Maska për rritjen e shpejtë e flokëve


Bukur, flokët luksoze - ëndrra e çdo gruaje. Cilat janë pronar i seksit të dobët? Sigurisht, e shkëlqyer për të mos bien dhe nuk përfundon siklosya. Problemi më i zakonshëm në çdo grua - është humbje e flokëve dhe rritja e dobët. Për të zgjidhur këtë problem do të ndihmojë maskë për rritjen e shpejtë të flokëve, të cilat lehtë mund të bëhet në shtëpi pa ndonjë përpjekje për të përdorur në çdo kohë. Maska për rritjen e flokëve të shpejtë do të ndihmojë çdo grua të gjeni jo vetëm bukurinë, por edhe shëndetin.


Maska për rritjen e shpejtë e flokëve
* Për maskë nevojshme 3. lugë vaj rodhe dhe 2 të verdhat e vezëve. Yolks bluaj shkumë, shtoni vaj dhe përzierje. Aplikoni përzierje të lagur flokët me një furçë ose furçë, si dhe vterev rrënjët e flokëve. Më të mbulojë kokën me polietileni dhe të mbuluar me një peshqir apo veshin një kapelë. Koha këtë maskë për 20 deri në 30 minuta. Pastaj del me të larë maskën me ujë të ngrohtë, lani flokët tuaj me shampo dhe pije zierje e bimëve. Që i përshtaten kamomil supë, rrënjë rodhe ose HOPS.


* Për një rritje të shpejtë e flokëve ndihmon maskë, përgatitur mbi bazën e infuzion hithër. 1 tbsp grimcuar lë të thata hithër derdh 200 ml ujë të valë. Insistojnë 1 orë dhe tendosje. Pule verdhë veze veze hedh në tokë duke përdorur një pirun dhe shtoni infuzion të ngrohtë e acaroj, futur lumë e tij të hollë. Rezultuar përzierje përzierje dhe të aplikoni në flokët e thatë, fërkim dhe rrënjët, të lënë maskë në flokët për 20-30 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.

* Maskë qepë me mjaltë - një mjet i madh për rritjen e shpejtë e flokëve. Dy të mesme apo të një hekura të mëdha qepë dhe shtrydh lëng me napë. Shtoni në 1 tbsp mjaltë të lëngshme dhe përzierje. Aplikoni maskë është e nevojshme për flokët e thatë nemyte, fërkim me kujdes rrënjët e flokëve. Koha e ekspozimit maskë për 20-30 minuta, pastaj del me të larë me shampon. Të mbetet në flokëve nuk është erë të pakëndshme të qepëve, ajo mund të shtoni disa pika të vajrave çdo aroma, të tilla si pjeshke.


* Karnaval maskë intensivisht forcon rritjen e flokëve. Sepse është e nevojshme për të përgatitur 1 tbsp. l. vaj rodhe, të njëjtën sasi e pluhur dhe ullirit. Vajrat janë të përziera së bashku dhe të shtuar në atë 1 lugë vitaminë E. Në maskë flokët e thatë imponon të gjithë gjatësinë e flokëve, shpërndarjen atë mirë. Në krye të përfundojë kokën polietileni dhe një shall të ngrohtë ose peshqir. Pas 1 ore, lani kokën me ujë të ngrohtë dhe shampon.

* 1 tbsp lule kamomil, derdh 200 ml ujë të vluar, të japë të krijoj për 30 minuta, pastaj tendosje përmes napë. Pra, bukën e zezë thekër, rreth një e katërta e copë të madhe ose gjysmë të vogël dhe të shkërmoqet atë në një tas të madh. Dhe hudhni përgatitur kamomil bukë ekstrakt dhe përzierje në një gjendje të slurry. Rezulton slurry është aplikuar për flokët e lagura, të mbuluar të lartë kokë me fletë metalike dhe izolim. Procedura e këtij maskë merr 1 orë. Një orë më vonë lani flokët me ujë të ngrohtë running. Pas një maskë të tillë që ata të fillojnë të rriten shumë më të shpejtë.


* Për maskë e ardhshme do të duhet kefir, e cila është e dëshirueshme për të gatuar në shtëpi, por mund të qasen dhe të vjedhës në dyqan cilësor, me pak afat. Në një tenxhere të madhe derdh ujë dhe për të sjellë atë në një çiban. Në më pak kos. Ne kemi vënë atë në një banjë me avull, ngrohje për rreth 2-3 minuta. Kos ngrohtë zbatohet për flokët e lagura, fërkim me kujdes atë në rrënjët e flokëve. Numri kos maskë për këtë varet nga sasia e flokëve, shumë prej tyre dhe ata janë të trashë, më shumë nevojë kos. Lënë atë në flokë për 30-40 minuta, pastaj del me të larë me shampon.


* 1 tbsp. l. vaj rodhe përzier me 2 lugë mjaltë dhe të njëjtën sasi e lëng limoni të freskët. Masë që rezulton me një furçë ose gishtat aplikuar në flokë nga rrënjët deri këshilla, duke u fokusuar në bazat. Përballoj maskë në flokët për 1 orë, pastaj del me të larë me shampon.

* Flokët peshkimit shpejt, ndihmon maskë bërë nga mjaltë dhe speca të kuq të nxehtë. 100 g mjaltë, ngrohur pak në një banjë me avull, shtoni 1 lugë piper i kuq dhe përzierje. Maskë duhet të zbatohet për të thatë dhe flokët mundësisht nemyte, fërkim rrënjët dhe të lënë për 20-30 minuta. Pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe shampon.


Për të maskë në, të rrisë efektin e rritjes së flokëve ishte maksimal, mundësisht pas larjes off maskë dhe shpëlarje flokët infusions larje apo decoctions e bimëve. Flokët nuk duhet të fshijë të thatë me një peshqir, është mirë thjesht për të marrë lagësht dhe të lënë të thatë në ajër. Nuk është e rekomanduar për të kreh flokët e lagur me një krehër. Ata duhet të japin plotësisht të thatë dhe vetëm atëherë ju mund të filloni për të përfunduar. Për të ka qime të ra dhe u rrit më të mirë, ju nuk mund të shkoni në shtrat me një kokë të lagur gjatë gjumit, ato mund të jenë të hutuar. dhe atëherë ata do të jetë e vështirë për të krehër.