Maskë për flokët me lëng të lë lakër


Çdo të vetë-respektuar dhe mjek diete kualifikuar detyruar për t'ju tërhequr vërejtjen se në qoftë se ju doni të shihni flokët tuaj është gjithmonë e bukur dhe të shëndetshme dhe të ketë një të shëndetshme, në mënyrë të bukur dhe të kokës, ju duhet të shqyrtojë dietën tuaj. Por përveç kësaj metode, ka edhe një maskë efektive flokët nga lëng i lakër lë mbi të dhe do të diskutohet në këtë artikull.
Por së pari pak për veten perime. Filozofët grekë bërë traktatet, dhe ata thanë në lidhje me përfitimet dhe domosdoshmërinë e kësaj perime të çmuar, përshkruan se si për të ruajtur të gjitha pronat e dobishme e lakër. Në, lakër është përdorur shpesh si kozmetikë dhe ilaçe. Healers tradicionale trajnuar me ilaç e saj të veçantë që të kthehen të rinjtë dhe shëndetin. Secrets mbajtur përgatitur krem ​​të veçanta dhe ointments nga lëng lakër në fshatari të bukur ruse, si një prikë të shtrenjtë.Në lëng moderne cosmetology lë lakër janë përdorur shpesh për të rivendosur strukturën e flokëve dhe kokës spastrimit.
Kale përmban kalcium, kalium, hekur, mangan, squfur, biotin, natrium dhe fosfor. vitamina A, C, K, P, PP, E, carotene, folik, tartronovu, acid Pantothenic, thelbësore për flokët e kokës.
Kështu, lakër është një qilar të vërtetë e dobishme për shëndetin e njeriut. Është e njohur se trupi i njeriut është një mekanizëm kompleks që nuk funksionon normalisht në qoftë se ajo ka shkelur raportin e nevojshme të komponimeve inorganike dhe organike, dhe për të ruajtur këtë ekuilibër është e rëndësishme për furnizimin e trupit një grup të komponentëve të nevojshme për jetën. Lakra në këtë çështje është asistent jonë e vërtetë, ajo nuk kërkon trajtim të veçantë dhe përgatitja dhe është në dispozicion për të gjithë.


Letër lakër efektive relieveve, ënjtje dhe eliminon dhimbje koke, të shkaktuara nga kafshimi i Grerëzat apo bletëve, në qoftë se për ta vënë atë në kokën e tij dhe të qëndrojnë gjysmë ore në një dhomë të errët me sytë mbyllur.
Lakra është e dobishme si një locion, kashyts lëng për maska. Për një lloj të caktuar të lëkurës është individualisht përzierje lëng lakër me tualetin veçanta dhe produkte tjera (një llapa për fërkim në rrënjët e flokëve është e rekomanduar për të shtuar përveç lëng lakër, lëng limoni dhe spinaq dhe një sasi të vogël të vajit rodhe).

Lakra maskë flokët dhe rikthen rrjedhjen e gjakut, duke shkaktuar një rritje të fortë të ri, të plotë të fuqisë dhe shëndetit dhe pacientët humbjen e flokëve debilitated.

Maska Përdorimi lakër përfshin kushte aderimin caktuara:
- Maskë duhet të vendosen në lëkurë, janë pastruar nga sekrecionet e dhjamor dhe djerse gjëndra dhe ndotjes së përditshme;
- duke e bërë maska ​​përdorimit lakër kategorikisht përshëndet ajo përmban fibrave të dendura dhe kimikateve;
- Mos dyqan ose ripërdorimin përzierje përgatitur, përdorni vetëm lëng të freskët.Fërkim mund të kryhet 10 deri 15 herë më shumë se dy javë. Pas kësaj procedure, flokët nuk rrihej, të marrë të shkëlqejë shëndetshme dhe pamjen i pastër, humbje e flokëve të reduktuar, me përdorimin e rregullt ngadalëson procesin e baldness parakohshme në burrat dhe gratë, plakjes kokës sëmundjeve të kokës shëruar plotësisht si seborrhea, dermatit, rritje yndyrë kokë. Aplikoni maskë mund të jetë çdo lloj të kokës dhe në çdo moshë.
Të qëndrojnë të shëndetshme dhe tërheqëse, të kujdeset për veten dhe të dashurit tuaj!