Teknologji ngjyrosur flokët në shtëpi


Çfarëdo tha se reklamat, gjatë disa dekadave të kaluara nuk ka ndryshuar parimin për t'u ngjyrosur (kjo vlen për sallon dhe në shtëpi mjetet juridike të). Nëse bojë është e qëndrueshme, besojnë atë nitrat potasi. Unë nuk mendoj se dikush ju pështirë gënjeshtër, nëse paketa thotë se produkti nuk përmban amoniak. Atë dhe e vërteta nuk është atje, por ka disa të tjera zëvendësim agjent alkalin. Shkencëtarët kanë për vite duke u përpjekur për të gjetur një substancë të butë që do të sillte për t'u ngjyrosur pigment në flokë. Por nga kjo kohë e kërkimit përfundoi vetëm hapjen homologët e me erë pak agresive amoniakut - një prej tyre amynoэtynol. Temat e nenit sotme - Makineri ngjyrosur flokët në shtëpi.


Për të ulur koston e ngjyra të brendshme, prodhuesit përdorin komponentët më të thjeshta dhe të lira të kujdesit. Në sallon ju mund të gjeni ngjyrat ekstrakte bimore të shtrenjta. Pra, le të. Nëse është kështu, asgjë nuk ju pengon për të blerë këtë pajisje për produktet e kujdesit profesionale për flokë me ngjyrë dhe përdorimin e tyre në shtëpi. Paleta e ngjyrave të kufizohet vetëm në ngjyra brendshme. Dhe pa marrë parasysh sa e vështirë prodhuesit, ata kurrë nuk kapur Salons: sepse ka colorist mund të përzierje fonde kohë të pacaktuar, duke krijuar gjithnjë e më shumë ngjyra. Në shtëpi, as nuk do të përpiqet të bëjë atë. Në të njëjtën kohë, panele moderne bojë Shtëpia përbëhet nga një mesatare prej 25-30 tone - ju gjithmonë mund të gjeni diçka të përshtatshme. Ti e di dëshirat tuaja më të mira se çdo koloristike. A keni ardhur ndonjëherë nga sallon nuk është ngjyra e cila numërohen?


Preferojnë teknikë komplekse pikturë? Zapysuysya sallon, mos më mundo veten, miqtë, mom. Theksuar, tinting, ngjyrosje (kur gjatë janë vetëm 3-4 hije) dhe balayazh (ndriçim ose të ndryshojë ngjyrën vetëm këshilla e flokëve) në një nivel të mirë, ju nuk e bëni. Por në një ton që ju lehtë mund të pofarbuvatysya vetë, pa ndihmën e dikujt. Për shembull, bojë-mus. Bojë është aplikuar mbi bazën e shampo, ju massyruesh kokën (si kur larje), vetë të ndarë në mus e flokëve. Nga rruga, është shumë e në mënyrë të barabartë. Nëse ju nuk dëshironi prorыdat gjithë natën pas teknikat ngjyrosje, dhe ditën tjetër për të kandiduar rreth lypur për ndihmë Salons, zgjidhni një ngjyrë që është e ndryshme nga jo më shumë se tri ngjyrat tuaja. Dyshimi, zgjidhni një hije, të lehta ose të errët? Opsioni i parë. Në të cilin rast ajo do të jetë më e lehtë për të korrigjuar gabimin. Megjithatë, në qoftë se ju nuk jeni farbuyeshsya parë në ngjyrë të errët, zakonisht më shumë. Mundohuni të blerë çdo herë do të thotë një errët pak. Pastaj rrënjët thjesht nuk do të duket e flokëve të lehta.


Paramendoni se ne jemi në ndërtimin dhe ju keni për të pikturuar muret e një ngjyrë uniforme. Problemi është se sipërfaqja është plasaritur - së pari ju duhet të stuko pabarazinë, dhe trajtuar furçë. E njëjta gjë me flokët. Nëse ata janë të dëmtuar ty (si shumë njerëz në klimën tonë), bien ngjyrën në mënyrë të barabartë dhe shpejt zblyakne, vыmoetsya. Të paktën një javë para pikturë gëzohen flokët kondicionuar dhe maska. Jo kokën me shampo në një ose dy ditë para pikturë. Yndyrna natyrore e flokëve dhe kokës - një mbrojtje nga acarim të mundshëm. Dhe mos u bëni merak nëse styling mbetur curls do të thotë se nuk do të ndikojë në rezultatin.


Para se të filloni për të pikturuar, aplikoni një shtresë e hollë e krem ​​yndyrë përgjatë vijë e flokëve në lëkurën e fytyrës dhe qafës lënë bojë. Pastaj njomet këshilla e flokëve me ujë. Ata zakonisht të thatë ose të dëmtuara, dhe mund të thithin shumë para, dhe atëherë ata do të jenë me ngjyra më të ngopur. Seksionet e flokëve krehër disa fillesa të mëdha, secila Lidh pirg. Disa kulmin Flip përpara. Bojë çdo fije floku plotësisht. Pompat bojë nga rrënja deri te maja dhe pastaj fshij atë në flokë. Huyazykah një palë dorashka që erdhi me makinën tuaj, zakonisht nuk është e mjaftueshme - blej një çift më parë. Pasi të prokrasysh fillesë e fundit, zasekaya kohë shumica e produkteve rekomanduar që të ketë rreth 20 minuta. Më nuk ka kuptim. Gjithashtu i kushtoj vëmendje të temperaturës së ujit, kur ti lani flokët e mia. Ftohtë, aq më mirë: ujë të nxehtë hap cuticle dhe ngjyra do të jetë e humbur pjesërisht.