Shkaqet e humbjes së flokëve tek njerëzit


Ndër shkaqet e specialistëve të humbjes së flokëve quajnë "keq" flokët dhe ushqim të keq. Si për të ndihmuar në raste të tilla? Mënyrat për të vendosur. Gjëja kryesore - të paktën për të filluar si duhet kujdesur për flokët tuaj për të përmirësuar gjendjen e tyre. Çka e shkakton humbjen e flokëve të njerëzve?
Masazh i rregullt thatë
Nëse herë, dhe jo në humor për të parë si flokët, më shumë mund të arrihet dhe të nxjerr gjatë do të "rritet në bel." Në këtë kuptim, shumë tregues të efektit të masazh përditshme të thatë. Çfarë është veçori e saj? Leveraging qarkullimin fërkim dorës rreth follicles, ne jemi përmirësuar dita llamba rrënjë ditë flokët e ushqimit, i cili është jashtëzakonisht i rëndësishëm. Përkulur mbi dush, energjikisht fshij kokë peshqir të thatë ngrohtë. Efekt kurativ-parandaluese për njerëzit kjo procedurë një herë në javë mund të rrisë naftës rrethore rëndë. Për këtë përshtatje më të mirë të lehtë ngrohur vaj ulliri. Try it - dhe ju do të shpejt të ndjehen të, të tjerët do të shihni se flokët tuaj ka ndryshuar për të mirë dhe flokët fituar të njëjtën "shkëlqim magjike".Gjerësisht reklamohen dhe kudo formula për njeriun "dy në një" (gjithashtu nuk zgjidhja) - kjo nuk është për ju, dhe këtu është arsyeja pse. Flokët e dobësuar në nevojë për trajtim, të kërkojë përdorimin e balms ndryshme dhe conditioners krejtësisht të ndara nga shampo. Uji nuk duhet të jetë shumë e nxehtë. Ajo nuk ishte shtrënguar të larë flokët. Flokët e thatë natyrisht, dmth pa tharëse flokësh zakonshme. Që gjithmonë të ndritshëm flokët, dhëmbët prosmyknit përmes krehër druri përplasje mëndafshi natyror. Honey, kripë, birrë, hirrë, krunde supë, tul nga hithër maj - këto mjete të thjeshta improvizuar nuk është më pak efektive se droga firyazytsi. Çdo gjë që ju duhet të drejtë nën këmbët tuaja dhe duart. Rastësisht, për trupin e flokëve madhësi nevojë squfur mjaftueshme. Ajo shton shkëlqejë dhe të shëndetshme në kërkim flokët. Ku për të? Shumë kungull i njomë squfurit, qepë, kajsi, lakër, patate dhe raspberries. Ata duhet të përfshihen në menynë e përditshme.


(Banka të zjera krejtësisht të padobishme) Nëse njeriu e flokëve tuaj të përpiqen për të ngrënë më shumë pineapple: Pineapple Bromelain - një enzimë që prishet proteina, heq vulën nënlëkurës, dhe ata mund të pengojnë rritjen e flokëve të reja. Një tjetër mjet i "produktit të trajtimit" - kungull dhe farat e lulediellit. Hani shumë prej tyre. Vini re gjithashtu se të paktën katër vezë të ziera në javë gjithashtu të ndihmojë për të përballuar me flokët e problemit. Nëse humbja e flokëve është për shkak të mungesës së silikonit, në të cilin rast të gjithë të ngrënë vetëm fruta dhe perime me lëkurat, është një depo e vërtetë e silikonit. Kap asparagus tyre apo luleshtrydhe - gjithashtu një burim i silikonit së bashku me trangujve dhe Angjinarja. Me vitamina duhet të fokusohet në përgatitjet Grupi: pidlikuyete njëjtën kohë dhe nerva. Pastaj stresi ju nuk kanë frikë, dhe flokët do të gëzohet, nuk brengosen.


Maska për forcimin e flokëve
Merrni 1 e verdhë veze të papërpunuara vezë, 1 lugë çaji raki, 3 lugë. lugë vaj ulliri, 2 tbsp. lugë me lëng qepë. Të gjitha përzierje, të ngrohtë, të aplikojnë në lëkurë e kokës, të përfundojë polietileni dhe të mbajë për rreth një orë. Ose, tretësirë ​​rrënjë rodhe (2 tbsp. Lugë thatë papërpunuara 250 g ujë, të lënë për 4-5 orë) dhe 2 tbsp. lugë glicerinë. Të gjitha përzierje, ngrohje, vënë në të pastër flokët, e thatë dhe të vënë një kapak plastike dhe të lartë - peshqir.