Mjetet juridike popullore për flokët e padëshiruar


Shumë shpesh, shumë njerëz janë të shqetësuar në lidhje me çështje të tilla si make flokët më gëzof, mënyrë për të forcuar rritjen e tyre. Megjithatë, sa më shpesh të kërkuar është informacioni që është në kundërshtim me natyrën - për të hequr qafe e flokëve padëshiruar në disa pjesë të trupit. Dhe në radhë të parë dhe në rastin e dytë, më e interesuar për këtë çështje është seksi më të drejtë, dhe kjo natyrisht.
Për shumë gra është një problem serioz i pilosity të tepërta, rritur rritjen e flokëve në zona të trupit të tilla si këmbët, krahët, etj Ndonjëherë për shkak të çrregullimeve hormonale, nganjëherë për shkak të një sëmundjeje ose për shkaqe të tjera të flokëve tek gratë kanë filluar të rriten në zona të trupit të tilla si bark, cik e sipërme (mustaqe), dhe të tjerët. Prodhuesit moderne ofrojnë një shumëllojshmëri të gjerë të mjeteve të projektuar për të hequr flokët e padëshiruar, por këtu është problemi - jo shumë prej tyre janë shumë të efektshme. Përveç kësaj, komponentet kimike të përfshira në mjete të tilla nuk janë gjithmonë të sigurt, mund të shkaktojnë alergji, acarim, skuqje, dhe disa mund të jetë vetëm i kundërindikuar. Por nuk e humbni shpresën ia vlen, sepse kjo çështje është një alternativë e mirë - domethënë mjetet juridike popullore flokëve të tepërt të trupit, i cili është mjaft i aftë për të trajtuar këtë detyrë të vështirë në një kohë të shkurtër, pa rrezikun e shkaktuar dëm të trupit.1. mjetet tradicionale të gjetjes shpëtoj e flokëve të tepërt të trupit, në bazë - arra pishe. Për ta bërë këtë do të thotë që ju do të duhet të ujit (2 litra) dhe arra pishe, ose më mirë predha e tyre (2 kg). Ju duhet të plotësoni në një tigan alumini dhe mbushe me ujë të larë shell e arra pishe, pastaj në furrë dhe kuzhinier për 1 orë. Pasi të lënë të ftohtë, pastaj tendosje (eventualisht duhet të mbetet rreth 1 litër supë), është kjo supë dhe të fshijë zonat e problemit ku është rritur pilosity. Veçanërisht i mirë në zbatimin e kësaj metode në fusha të tilla si qafë, fytyrë, por duhet të jenë shumë të kujdesshëm: Shmangni goditur supë mbi vetullat, qerpikët. Feedback nga gratë që përdoren një zierje e guaskë e arra pishe - këta njerëz do të thotë marrjen e shpëtoj e flokëve të tepërta jo vetëm të ndihmojë të hequr ekzistuese, por edhe të parandaluar rritjen e flokëve në të ardhmen.


2. Arra - mjete të mira popullore të heqin qafe e flokëve të tepërt trupore. Për aplikim mund të përdorni të recetave të shumta. Për shembull, arra gjelbër duhet të jetë prerë në copa dhe në këtë mënyrë të marrë atë lëng. Është kjo llogore, yndyrat ato zona të trupit që janë të prirur për të rritur rritjen e flokëve. Thuhet se, disa trajtime mund të heqin qafe e flokëve në këto pjesë të trupit. Një tjetër mënyrë për të përdorur arra për heqjen e flokëve. Për këtë ju duhet muret shell dhe arre. Shell duhet djegur, dhe hiri që rezulton përzierje me ujë të ngrohtë dhe fshij përzierje ato fusha të cilat rriten me bollëk ju flokët panevojshme. Në muret, ndërkohë, duhet të përgatisë një tretësirë, i cili nevojitet ndarje nga 3 arra dhe gjysmë litër vodka. Ky infuzion është e rekomanduar për të përgatitur paraprakisht si ndarëse arre në vodka do të mbush për të paktën 3 javë, pas së cilës tendosje rezulton do të thotë që ju duhet të shtrydh me kujdes ndarëse arrë. Marrë njëkohësisht me një përzierje të 1 lugë e hirit një herë në ditë.


3. Është vënë re se rrushi papjekur e gjelbër mund të ndihmojë të hequr qafe e flokëve të tepërta. Për të përgatitur automjeti do të duhet të shtrydh lëng i rrushit papjekur (veçanërisht e bukur dëshmuar këtë fakt rrush të egër). Lëng rezulton duhet të fshij zonën rritur rritjen e flokëve, si dhe zbatimin e kombëtare do të thotë praktikisht asnjë rrezik për lëkurë të ndjeshme.

4. Në mënyrë për të hequr qafe e flokëve në vendet ku ata nuk do të ketë nevojë, sidomos nëse problemi jeni shumë serioze, dhe jo një mëkat për të ecur në farmaci ku blerë jod dhe Permanganat kalium (natyrisht, në qoftë se ata nuk janë në ju keni në dispozicion në shtëpi). Me këto komponente përgatitur një depilatory. Mangani: zgjidhja e saj në ujë ndihmon të shpëtoj e flokëve. Për shembull, në qoftë se ju doni të heqin qafe e flokëve në të gjithë trupin (me përjashtim të kokës, natyrisht), disa të rekomandojë duke shtuar atë në ujë gjatë larjes. Të jenë të kujdesshëm kur duke përdorur këtë mjet, së pari, nuk ka nevojë për flokët e lagura (veshin kapak të veçantë gome), dhe personi. Së dyti, mangan sakta tretur në ujë, nuk e teproj - uji duhet të jetë i dobët i kuq, përndryshe ju mund të merrni djegie të lëkurës, ju duket të jenë krejtësisht të padobishme. Jodi nga flokët e tepërt ajo ndihmon në qoftë se gatuaj bazuar në këtë strukturë. 35 oz. fërkim alkool, 5 oz. vaj pluhur, 2 gram. amoniakut të përziera me 15 oz. jod. Dy herë në shpifjeve ditë në fushat me probleme. Mos harroni kur duke përdorur këto mjete të dëmit rrezik lëkurë të ndjeshme, të përpiqet së pari të vënë mjet në zona të vogla.


5. Një nga komponentët më të mira dhe më efektive, të cilat janë të pasura me mjetet juridike popullore janë kali gështenjë (fruta), ndihmon shpëtoj e flokëve të tepërta të trupit. Për të përgatitur mjetet e nevojshme për të pastruar off frytin e lëkurat gështenjë kali (tul nuk është e nevojshme), një masë e shumës së 1 filxhan dhe derdh ujë të valë (2 gota). Duke vënë në ngrohje të ulët, kuzhinier deri deri sa të lëngshme ka avulluar dhe ajo do të mbetet për një gjysmë filxhan. Para se të përdorni mjet të ftohtë, pastaj lyej lëkurën, e cila rriten flokët e padëshiruar. Me kalimin e kohës dims flokëve bëhet e brishtë dhe bie pastaj të rritet më.