Rregullat themelore të kujdesit për vetullat


Gratë kujdesen për të rinjtë dhe të lëkurës bukuri, do të përpiqen për të mbajtur flokët të butë dhe me shkëlqim, i kushtoj vëmendje për sytë dhe buzët. Dhe ndonjëherë krejtësisht të harrojmë për treguesin kryesor i paraqitjes dhe i pastër. Për njerëzit të zhytur në mendime është, natyrisht, vetullat. A e dini rregullat themelore të kujdesit për vetullat?
Formacion
Formimi, që plucking vetullat është aspekti më i rëndësishëm i kujdesit për vetullat. Tweezer formë vetull ndihmon për të korrigjuar, ndryshojnë thekse në fytyrën e një më fitimprurës. Dhe ndonjëherë i pakujdesshëm në kanë të bëjnë me to mund të shkaktojë humbjen e vetullat në mënyrë që ajo do të mbushen javë ose edhe muaj.


Tepër vetullat hedh lëng duken lëngshëm dhe shpesh shkaktojnë dëshirën e tyre mësuese për të rregulluar ndonjë gjë tjetër. Në fakt, rregullat bazë në raste të tilla - flokët vidroschuvannya, zonë kujdesshëm hahet vetullat vidroschuvannya dhe formimi i një linje të re.

Vetullat Vyschypuyuchy vetëm, gruaja duhet të ndjekë rregullin e artë: korrigjim i vetullave duhet të prodhojë më poshtë linjat e tyre, dhe formimin e linjës duhet të jenë marrë parasysh tërhequr vetullat lartë teh.
Një zonjat zakonshme gabim që sillen vetullat e tyre - është ideja se linja trungu kalon nëpër vetull qendrën e saj, jo nga lart. Prandaj, ata nuk vizualisht varur ballin dhe qepallat e rëndë. Këto gabime lehtë mund të shmanget, duke pasur parasysh buzë natyrshëm e sipërme e foto. Përveç kësaj, qime të lartë rriten të dobët, por sepse duke luftuar me ta shumë aktive, një grua në rrezik për dyzet vjet blerë "tullac" vetullat.


Ushqim
Qimet vetullat kërkojnë kujdes të kujdesshëm, sepse ata nuk e marrin aq shumë ushqyesve, rrënjët e tyre janë mjaft të dobëta, dhe jetëgjatësia e më pak se flokëve.
Tradicionale dhe deri tani më të mira vetullat kujdesit edukate është vaj pluhur. Ajo është pjesë e produkteve më të veçanta për vetullat ushqimore. Naftës është aplikuar me një aplikues dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje. Rezultati është i dukshëm pas 1-2 muajsh, por një vetullat fortë trashë atëherë ju mund të japin ndonjë formë, veçanërisht në qoftë se ju bëni atë do të jetë një profesionist.


Stacking
Rregullat themelore të kujdesit të kujdesshëm të vetullave të sigurojë krehje e tyre të përditshme. Një më të rëndësishme janë për meshkujt, por seksi i bukur duhet të kryhet nga brushat të veçanta të vetullave të tij. Dhe ndonjëherë "hedhjen" krehje konvencionale nuk është i kufizuar.
Duke përdorur hedhjen gels vetull jep pamjen e grave veçanërisht i pastër pamjen. Nëse vetullat bindur dhe flokët e tyre nuk është shumë e gjatë, në jetën e përditshme layring gels nuk mund të zbatohet. Megjithatë, gjatë rezultatet ceremoniale hedhjen bëjë më mirë duke zgjedhur formulën "e flokëve për flokë" ose duke krijuar efektin e "liruar" vetullat. Për mbrëmje xhel përbërjen mund të përdoret me sequins vogla. Ata bëjnë vetullat shkëlqejnë, por të bëjë atë të butë.


Pikturë
Nëse jo vetë faturat, ai thjesht mund të tërheqë vetullat. Rregullat themelore të thonë kur tërhequr laps vetull një hije duhet të jetë e ndryshme nga ngjyra e vetullave jo më shumë se një ton. Për vizatim lapsa duhet të zgjidhni butë, ata shmangin shumë i hollë, linjat e panatyrshme.
Sundimtar vetullat normale gjithashtu mund të sigurtë përdorni një laps, me ndihmën e vetullat mund të japin më shumë fokus dhe qartësi, për të vazhduar ato. Ajo siguron sytë ekspresive, duket "zbuluar" dhe të përballet - më të hollë.

Aktualisht vazhdimisht në rritje numri i tifozëve tattooing, permanent make-up vetullat se. Vënë atë duhet të jenë të kujdesshëm për të parë se si kompetent kryen zotërinë e tij, të cilën ai e përdor si një ngjyrë.

Rastsvechyvanye
Procedura vetullat për t'u ngjyrosur natyrore është një nga më të popullarizuar. Kjo ju lejon të përshkruajë uhozhenney, në mënyrë të qartë, si dhe ngjyra pangjyrë qime e hollë që natyrisht krijojnë efektin e "shkëputje" vetullat.

Për të pikturuar kur të mos kalojnë naturalness linjës, duhet t'i përmbahen rregullave të mëposhtme:

• Paint duhet të zgjidhet në bazë të ngjyrës së flokëve. Bojë e zezë rekomanduar brunettes zeshkane apo hije shumë të errët. Për blondes dhe shatenok më mirë përdorimin e hije ngjyrë kafe dhe gri.
• vetull Perfect ngjyra është i ndryshëm nga rrënjët e flokëve jo më shumë se dy ngjyra. Sot në show biznesit kombinim të popullarizuara të "Platinum Blonde -. Vetullat e zeza" Por në jetën e përditshme është e panatyrshme.
• Paint vetullat duhet të marrë parasysh me kujdes linjat ekzistuese të vetullat. Nëse beautician preferon "metoda gratë e vjetër" - ofron një linjë të drejtpërdrejtë të yndyrë, pastaj lahet bojë lëkurë, më të mirë për të menduar rreth asaj se si për t'iu referuar një master.