Kushtet e ngjyrosur femra flokëve


Ju mendoni se një ndryshim i ngjyrës së flokëve është i kufizuar në pikturë? Gabuar! Nëse ju doni që të jetë me të vërtetë i kënaqur me rezultatin e ngjyrës para se të nisej në sallon, ju lutem lexoni statusin e curls tuaj. Filloni me të drejtë prerje apo edhe Update skajet e flokëve. Nëse ju do të aplikoni bojë të thatë, fillesat e dëmtuara, flokët tuaj nuk do të duken të përsosur, pavarësisht nga ngjyra e zgjedhur. Cilat janë rregullat për ngjyrosje grua e flokëve?
Nëse keni ëndërr e ngjyra natyrale dhe uniforme, Kujdesi për shëndetin e flokëve të tyre. Rregullisht përdorin balms dhe javor - ushqyes maskë. Vetëm kur flokët është në gjendje të përsosur - lagur mirë me përreth peshore qetë - ju mund të lëvizin për pikturë.


Kur të blesh bojë, konsiderojnë gjatësinë e flokëve. Për t'u ngjyrosur flokë të shkurtër dhe gjatësi të mesme, vetëm një bojë paketë, dhe për nevojën gjatë dy. Pasi të holluar bojë aplikuar një herë në flokë. Nëse ju nuk e bëj me ngut, bojë do të fillojë të ndryshket, dhe rezultati do të jetë e ndryshme nga ajo që është deklaruar në paketë.

- Shpërndarja e fillesa e flokëve në dhe alternuar aplikohet për të pikturuar ato - duke filluar nga lart dhe për të shkuar mbrapa.
- Nëse kjo nuk është pikturë juaj e parë, së pari aplikoni bojë për rrënjët e flokëve, dhe disa minuta - të gjithë gjatësinë.

- Nëse ka blerë aplikues bojë për të aplikuar atë, ju duhet të flokëve pajisje shtesë - tas për përzierjen e ngjyrave dhe furçë.
- Lexoni me kujdes udhëzimet. Jo peretrymuy bojë në flokë.
- Për të larë off bojë derisa uji është plotësisht i pastër.
- Pas larjes, aplikoni në Rimëkëmbjes flokët Balsam (shpesh kjo është shtuar në bojë). Kjo do të mbyllet shkallët e flokëve dhe të rregulluar pigment në flokë.

Kujdesur për flokët me ngjyrë dhe ngjyrosje të flokëve

Gjetja e përsosur ngjyra e flokëve - një art. Por mbajtja e tyre të shkëlqejë dhe butësi - problemi është shumë më e komplikuar. Kjo është arsyeja pse ajo është e rëndësishme për të përdorur produktet kozmetike për flokët me ngjyrë.

Për shumicën prej tyre,
- Përmban UV-filtra në ngjyrosur flokët e grave, mbrojtjen e flokëve nga dielli. Ajo është e njohur nën ngjyrën e saj ndikimin mund të zbehet ose të ndryshojë.
- Përmbajnë komponente të tilla lehtësuese të vlefshme si proteina dhe vitamina, të cilat zbut peshore e flokëve dhe nuk i japin pigment larë.

- Ne mbulojnë flokët me një film mbrojtëse, në mënyrë që ata pushatsya dhe për të marrë mbrojtje nga faktorë të jashtëm.
- Rikthen flokët kur pikturë gratë dobësuar pas ngjyrosur flokët, forcojë dhe të përmirësojë strukturën e tyre. Pas përdorimit të flokëve është e butë dhe elastike.
- Dërgo butësi e flokëve tuaj dhe të shkëlqejë, për shkak se ato përmbajnë ekstrakte nga bimët dobishme, proteina mëndafshi dhe silikoni, i njohur për vetitë e saj masazh.

Si te zgjidhni ngjyra?
Nëse flokët tuaj për t'u ngjyrosur flokët e ngjyrosur nënshtruar më parë, vër re që rezultatet e eksperimenteve të mëtejshme mund të ndryshojnë nga ngjyrat në paketim. Për definitivisht nuk bëj llogaritë gabim, ne rekomandojmë të përqëndrohet në numrin e ngjyrave. Në mënyrë tipike, krijuesit më të errëta hije festuar numër 1 më i gëzuar - 10. Ata 5 ngjyrë të ndryshme të ftohtë vjollcë, dhe të gjitha që më lart - të ngrohtë, më të kuqe.


A nuk vendosen për një ndryshim radikal të flokëve në shtëpi. Pikturë është më e sigurt për 2-3 tonet më të lehta ose të errët se ngjyra e flokëve natyrale. Nëse keni pyetje saktësinë e zgjedhjen e një ngjyrë të re, ju mund të ngjyros flokët tuaj për të filluar Toning shampo ose bojë të paqëndrueshme të njëjtën ngjyrë (ata larë krejtësisht larg duke i larë 2-4). Nëse ju gjeni se ju nuk jeni të gabuar, të shkojnë për të pikturuar bojë rezistente. Bojë flokët flokëverdhë të mirë në kabinë. Të ndryshojë ngjyra më shumë se tre ngjyra ofron flokët fillestare zbardhues. Vetëm atëherë mund të vazhdojë për pikturë. Nëse keni planifikuar përveç pikturë dhe procedurat e tjera të flokëve (p.sh. flokët permanent), poradsya me mjeshtri si ato janë në përputhje me njëri-tjetrin. Në mënyrë tipike, mes tyre është i nevojshëm për të mbajtur një pauzë prej disa javësh.