Maska nga dimexide për rritjen e flokëve


Ndoshta një nga mënyrat më të mira për të shpejt rriten flokët është përdorimi i maskave dimexide. Maskat nga dimexide për rritjen e flokëve janë shumë kalori, ata të përkryer të rritur flokët mund të ndaluar humbjen e flokëve të përmirësojë ndjeshëm pamjen e tyre dhe për të rritur gjatësinë e flokëve rreth 3 cm në muaj.
Marrja e maska ​​nga dimexide.
Maskë dimexide bazë mjaft e thjeshtë për t'u përgatitur, kështu që ju mund të gatuaj në shtëpi, por thjesht ndjekin recetë. Baza maskë ushqyes për rritjen e flokëve mund të jetë vitamina të lëngshme, vajra vegjetale, concoctions të ndryshme të bimëve, yolks vezë, maja që bën birrë dhe përbërës të tjerë janë shtuar dimeksid bazuar në sasinë e duhur.


Dimexide numër në maskë duhet të plotësohen nga përmasa e tre komponentët kryesorë të një pjesë dimexide. Nëse maskë për rritjen e flokëve është aplikuar për herë të parë, numri i dimexide duhet të reduktohet pak.
Dimexidum - një ilaç që është përdorur për të përshpejtuar rigjenerimin e indeve dhe shërimin. Aftësia e tij për të shpejt të depërtojnë në lëkurë të përkryer të përshtatshme për maska, sepse atëherë komponentët e dobishme shpejt dhe me efikasitet të arrijë në vendin e duhur. Follicles flokët në aplikimin e maska ​​janë shumë më të ngopur me vitamina, kjo e flokëve është në rritje shumë më të shpejtë. Gjithashtu, dimeksid ndihmon qelizat të shërohen më shpejt dhe rrit rrjedhjen dhe qarkullimin e gjakut në inde, e cila përmirëson kokës dhe flokët të gjithë.


Në aplikimin dimexide për masat e rritjen e flokëve duhet të ndiqet.
Nëse maskë flokët është dimeksid, ju duhet të zgjidhni me kujdes përqindjen e komponentëve pa u larguar nga recetë, sepse ju mund të shkaktojë dëme të konsiderueshme në flokët tuaj.
Dimeksid pastër jo vetëm aplikuar holluar. Është gjithashtu e nevojshme për përzierje përbërësit mirë dhe maska ​​dimexide zgjidhje. Menjëherë pas përgatitjes maskë duhet të zbatohet për flokët, jo vetëm lënë qëndrim, pasi kjo mund të prishin maska ​​uniformitetit. Tërësisht përzierje dimeksid e nevojshme në mënyrë që të mos të marrë kimike djegiet e lëkurës, Kjo mund të ndodhë kur duke përdorur dimexide pastër.

Gjithashtu, përdorimi i maskave dimexide mund të ndjehen të djegur kokës. Nëse djegia është jo i fortë, tolerant, ajo konsiderohet normë. Nëse djegia është shumë i fortë, maskë duhet menjëherë të larë dhe të mos e përdorni dimeksid bërë maska.
Ne duhet të kujtojmë gjithmonë se dimeksid është droga më të fortë, kështu që para se të aplikoni atë, madje edhe një maskë e flokëve, është e dëshirueshme që të konsultoheni me mjekun.

Rezervat e vlerësuara të maska.
Nëse keni flokë me vaj, komponentët e bukur maskë të jetë lëng i një qepë, lëng limoni dhe raki. Dhe kjo erë shqetësuar qepë, shtoni disa pika maskë vaj esencial të preferuar.

Për flokët e thatë maskë të përsosur të bazuar në të gjitha llojet e vajrave bimore, të tilla si kokosit, bajame, jojoba.

Maska receta për rritjen e flokëve në dimexide bazë.
- Merrni 1 lugë gjalpë bukuroshe, 1 lugë Çdo vajra, të tilla si rodhe, bajame, kokosit ose pluhur. Shtoni 1 vezë e verdhë veze dhe 1 lugë pulë zgjidhje dimexide. Nëse maskë është aplikuar për flokët me vaj, shtoni 1 tbsp konjak. Të gjitha komponentët përzierje mirë. Apliko menjëherë për rrënjët e flokëve para, atëherë të gjithë gjatësinë. Kokë të mbuluar me një qese plastike dhe e mbështjellë me një peshqir. Pas 30 minutash maskë pije me ujë dhe lani flokët me shampon, pastaj pije me ujë me lëng limoni. Dan maskë për rritjen e flokëve duhet të zbatohet 2 herë në javë për një muaj. Dhe në mënyrë rigoroze të ndjekë recetë.


- Merrni 1 lugë vaj rodhe, 1 lugë vaj ricini (ju mund të marrë ndonjë vaj kozmetike), shtoni 3-5 pika vaj esencial (për shijen tuaj, por është veçanërisht i përshtatshëm për naftë blondes limon), edhe derdh 1 lugë vitamina A dhe E (vaj), pastaj shtoni 1 lugë dimexide zgjidhje farmaceutike. Të gjitha komponentët janë të përziera, pak të ngrohtë, pastaj menjëherë të fshij në lëkurë e kokës. Përfundojë flokët në një peshqir të ngrohtë dhe të paketë. Pas 1 ore kokë me ujë dhe shampon. Maskë duhet të zbatohet një herë në javë për gjashtë muaj. Pastaj merr një pushim për disa muaj.


- Merrni 3 lugë lëng limoni i freskët, përzihen me 2 lugë Zgjidhja e vitaminës A dhe 2 teaspoons vitaminë E, derdh 1 lugë zgjidhje dimexide. Kjo maskë me lëng limoni mund të zëvendësojnë çdo alkool, të tilla si vodka, raki ose alkool. Të gjitha komponentët e përzierje dhe maskë rubbed në lëkurë e kokës. Mbani maskë për 40-60 minuta. Shpëlaj me ujë me sapun. Një maskë të tillë për rritjen e flokëve duhet të bëhet 2 herë në javë trajtim është 15,2 muaj.