Shkaqet e humbjes së flokëve në vjeshtë


Shumë shkencëtarë lidhin humbja aktive flokëve është rënia se rritja e flokëve është aktivizuar zakonisht në muajt e verës - ajo mbron kokës nga rrezatimi ultravjollcë. Në vjeshtë më të madhe të flokëve shkon në një fazë pushimi, humbje e flokëve dhe pikut kështu bie në tetor-nëntor. Cilat janë shkaqet e humbjes së flokëve në vjeshtë?
Shkaku i humbjes së flokëve, jo vetëm mund të bien. Për shembull, flokët mund poridshaty në masë të madhe për shkak të pranimit të barnave të caktuara, të tilla si droga për puçrra fytyre dhe kontraceptive. Arsyeja mund të qëndrojnë në probleme të lëkurës, dietat rrëzimit, peshë të tepërt, stresi, dhe gjithashtu në mangësi hekuri anemi dhe në lidhje me të. Pra, para se të bëni anën kozmetike e çështjes, është e nevojshme që të merren me shkaqet e brendshme të humbjes së flokëve, të çojë në hormonal normale, dietë të bilancit dhe vidyazykatysya nga droga potencialisht të dëmshme. Nuk ia vlen mjete shumë abuzimi popullore. Shumica e tyre janë të larë keq, duke e bërë flokët me yndyrë, erë të athët mund të mbetet në flokë - pas maskës mjekësore me qepë, për shembull. Naftës dhe rodhe pluhur follicles bllokoj e flokëve, duke rezultuar në flokët nuk do të marrë ushqim të mjaftueshëm.Grim profesional
Të përdorin në mënyrë efektive një kozmetike të veçanta mjekësore. Ajo përmban vajra esenciale, ekstraktet bimore, bazën larje të butë. Rozmarinë, avapui bilancit lagështi hithër përmirëson strukturën e flokëve; horsetail, livando, kamomil ndihmon poret e hapura bllokuara të kokës. E pra, nëse ju shihni këto automjete ekstrakte në produktet e kujdesit të flokëve tuaj. Agjentët më të shtrenjta Veting përfshijnë polimere amynosylykon, proteina bimore, ekstrakte alga deti, niseshte hydrolyzed si dhe ekstrakte nga mëndafshi. Efekt të mirë mund të arrihet nëse nënshtrohen kupat. Shumë, duke dashur për të bërë larg me pasojat vendosur në transplant flokësh. Teknika e re kirurgjike mikrotransplantatsiyi lejon mjekun që të ketë për të ndryshuar një flokët, jo arna lëkurës me 8-10 flokët mbi të. Nëse ky operacion është kryer siç duhet, askush nuk do mend. Por vini re se kjo procedurë është e shtrenjtë dhe shpesh nuk është e mjaftueshme për një të tillë. Vazhdimi i këtij operacioni për rreth gjashtë orë.


Parandalim
Sot në barnatore shitur shumë vitamina që premtojnë flokët e trashë dhe i butë. Shumë prej tyre janë. Vitaminat më të domosdoshme për humbjen e flokëve janë konsideruar të Vitaminat A, C, E dhe Art. Mirë dhe për të forcuar sprays të ndryshme. Si pjesë e këtyre fondeve janë aditivët të dobishme të nevojshme për rritjen e flokëve: ekstrakt Calendula, vitaminë A, proteina qumështi, Inositol, hyhropleks HHG, D-Panthenol. Është e rëndësishme që sprays nuk përmbajnë hormone dhe nuk shkaktojnë reaksione alergjike, dhe nuk zhyrnyly flokët. Në vjeshtën e flokëve tonë si trup si një e tërë, nevojë për ujë. Gjatë kësaj periudhe, lani flokët tuaj më shpesh. Larja e shpeshtë shkakton dehidratim. Gjithashtu vini re temperaturën kur tharje tharëse flokësh - kjo është më mirë për të zvogëluar përdorimin e mbrojtjes për flokët. Për flokët u ndal në rënie jashtë, përdorni një masë që në mënyrë efektive të pastruar dhe forcuar follicles flokët dhe thellësisht moisturize flokët dhe të nxitur rritjen. Sepse kjo është ekstrakt i mirë i pemë çaji vaj. Dhe sigurisht, më pak të shqetësuar dhe e vë stresin trupin tuaj. Humor të mirë dhe paqe e brendshme - çelësi për shëndetin tuaj.