Maska për rritjen e flokëve në shtëpi


Për shumicën e grave, nuk është sekret që kujdeset për flokë të gjatë - një procedurë mjaft serioze, i përpiktë. Megjithatë, në këtë situatë, fundi justifikon paratë e shpenzuara si të gjatë, e bukur, flokët luksoze - standardi i bukurisë femërore. Gjithkush e di se gjendja e flokëve të njeriut vazhdimisht reflekton gjendjen e tij shëndetësore, përveç kësaj, flokët mund të përcaktojë se sa i zoti dhe i personit të pastra. A nuk mendoni se e bukur, flokët i pastër - e drejta e vetëm një nga seksi i bukur, ky nuk është rasti. Shumë njerëz që kujdesen për imazhin e tyre, pamjen, dhe shumë vlera ky aspekt i jetës së tij. Kështu, këshilla për kujdesin dhe receta për maskë e flokëve për rritjen e flokëve në shtëpi mund të jetë e dobishme për shumë njerëz të të dy gjinive.


Nuk ka dyshim për shumë është një ndihmë e madhe që llojet e ndryshme të maska ​​dhe mjete të tjera janë tani në dispozicion në dyqane, farmaci, etj Por askush edhe nuk mund të mohojë ekzistencën e këtyre fondeve për rritjen e flokëve shumë aditivëve kimike, ndikimi i të cilave vështirë se mund të quhet pozitive. Ajo është gjithmonë më mirë për të përdorur përbërësit natyrore në efektivitetin e veprimit të saj nuk është inferiore dhe nganjëherë superiore për homologët e tyre kimike. Kimi - kjo është kimi, përmirësimin e një, ne mund të dëmtojë një tjetër, kështu maskë për rritjen e flokëve, të cilat janë të lehtë për të aplikuar në shtëpi, më të popullarizuara në mesin e përkrahësve të bukurisë dhe shëndetit.


1. Për flokë të ishte e trashë dhe e fortë është thelbësor për qarkullimin normal të gjakut në lëkurë e kokës. Për të normalizuar procesin është shumë e dobishme për të aplikuar një maskë të bazuar në pluhur mustardë. Ajo është e lehtë të arritshme, duhet të marrë dy lugë pour të njëjtën sasi me ujë të valë, përzierjen, shtoni një vezë e verdhë veze, dy lugë sheqer dhe dy lugë vaj ulliri. Vazhdoni përzierjen deri në momentin derisa përzierje është e qetë, atëherë ky mjet është masazhin ngadalë rubbed në lëkurë e kokës. Pas fërkim maskë, kreu duhet të përfundojë një peshqir për 40 minuta, dhe kur koha e duhur është e gjatë, shpëlarje flokët me ujë të ngrohtë dhe shampon. Një nga kushtet e rëndësishme - rregullsinë, por abuzimi nuk është e nevojshme. Një herë në javë aplikimi i maskave të tilla do të jenë të mjaftueshme për të pas disa muaj për të marrë flokët e trashë voluminoze.


Në të aplikoni maskë për rritjen e flokëve qenë ndonjëherë një humbje e lehtë e flokëve. Kjo zakonisht ndodh në e parë dy apo tri javë duke përdorur maska ​​me disa përbërës që rrisin rrjedhjen e gjakut në lëkurë e kokës. Mos u shqetësoni, ky fenomen shpejti do të drejtuar kursin e saj, dhe ajo do të ndryshojë për një forcim të shquar të rritjes aktive flokëve.

2. Një rritje e flokëve mirë jep maskë, i cili përfshin piper i kuq dhe mjaltë. Ju duhet të merrni mjaltë natyrore, ajo duhet të jetë e lëngshme, por në qoftë se nuk është e trashë, mos e humbni shpresën, dhe të shkrirë në një banjë me ujë për shtetin e dëshiruar. 4 lugë mjaltë dhe 1 lugë gjelle piper i kuq dhe përzierje herë larë kokën, aplikoni këtë maskë. Në krye të kokës duhet mbështillni polietileni, mund të aplikohen për këtë paketë qëllim, dhe peshqir të lartë zakutuyemo. Kështu ilaç qëndron mbi kokë për gjysmë ore, dhe sa më shpejt që ju të ndjeni një ndjesi djegie (kjo është nga efektet e piper i kuq), automjeti del me të larë me ujë të ngrohtë. Kur përdorni një maskë të tillë në shtëpi konvencionale, rezultatet e vërejtur në disa javë dhe në qoftë se ju bëni atë rregullisht, dy herë në javë, disa muaj ka shënuar rritje në rritje të flokëve që është e vështirë të humbasë.


Duhet të theksohet në terma të përgjithshëm faktorët negativ që ndikojnë në gjendjen e flokut tonë, sepse, në qoftë se ne të përjashtojë ata nga jeta juaj dhe të aplikojnë maskë për rritjen e flokëve në shtëpi të zakonshme, rezultati është thjesht mahnitëse. Negativisht ndikojnë në flokët:
Së pari, mënyrë jetese të sëmurë, konsumi i alkoolit, pirja e duhanit dhe zakone të tjera të këqija;
Së dyti, dietë të varfër, të hahet shumë produkte të dëmshme organizëm;
Së treti, stresi, gjendja e përgjithshme e sistemit tuaj nervor;

Së katërti, temperatura dhe mjedis tjetër të jashtëm.

Ju gjithashtu mund të emërojë një numër faktorësh që ndikojnë në gjendjen e dobët të flokëve: sëmundje, metabolizmin, mosha, përdorimi i drogës, etj, por këto nuk janë uyazyka objekt ndonjëherë të ndryshojë shumë shpejt. Megjithatë, duke u shpëtoj e zakone të këqija, hani e drejtë, të angazhohen në ushtrime fizike, për të shmangur stresin dhe brengat - më të mirën. Dhe për të ndihmuar të rritur efektin e maska ​​për rritjen e flokut tonë, aplikoni në shtëpi. Ja një tjetër:


3. Një efekt i dobishëm në rritjen e flokëve ofron një hark të thjeshtë. Ka shumë maska ​​flokët bazuar në këtë produkt. Onions jo vetëm që nxit rritjen e flokëve, forcon ata, e bën më të fortë. Për ta bërë këtë, nuk e mëposhtme: kujdes pres qepë madhësinë e vogël, shtrydh lëng formuar slurry, të cilat duhet të jenë të përzier me një lugë çaji mjaltë. Kjo përzierje është vënë në flokë afër rrënjët dhe për të mbajtur për rreth një orë.

4. Për ato gra që e rraskapitur ngjyrosje shpeshta flokët, tharëse flokësh, shufër e tyre dhe ndikimet e tjera, si dhe pronarët e flokët e thatë, ne rekomandojmë maskë në vijim. Merrni një lugë çaji me vaj ulliri dhe të njëjtën sasi e bukuroshe të naftës. Tërësisht të përziera, fshij në flokët lëvizjet zoti nga rrënjët në këshilla e flokëve. Rreth një orë për të mbajtur mjet për flokët, duke marrë punët e saj shtëpiake, pastaj pije me ujë. Në ujë do të ishte mirë për të shtuar një lëng limoni pak. Përsëriteni këtë procedurë dy herë në javë dhe rezultati do të ju amaze.