Recipes conditioners natyrore, kondicioner flokët


Si kondicioner flokët mund të përdoren infusions dhe ekstraktet e bimëve të ndryshme. Lëng dhe bimor infusions thupër nuk mund vetëm të zbutur flokët, por edhe të parandaluar zbokth dhe nxitur rritjen e flokëve. Pas flokë të tillë pije zgjat më shumë. Këto natyrore ajri i kondicionuar si birrë, uthull dhe lëng limoni për të larë flokët e përkryer të ndihmojë e sapun. Falë tyre, rrit shtresë keratin bërë flokët të shndritshme dhe të qetë. Në shpëlarje me ujë të vështirë flokët me uthull është e nevojshme. Nga të tillë të errët shpëlarje flokët të fitojnë famë. Flokët flokëverdhë shpëlarje infuzion përsosur e kamomil, i cili do të shtojë një ngjyrë të veçantë e flokëve. Të gjitha këto mjetet juridike natyrore në gjendje të kthehen elasticitetin e flokëve, forcën, ngjyrën natyrore dhe plotësisht të sigurt se është gjithashtu i rëndësishëm. Në këtë artikull, mendjen tuaj do të ofrohen receta për natyrore kondicioner, flokët pije.


Conditioners Natyrore për të gjitha llojet e flokëve
Rrënja e Acorus
Për të përgatitur keni nevojë për 4 lugë rrënjë calamus hedh një pintë ujë të valë dhe mbush pak. Përdorni brenda dy muajve për shpëlarje flokët pas shampooing. Ky kondicioner parandalon humbjen dhe për të përmirësuar rritjen e flokëve, lehtësimin e kokës e zbokth.
Gjethet gji
50 oz. lë dafinë pour 1 litër ujë dhe vlim për 15 minuta, pastaj të këmbëngulë.
Limon
Një kondicioner i mirë mund të jenë të përgatitur, holluar lëng nga një gjysmë limoni 1 litër. ujë të zier.


Kondicioner Recipes flokeve për të shkëlqejë e flokëve
Margaritë
2 tbsp Kamomil Hidh 1 litër ujë dhe vlim për 15 minuta. Veçanërisht efektive e flokëve të tilla softener flokëverdhë, e cila përfundimisht të marrë një shkëlqim dhe ngjyrë të bukur.
Uthull
Vullneti i mirë dhe uthull pije, përhapet 1 tbsp uthull në 1 litër. ujë të zier.
Kondicioner Bimor
Hidh 2 lugë Çdo herbs (kamomil, Wort Shën Gjonit, etj) pintë ujë dhe vlim për 10 minuta. Pastaj ju thahet dhe të shtoni 2 tbsp uthull.

Çaj
Përgatitja e një çaj pije, bay 2 tbsp 1 litër çaj. ujë dhe vlim për 5 minuta. Ky kondicioner është e përshtatshme veçanërisht mirë për flokët e errët - ata fitojnë shkëlqim dhe ngjyra të freskëta.
Birrë
Hidh një shishe birrë i çelët në çdo enët dhe le të shlyejë shkumë. Pastaj aplikoni një pije në flokët e larë, jo larëse. Era vyvitrytsya shpejt. Për shkak të përmbajtjes në sheqerit birrë dhe proteina flokëve është i trashë dhe i shëndetshëm. Birra mund të shtohet në shampon.
Vadhë

Hidh 4 lugë fruta të thata Rowan 05 litra. ujë dhe vlim 5 minuta. Kjo pije përdoret pas larjes, dhe i bën flokët elastike dhe me shkëlqim.
Fletë Ash, acaroj, limon
100 gr. Rowan fletë, acaroj dhe derdh gjysmën e limon 15 litra. ujë të ftohtë, të sjellë një çiban dhe të mbajtur në një banjë me ujë për 20 minuta, tendosje dhe të përdorin për shpëlarje.

Kondicioner Recipes Flokët për llojin e flokëve me vaj
Esencë vajtore
Për kondicioner vaj flokët aromatike përshtatshme. Për ta bërë më 6 pika vaj rozmarinë, pemë çaji ose kedri holluar në 05 litra. uji. Ky ujë duhet të pije kokën tuaj pas larjes.

Oak leh
3 tbsp lisi leh kuzhinier 15 minuta në 1 litër. uji. Cool, tendosje dhe pije flokët pas larjes.
Hala bredh
Një softener efektive do të bredh kondicionuar. Për ta bërë atë 4 tbsp Hala bredh për të derdh ujë dhe gomave të vluar për ngrohje të ulët për 10 minuta.
Calendula, hithër, lisi leh
2 tbsp lule kumak grimcuar dhe lë hithër përzier me 1 tbsp leh lisi dhe derdh 15 litra ujë të vluar, të lënë për 30 minuta, tendosje dhe pije përbërja e flokëve të marra.

Rrënjë rodhe
Hidh 05 litra ujë të vluar 3 lugë rrënjët grimcuar e rodhe, vlim për 15 minuta dhe, pas ftohjes nevojshme për kullimin dhe shpëlarje flokët pas larjes zierje.
Foalfoot
Për të përgatitur gargarë me nënën dhe njerka 5 tbsp bimët derdh 05 litra ujë të vluar dhe të lënë për 30 minuta.
Qumësht
Pas shampooing shampo flokët thith qumësht dhe kripë për një kohë (1 lugë çaji kripë për 1 filxhan qumësht). Pastaj shpëlarje flokët me ujë të ngrohtë zier.
Gjethe delli

5 tbsp grimcuar delli thata derdh 05 litra ujë të vluar dhe le të qëndrojë 30 minuta. Natyrore Hair Conditioner gati.
Yarrow
Derdh 05 litra. 5 lugë ujë të vluar lule yarrow pastaj të lënë për 30 minuta.
Tatarniuk, HOPS
Pour 1 litër. Pjesë të vogël me ujë e gjemb gomari dhe një pjesë të vogël të HOPS, vlim për 20 minuta dhe tendosje.

Recipes conditioners natyrore për flokët e thatë
Thupër lë
Hidh 1 filxhan ujë të vluar 1 tbsp grimcuar lë të thata thupër, të lënë për 2 orë.

Karamele mente
Hidh 1 filxhan ujë të vluar 1 tbsp karamele mente dhe të lënë për 30 minuta.
Hop
Hidh 1 filxhan ujë të vluar 2 tbsp Kimik HOPS, të lënë për 30 minuta.
I urtë
E njëjta sasi e ujë të vluar pour 2 tbsp urtë. Kondicioner flokët natyrore gati.