, të gjitha me kujdes përzierje. Aplikoni ilaç mori në shtëpi për të pastruar flokët dhe pije pas 10 minutave.

- Maska e aloe
Merrni sasi të barabarta të naftës pluhur, lëng limoni, lëng aloe dhe mjaltë, përzierje çdo gjë me kujdes. Pouchennoe do të thotë kujdes fshij në lëkurë e kokës dhe të lënë për 30 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë.
- Mint Maskë
Merrni një filxhan çerek e manave Rowan dhe shtoni 3 tbsp gjethe nenexhik, kujdes bluaj. Aplikoni slurry rezulton të flokëve, të lënë në për 20-25 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë.
- Maskë patates
Merrni 2 patate të papërpunuara dhe hekura në rende gjobë, shtrydh lëng. Për lëng rezulton, shtoni një gotë kefir. Mjetet mori ndajnë të gjithë gjatësinë e flokëve dhe të lënë për 30 minuta. Pastaj lani me shampon.

- Maskë me argjilë blu
Merrni 2 lugë balta blu, shtoni 1 lugë pluhur mustardë, pastaj derdh në 2 lugë Uthulla e Molles dhe 1 tbsp Arnica tretësirë, të gjitha me kujdes përzierje. Aplikoni ilaç rezulton në flokë për 20 minuta dhe lani duke përdorur shampo.

Kondicioner flokët:
Këto mjete përdorin pas larë flokët dhe duke aplikuar maska.
- Daisy, luledielli
Merrni 2 tbsp tharë lule kamomil dhe petals luledielli dhe i hedh 1 litër ujë, le vlim 5 minuta.

- Lëng limoni
Shkrihet 1 tbsp lëng limoni në 1 litër ujë dhe të përdorin pije.
- Geranium dhe hithër
Merrni 100 g gjethe svezheyzmelchennыh barbarozë dhe nettles, derdh 05 litra ujë dhe përzierje me të njëjtën sasi e uthull. Vlim 30 minuta, pastaj tendosje dhe fshij në lëkurë e kokës dhe pije të gjithë gjatësinë e flokëve.
- Gjethe delli
Merrni 5 tbsp delli bari dhe derdh 05 litra ujë të vluar, le të qëndrojë për 20-30 minuta dhe shpëlarje flokët.

Kremra për flokët:

- Infuzion Bredh
Merrni 3 lugë hala gjelbër halore dhe derdh një litër ujë. Pastaj vlim ata për 20 minuta dhe ztsidit supë. Mjet rezultuar kërkohet fshij përditshme në rrënjët e flokëve. Në qoftë se ju të shtoni në supë një vodka pak, pastaj të jenë në gjendje të bredh tretësirë.
- Lime Locion
Merrni 2 tbsp lule Linden dhe derdh 05 litra ujë të vluar, le vlim për 2-3 minuta në ngrohje të ulët, cool, tendosje dhe shtoni 1 tbsp uthull ose lëng i 1 limoni, 1/4 tinktura alkoolit Kupa e Calendula (eukalipt ose alkool kamfor). Fshij këtë locion në lëkurën e kokës një herë në ditë.

- Qershi locion
Merrni 400 g qershi të freskëta ose të ngrira. Shtrydh lëng nga ajo dhe me kujdes fshij në lëkurë e kokës.