Flokët sintetike artificiale në gratë


Flokët më herët shtuar nga chignons, bishtin lart, por kjo nuk ishte aq cilësi të lartë dhe të bukur si zgjerimet e flokëve sintetike prodhon gratë tani.
Tani ndërtuar flokët artificiale në gratë shpenzojnë shumë dyqane, dhe rritjen thelbin është se ju mund të shtoni në flokët tuaj kreshtat natyrale apo artificiale, dhe tani kjo nuk ka kuptim për të pritur disa muaj deri sa flokët rritet përsëri.
Në sallon, me kërkesën tuaj, rriten disa flokët, artificiale ose natyrore, por flokët artificiale dhe janë të cilësisë së shkëlqyer, dhe të ndryshojnë pak nga natyrore, konsumatorët megjithatë, natyrale e flokëve është më me vlerë.


Në përgjithësi, kapaciteti i flokëve artificiale në gratë është përdorur shpesh për të krijuar dredlokiv dhe gërshetim afrokos, edhe pse mjeshtër mund të bëjë një copë e flokeve Extension të grave e flokëve luksoze, edhe pa flokë natyrore.
Në qoftë se ju vendosni për të ndërtuar flokët, nëse artificiale ose natyrore, ju duhet të dini se ata kërkojnë kujdes të veçantë për veten e tyre dhe ata nuk janë të harruar, ashtu sikurse okrylovыe dhe xhel thonjve.

Pasi të mbajë extensions sintetike flokët, ju duhet të kalojnë nëpër korrigjimin brenda një muaji pas zgjatje për të siguruar cilësinë e zgjerimin e flokëve.

Zakonisht, flokët artificiale të bëra nga kanekolona, ​​dhe ai përbëhet nga alga deti, kështu që fillesat lehtë mund të marrë formën e dëshiruar, dhe në këtë mënyrë ju mund të bëni ndonjë flokët.
Lani flokët tuaj mund të jetë një pastrues, por të butë se larja e flokëve natyrale, për shkak të faktit se detergjenteve rrepta mund të dëmtojë strukturën e flokëve, pas larjes, ju duhet të pije balsam ose shampon.

Gjithashtu, kur larë flokët tuaj, ju nuk mund të prerë fijet që ata mund të shtrembërojnë, por para avantazhin e tyre natyrore, në të cilat ata janë të mirë krehër, dhe pas larjes kokën me një peshqir të përfundojë që do të hequr ujin e tepërt.

Një tharëse flokësh të thatë nuk është e rekomanduar, ju mund të thatë ajrit të ftohtë, dhe në qoftë se e nxehtë, tharëse flokësh duhet të mbajë një distancë.
Siç kemi thënë, kreh flokët artificiale është e mirë, por jo shumë të kreh flokët kaçurrel, të tilla si "afrikane". Pas styling flokët mund të bëjë dhe të bëjë atë me një ujë të thjeshtë dhe kombinezon gjithashtu mund të bëjë qeth dritë, ju do të duhet të heqë fillesat nga rrënjët, mbani në mend se flokët artificiale të përkryer mbajtur formën e tyre dhe të përshtaten lehtë në flokë.

Teknologjia e flokëve mund të ndodhë me kapacitet të ftohtë kur fillesat janë bashkuar me clips metalike ose zam të veçantë, duke përshkallëzuar konsiderohet spanjisht ose italisht.

Hot Metoda e ndërtuar-up është kryer duke përdorur resins të veçanta në një mënyrë të caktuar "vulë" fillesat artificiale lidhur së bashku dhe flokët tuaj.
Mënyra Sidomos drejtë dhe të shpejtë sjellja flokët e nxehtë për teknologjinë angleze, në këtë rast, ndërtimin dhe fiksimin flokët mbajtura termopistoletom veçantë.

Megjithatë, se ndërtimi i teknologjisë dhe shtrimin e flokët që kanë aplikuar rregullat e kujdesit të flokëve të mbetet e njëjtë dhe çdo manipulim të flokëve, ju duhet të koordinojë me ekspert për zgjerimet e flokëve.
Gjithashtu ndaluar artificiale ngjyrë shtrirje e flokëve në shtëpi, për shkak të faktit se komponente ngjyra, mund të jetë agresive dhe të vijë në një reaksion kimik me flokë artificiale, duke shkaktuar humbjen e cilësisë, dhe për këtë arsye prishin flokët e saj, në mënyrë që ajo do nuk mund të korrigjohet.


Mos përdorni një maskë dhe flokët, dhe në qoftë se ju vendosni të bëni, ju nuk duhet të vënë këtë strukturë në vend flokët detyruese që mund të çojë ata të rassoedynenyyu.
As mund shumë kthesë dhe tërheqja e flokëve dhe të bëjë një bandë në pjesën e prapme, dhe para se të shkojnë në shtrat, flokët duhet të jenë të butë, të ngarkuar elastike, ndryshe flokët gradualisht do rassoedynyatsya në fiksimin dhe të fillojnë të bien.
Shumë edhe rritur flokët, tha formën negative të këtij procesi, por faktet specifike pothuajse askush nuk jep.

Sigurisht, zgjatje të flokëve kërkojnë kujdes të veçantë dhe çdo grua që ndërmori procedurën duhet të përputhet me të gjitha rekomandimet për kujdesin e flokëve, dhe gjëja kryesore është respekti për flokët. Të gjitha Trichology paralajmërojnë çdo grua që këto kërkojnë flokët kujdesshëm krehje dhe të gjithë duhet të mbani mend dhe të ndjekin rekomandimet e ofruara nga mjeshtri pas zgjatje të flokëve.

Çdo grua, flokët e të cilit zgjerimi, nuk duhet të harrojmë atë maskë, krem ​​dhe balms të tjera mund të aplikohen vetëm për pjesën e flokëve, i cili ndodhet nën instalime, jo për të thyer këto lidhjet dhe jo të çojë në një shkyçje plotë të flokëve artificiale e vet.

Megjithatë, lejohet të gëzojnë mjete tradicionale për flokët, ajo mund të utyuzhok, shufër apo tharëse flokësh.
Në rastin kur një grua larë zgjatjen e flokëve, ajo duhet të thatë e tyre para se të shkojnë në shtrat, si në rastin kur flokët do nedosushenы mëngjes ata do besformennы, ​​siç do të jetë i hutuar.