Maska për flokë të thatë dhe të bukura


Flokët e bukur ka qenë prej kohësh konsiderohet si një luks çdo vajzë. Çfarë mund të tërheqë më shumë sy se shoku i mrekullueshëm flokë të bukur dhe me shkëlqim zhvillimin e me erë. Por, çfarë nëse flokët tuaj është larg nga ideale? Problemi shumë gratë kanë flokë të thatë dhe të hollë. Flokët e tilla sjellin pronarët e tyre një shumë probleme dhe vuajtje. Por nuk e le dorën, në ditët e sotme ka shumë mjete të ndryshme për flokët e brishtë dhe e thatë. Një nga automjetet më të njohura - një maskë për flokët e thatë dhe të bukura.


Ka një shumëllojshmëri të maska ​​për flokët e thatë dhe të bukura. Shumë prej tyre janë të përbërë nga përbërësit natyral dhe i përgatitur në shtëpi. Maska të tilla janë të dobishme në atë që është plotësisht e pastër, pa ndonjë komponente të dëmshme dhe aditivëve. Ju keni kontroll të plotë mbi procesin e gatim maskë. Shumë receta kanë kaluar testin e kohës, ata kaluan nga viti në vit, nga brezi në brez. Ky është besimi i shumë vajzave që kanë flokët e thatë dhe të hollë.

Maskë për flokët e thatë dhe të hollë me bollgur. Bollgur është shumë i mirë për flokët, ushqen, forcon dhe krijon volum. Përgatitja është e thjeshtë. Ju vetëm duhet të përziejnë sasi të drejtën e miellit me ujë të ngrohtë. Përzierje është lënë në kokë për një orë e gjysmë, pastaj pije rehatshëm Vodicka. Efekti do të bëjë që ju të lumtur, disa javë ju do të mësojnë një herë flokët e tij të hollë. Për më shumë rezultate, ju mund të shtoni këtë maskë në vitamina A, E, B.

Një tjetër gjë e domosdoshme në luftën kundër flokëve është xhelatinë hollë. Ka shumë mënyra për të përdorur këtë mjet. Xhelatinë thjesht mund të jetë i holluar me ujë të ngrohtë dhe të aplikoni në flokë. Në mënyrë të ngjashme, ajo është shtuar shpesh për kozmetikë - shampo, kondicioner
Maskë për flokët e thatë me çaj jeshil. Për të maskë duhet të bluaj deri lë çaj të qetë, pastaj shtoni 1-3 vezë, shtoni ujë të nxehtë dhe trazim. Maskë është gati. Ne duhet të prisni derisa ajo ka ftohur dhe aplikuar në flokë. Kjo maskë është e mirë për të vënë rreth një muaj. Ndryshimi flokët para syve tanë.


Maskë të dobishme për flokët e thatë me balte. Për një kohë të gjatë seksit të drejtë të përdorin këtë produkt për një shumëllojshmëri të maska. Ka disa lloje të balte. Ata ndryshojnë në ngjyra - të verdhë, blu, e zezë, balte gri. Ata janë shumë të dobishme për flokët. Por nga thatësi dhe brishtësinë shumicën ndihmon balte gri. Ai rikthen strukturën e flokëve, duke i bërë ato me shkëlqim.
Maska e avokado dhe banane do të kthehet famë shurdhër dhe flokët e thatë. Ai përbëhet nga produktet më të dobishme - banane, avocados, vezë, mjaltë dhe vaj ulliri. Secili prej këtyre produkteve në mënyrë individuale është një zgjidhje efektive për flokët e thatë, dhe me atë një maskë e mrekullueshme. Për të përgatitur ju thjesht përzierje të gjitha këto përbërësit (numri varet nga gjatësia e flokëve) dhe të aplikojnë për flokët larë. Pas 20 minutash, është e nevojshme që të del me të larë.


Maskë për të rivendosur ekuilibrin e ujit e flokëve të thatë dhe të bukura. Në trajtimin e flokët e thatë është e rëndësishme për të rivendosur ekuilibrin lagështi e flokëve. Për këtë maskë të përsosur të proteinave, kos dhe majonezë. Të gjitha këto përbërësit duhet të jenë të përziera në sasi dhe përzierje të barabartë. Pastaj vihet në flokët tuaj dhe të veshin kapele. Maska duhet të vendoset në kokë rreth 30 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë.
Shumë preferojnë vezë - si një mënyrë për t'u marrë me flokët e hollë. Recetë është e thjeshtë. Ju thjesht duhet vezë rrahur shumë të mirë dhe të zbatohet në flokët për gjysmë ore. Veshin kapele të lartë. Pas 30 minutash, ju duhet të del me të larë maskë, por jo ujë të nxehtë! Kjo maskë nuk është një minus i madh i vezëve në flokë mund të qëndrojë erë të keqe. Por është e lehtë për të rregulluar, thjesht larë shumë shampo flokët. Le kjo nuk është një disavantazh i madh nuk do të trembë ju. Që rezultatet tejkalojnë edhe pritjet wildest.


Maskë shumë efektive me vezë, raki dhe rodhe vajra. Të gjithë komponentët duhet të trokas maskë deri qetë, e vënë atë në të gjithë gjatësinë e flokëve. Lani si dhe maskë me vezë.
Maskë për flokë të bukura me këna. Në luftën kundër flokëve brishtësinë përdorur këna pangjyrë. Kjo maskë është shumë e kuptueshme, si këna mund të blihen lehtësisht në çdo farmaci në çmim të volitshme. Këna duhet të përzihen me të ngrohtë ujë të slurry dhe zbatohen për të gjithë gjatësinë e flokëve. Mbajeni atë në flokët duhet të jetë të paktën gjysmë ore. I vetmi komplikim mund të jetë se kjo maskë është mjaft e vështirë për të larë off. Por rezultatet e maska ​​me këna nuk do të jetë shumë të vijë.

Shpesh në këna, si dhe shtoni përbërësit e tjera të dobishme për rezultate më të mira. Ju mund të shtoni vaj ulliri dhe limon. Këna duhet të derdh ujë të valë, shtoni 3 lugë vaj ulliri dhe gjysmë limoni. A nuk e vënë këtë cilësi e duhur e flokëve, ju duhet të largohen nga maskë në për 20 minuta për të nastoyalasya. Përsëriteni këtë procedurë me vlerë 1-2 herë në javë.

Por tani për tani, shumë vajza nuk duan të humbni kohën tuaj dhe përpjekje në maskë shtëpi. Ata preferojnë të gatshme maska ​​të markave të famshme. Por mos nxitojnë menjëherë me maskë e parë shtrirë në raftet dyqan. Duhet të lexoni përbërjen e produkteve kozmetike. Ju mund të gjeni informacione në internet në lidhje me produktet tuaj të preferuar dhe të lexoni kritikat në lidhje me të. Vetëm atëherë bëni zgjedhjen tuaj përfundimtar.

Shumë vajza preferojnë maska ​​keratin për flokë normal dhe të thatë. Keratin është 97% e strukturës së flokëve. Por shpesh trupi ynë nuk mund të prodhojë sasi të drejtën e keratin. Pastaj kemi ardhur në ndihmë maska ​​keratin. Këto maska ​​përmbajnë një sasi të madhe të keratin lëngshme, e cila mbulon flokët tona dhe rikthen strukturën e saj. Flokët e bëhet më e fortë, të butë dhe me shkëlqim.

Cilado mënyrë ju vendosni për t'u marrë me flokët e thatë dhe të hollë, ju keni nevojë për durim - një rezultat i mirë vjen në një aplikim.