Tretësirë ​​piper për humbjen e flokëve


Dream grua të jenë të bukur dhe të shëndetshme në çdo moshë. Në mënyrë të veçantë, secili prej nesh dëshiron që të ketë një flokë të trasha dhe me shkëlqim, por jo gjithmonë ëndërr vijnë e vërtetë. Ekologji keq, stresi, zakone të këqija, gjumë të shkurtër, përdorimi i antibiotikëve - e gjithë kjo në radhë të parë ndikon në flokët tonë. Dhe në qoftë se ne të shtuar në këtë listë detit dhe ujit chlorinated nga pishinë, ajer te kondicionuar dhe darë elektrike, rezultati është një fatkeqësi. Flokët bëhet e brishtë, e shurdhër dhe të fillojnë të bien. Vini re se sa më shumë flokët e la në furçë se zakonisht? Duhet të merren masa urgjente. Dhe kjo do të ndihmojë në tretësirë ​​të zakonshëm piper. Piper humbje e flokëve tretësirë ​​është një mjet i mrekullueshëm shtëpi që është e lehtë për të përgatitur duke mos përdorur shumë kohë, punë dhe të holla.


Tretësirë ​​piper për humbjen e flokëve
Çfarë mund të thoni në lidhje me këtë tretësirë? Piper tretësirë ​​mund të rubbed thjesht në flokë, bujarisht fshij rrënjët. Me atë që ju mund të bëni një maskë për flokët, duke shtuar në të ose që produktet që ju keni në shtëpi, duke pasur parasysh yndyrë ose të thatë e tyre. Me tretësirë ​​piper mund të zgjidhë problemet e jo vetëm humbjen e flokëve, por shkelqimin e tyre. Djegia substancë brenda piper, aplikimi i gjëndër bezdisshëm flokëve, rritjen e qarkullimit të gjakut dhe të shkaktojë rrjedhjen e gjakut. Nëse tretësirë ​​përdoret rregullisht piper të përhershme mund të shpëtoj prej humbjes së flokëve.


Piper tretësirë ​​mund të përgatiten me lehtësi nga shtëpia. Për këtë duhet speca të kuqe të nxehtë duhet të freskëta, edhe pse ajo mund të vijë dhe të thata, por efikasiteti do të jetë më e ulët se e dyta. Pra, piper i kuq të nxehtë tërësisht të larë dhe fshin thatë. Prerë atë në katër pjesë, hiqni fara nuk e bëjnë, ajo është atje për të të jetë në çështjet më të ngutshme. Përgatitur përkthehet piper në një kavanoz dhe derdh fërkim alkool, e cila është mirë të blej në farmaci. Përbërësit Numri do të keni për të marrë pjesë 1 spec 10 pjesë alkool. Kapaciteti i tretësirë ​​ardhmen fort mbyllni kapakun dhe për të dërguar pikërisht 7 ditë në një vend të errët. Një javë më vonë marrim bankën, tendosje përmes napë dhe tonë nuancë përmbajtja mente përgatitur nga humbja e flokëve. Mbani në frigorifer dhe të përdorin si të nevojshme.


Përdorimi i mente tretësirë ​​për humbjen e flokëve
Për flokët e ndaluar sa më shpejt të jetë e mundur të bien, mos harroni një rregull që duhet të përdoren rregullisht tretësirë ​​deri sa të arrijë rezultatin e dëshiruar. Rregullisht, kjo do të thotë një ditë. Rregulli i dytë: flokët me vaj, fshij në rrënjët e flokëve infuzion në formë të pastër, por në qoftë se keni flokë të thatë, zbokth dhe madje edhe i pranishëm, shtoni disa pika të tretësirë, ideale 1 lugë çdo vaj. Kjo mund të jetë një luledielli të përbashkët, ulliri, rodhe, kamomil ose vaj Calendula. A jo vetëm të marrë vaj buckthorn detit, i cili pikturuar flokët në portokalli.


Perdorimi i mente tretësirë ​​të humbjen e flokëve në formën e maska
Piper tretësirë ​​të mirë-provuar humbjen e flokëve në formën e maska. Maskat janë aplikuar në lëkurë e kokës, të mbetur në flokë për një kohë, pastaj lahet. Aplikimi një maskë varet nga përbërësit. Maska e flokëve me tretësirë ​​piper është e dëshirueshme që të përdorin 2-3 herë në javë.

- Një vezë e verdhë veze fshij me një lugë, shtoni 2 lugë liker karamele mente dhe 2 lugë përzierje vaj rodhe. Përzierje është vënë në flokë, pak fërkim rrënjët e flokëve, të lartë, të përfundojë polietileni dhe një peshqir të ngrohtë. Një orë më vonë, maskë duhet pije me ujë të ngrohtë duke përdorur një pastrues, sipas llojit të flokëve.


- Vaj rodhe, karamele mente liker, raki - vijnë në sasi prej 1 tbsp dhe të përziera së bashku. Shto 2 lugë të tyre lëng limoni dhe 1 vezë e verdhë veze. Përzierje rezultuar është aplikuar në flokët, kreu izoluar dhe të lënë për 30-40 minuta. Pas lan flokët e saj me të.

- Gjysma një filxhan kos të përzier me 1 tbsp mustardë thatë dhe shtoni 1 tbsp tretësirë ​​karamele mente. Maskë është aplikuar në rrënjët e flokëve duke përdorur furçë. Përsëri maskë uteplyly flokët dhe u largua për të paktën 20 minuta, në mënyrë ideale një orë. Me mustardë dhe piper tretësirë ​​maskë mund të djegur lëkurën.


- Në sasi të barabartë janë të nuancë karamele mente dhe mjaltë, pas përzierjen është aplikuar në kryqëzimin e flokëve. Një orë më vonë, maskë del me të larë me shampon dhe ujë të ngrohtë.

- Para se të përgatitur maska ​​të filluar për të përgatitur infuzion i kamomil. 1 tbsp lule brewed një filxhan me ujë të valë një orë dhe filtruar. Në gjysmë gotë me këtë infuzion shtuar tretësirë ​​alkoolit e piper - 1 tbsp Pasi tërësisht të përziera, të aplikojnë maskë në flokët zakutuyemo atyre diçka të ngrohtë dhe të lënë për 1 orë. Pastaj flokët si zakonisht.


Aplikimi të paktën një nga këto këshilla, ju mund të kthehet flokët tuaj në mënyrë që ata të bëhen të trashë të paktën dy herë. Kundërindikimet për përdorimin e karamele mente tretësirë ​​humbjes së flokëve atje, përveç, ndoshta, një - speca origjinalitet kuqe të nxehtë. E megjithatë, pas një viti, edhe në qoftë se tretësirë ​​përdoret rregullisht, është e nevojshme për të përgatitur një infuzion të freskët karamele mente, pasi ajo do të humbasin pronat e saj me kalimin e kohës.