Këshilla të duhura të kujdesit të flokëve


Pronarët e haircuts shkurtër ky problem është i njohur. Por sapo Gjatësia e flokëve arrin në mjekër, ne fillojmë të vini re se këshilla e fillesa nuk duken si më parë. Ata bëhen më të thatë dhe i brishtë, dhe sichutsya ndarë. Si te zgjidhni këshilla e duhur të kujdesit të flokëve? Split përfundon edhe mori një përkufizim shkencor - problemin e flokëve të quajtur tryhoptylozom. Sa më gjatë flokët, aq më pak ushqyesve të marrë këshilla - ata mbeten prapa si kujdesin tonë. Në të njëjtën prej tyre varet kryesisht nga pamjen e përgjithshme dhe apelin e flokëve. Përfundon dëmtuara janë më shpesh gjendet në flokë të gjatë apo shtellunga e gjatësi të mesme. Dhe më keq gjendjen e curls, llojit më të keqe dhe këshilla. Arsyet shkatërrimin e tyre të njohura për të gjithë - kjo pikturë, dhe faktorët e mjedisit dhe mënyrën e jetesës. Çfarë duhet të bëni? Kujdesi.


Ekspertët thonë se: nuk ka rëndësi nëse ju përdorni kozmetikë të shtrenjtë apo receta popullore këshilla kujdesit të flokëve, më e rëndësishmja - të bërë këtë rregullisht, jo rastësisht. Ajo duhet të mbahet mend se është e nevojshme për të prerë këshilla të paktën një herë në 2-3 muaj. Frika nuk vuajnë nga ky gjatësi. Nëse ju respektojnë një fillesat rituale bëhen më të shkurtër - termi "dora e lehta" magjistar nuk është anuluar. Nga rruga, duhet të shkoni për një prerje flokësh, por atëherë kur hëna është në fazën e rritjes - fillesat do të rritet më shpejt. Flokët e prerë me këshilla të pikëlluar duhet gërshërë vetëm nxehtë, stilistët asgjë më të mirë të dalë me të deri më tani ka dështuar. Efekti është me të vërtetë të denjë. Fakti që një prerje e tillë kontribuon në "siguruar" çdo prerje të flokëve, për shkak të lagështisë, proteina dhe vitamina të mbetet brenda bosht e flokëve, duke forcuar atë dhe mbrojtur atë nga faktorët e jashtëm.


E pra plotësuar nxehtë shërbime sallon prerje për flokët. Fillesat e ushqyesve saturating gjithë gjatësinë, procedurat sallon të sigurojë ushqim dhe tip. Në mënyrë tipike, ato përfshijnë shampo, masazh kokës dhe të kujdesit fonde layring. Në shpresën magjistar, natyrisht, është e nevojshme, por të kujdesit në shtëpi gjithashtu ka avantazhet e tij. Kështu që ju duhet për të blerë mjete të posaçme për këshilla - ato përmbajnë ushqyesve më shumë dhe substancave hidratues se sprays ose xhel flokëve në përgjithësi. Vaj për kujdesin e duhur të përshtatshme për të dëmtuar, ngjyra-trajtohen locion flokëve apo locion flokët ngjyrë natyrale me plagë të lehta. Efekt i dobishëm për këshilla serum dhe vajra konvencionale - pluhur, bajame, rodhe, jojoba - ata mund të blejnë në çdo farmaci. Vajra Procesi flokët përfundon më mirë gjatë natës dhe pastaj largohen për një natë, por ju mund të del me të larë maskë pas 40-50 minuta. Uji i shkëlqyer termik mban lagështi.


Çfarëdo pronat çuditshme dhe të sakta nuk janë në pronësi kozmetike rrugore, receta tradicionale të përmbajë komponente themelore e flokëve bukuri. Kjo eliksir ushqyes për këshilla - një përzierje e vaj peshku me vaj të ngrohtë pluhur. Nëse pesë kapsula vaj peshku përzier me 1/2 filxhan lëng karrote dhe shtoni krem, ushqyes maskë nga këshilla e flokëve të errët. 1-2 herë në javë mund të bëni kompresa të ngrohta, të tilla si kos ose vaj të nxehtë perimesh. Aplikoni në flokë ata kanë nevojë për të gjithë gjatësinë dhe pastaj përfundoi celofan kokë dhe një peshqir dhe të lënë për një orë. Ata thonë se posedojnë kompetenca shëruese dhe mishin e grirë e shalqi dhe kastravec, kajsi dhe kur për të vënë ato në këshilla. Një tjetër metodë e provuar dhe njerëzit e duhur - një maskë me yolks vezë, raki, vaj ulliri dhe mjaltë në pjesë të barabarta. Dhe në qoftë se ju nuk e bëni hairstyle dashuroj pa goditje-thatë, të jetë i sigurt për të vënë në majë të mbrojtjes dhe të naftës. Rastësisht, të naftës është i gatshëm për këshilla - një mënyrë e madhe për të menjëherë të krijuar efektin e flokëve të shëndetshme: hyrë në fillesat, aplikoni një sasi të vogël e shumë këshilla e mjeteve - dhe ata do të duken të qetë dhe me shkëlqim.