Zgjidhni furçë dhëmbësh të mirë


Ka lloje të ndryshme të dhëmbëve, ju duhet të mësojnë për të zgjedhur më të mirë, të përshtatshme. Në ditët e sotme, shumë prej tyre. Furçë dhëmbësh - një mjet e nevojshme të higjienës orale. Edhe si një fëmijë detyruar një fëmijë që të lahen dhëmbët tuaj në mëngjes dhe natën. Disa besojnë se larja e dhëmbëve tuaj pas çdo vakt. Gjithkush duhet të zgjidhni një furçë dhe për të përcaktuar numrin e herë brushing individualisht. Por mënyra më e gabuar është për të blerë një furçë dhëmbësh të lirë, e cila është e tmerrshme. Çifti kursimet e rubla, ju privojnë veten higjienë të plotë, kujdesin e duhur dentare. I prishur 2/8 dhëmb.


Arsyeja është mjaft banale. I pastruar dhëmbët thjeshtë, furçë dhëmbësh lirë. Larja e dhëmbëve tuaj ndodhur dobët. Furçë flokësh sipërfaqe ishte e fortë dhe të qetë, pa chipping, të gjitha qimet të njëjtën gjatësi, ata thjesht nuk arrijnë të tetë. Si rezultat, pllakatë akumuluar, ditë pas dite, vit pas viti. Erdhi koha dhe dhëmbët janë bërë të sëmurë. Unë shkova tek dentisti, por ishte tepër vonë. Tashmë ishte e pamundur për të ruajtur dhëmbët duhej të hiqet. Wine furçë cilësi të dobët dhe unë kam për të blerë të mirë dhe dhëmbët do të jetë i paprekur. Para se, unë nuk e di, por tani unë mund t'ju këshillojë se si të zgjedhin më të mirë furçë dhëmbësh. Unë kam qenë i frikësuar dhe filloi të blerë, shpesh të shtrenjta në ndryshim furçë të dhëmbëve të kompanive të ndryshme.


Mendova se është më mirë dhe unë mbaj dhëmbët për moshën e vjetër. Por nuk ishte! Vetëm disa muaj kam pasur një problem tjetër. Mishrat e mia filluan të rrjedh gjak. Ata ishin gjithmonë i fryrë dhe ajo dhemb për të ngrënë, mollë kafshoj ose dardhë. Çdo herë që unë vidkushuvala pjesë nga çfarë tjetër, mishrat e mi duke lënë gjurmët e këmbëve të përgjakshme. Përsëri mjeku! Duket furçë dhëmbësh përsëri fajtor. A nuk e ndërrojnë shpesh modele dhe unwound kompania nuk është zgjidhja. Zgjedhja furçë ngurtësi duhet të merren parasysh. Unë perestaralasya. Të gjitha brushat kanë qenë shumë të vështirë në brushing dhëmbët tuaj, mishrat plagosur vetëm. Kjo është shumë e keqe. Kjo mund të çojë në pasoja negative. Përveç gjakderdhje, sëmundje çamçakëz kontribuon në ekspozimin e rrënjëve të dhëmbit. Futja e llojeve të ndryshme të sëmundjeve infektive të tilla si stomatiti dhe në fund të fundit - humbjen e dhëmbëve. Dentistët pasur vizitë të gjatë. Mjeku e këshilloi furçë kompani Amway. Kam shikuar në e saj dhe vidyazykalasya.


Çmimi i lartë i thjeshtë në dukje, flokët të vërtetë të njëjtën madhësi. Mendova se kjo furçë dhëmbësh shumë primitive. Ajo mund të përfitojnë? Mendova se mjeku im dëshiron për të fituar para në malin tim. Unë shkova në një dhomë private për këshillim. Mjeku e këshilloi furçë Oral-B. Kjo është një furçë të mirë. Gëzuar një muaj, nuk mund të them asgjë, nuk ka ankesa. Qartë u mbajtën, lënduar dhëmbëve. Tashmë nuk mund të kafshoj mollë dhe frikën që të largohet nga njollat ​​e gjakut. Pasi kishte udhëtim urgjente të biznesit, unë kam për të ardhur shumë shpejt. Unë kisha për të lënë për disa ditë. Dhëmbët! Mendimi flashed në kokën time! I vendosur për të marrë rrugë e furçë dhëmbësh të preferuar. Treni ka ndodhur me mua telashe, vodhi një qese të gjërave, ka pasur një furçë. Duket një gjë e vogël, por unë gati shpërtheu në lot. Një grua që ishte duke udhëtuar me mua, ngushëlluar, ajo nuk e kuptoj pse unë jam aq i shqetësuar për një furçë dhëmbësh. Ajo tha se furçë gëzuar gjatë Braun D 12013W, këtë furçë me bateri.


Kjo automatikisht kur brushing dhëmbët tuaj e bën lëvizjet e rradhës. Ajo bashkangjitur hundë, për të dhënë dhëmbët një shkëlqim natyral. Kur kemi marrë në destinacionin, bleva vlerësoi furçë. Sinqerisht, kjo nuk përshtaten mua. Jo keq, por jo imja. Kjo është një turp për të holla hedhur larg. A nuk mendoni se duke bërë anti-reklamat, furçë nuk ka kontaktuar mua, mund dikush do të të duket më mirë. Si te zgjidhni një furçë dhëmbësh? Unë do të sugjeroja në vijim. Në çdo rast, është e vështirë për të përcaktuar se çfarë ju do të bëni. Unë ju këshilloj për të vizituar dentistin më shpesh. Mjeku juaj do të zgjedhin furçë dhëmbësh të mirë për ju. Unë jam duke shkuar për të dalë dhe për të blerë Oral-B, Unë, të paktën, erdhi kjo furçë. Por unë nuk kam kohë të mjaftueshme, unë kam një ditëlindjen, dhe unë shumë shpejt nxitim për të përfunduar punën dhe të shkoj në shtëpi. Atë ditë unë nuk blej një furçë Oral-B. I pritur për miqtë e mi për një tortë festive. Mysafirët e grumbulluara ishin të mirëpritur për të dhënë dhurata. Një nga miqtë e saj paraqiti një sërë furçë të dhëmbëve kompanisë Amway.


I habitur sinqerisht dhuratë, ose ajo mund të zgjedhë? Vendosur ende e brushave që kam kërkuar për të blerë, provoni një dhuratë. Pasioni im ishte i pakufishëm. Unë kam qenë duke përdorur është viti i pestë këtë kompani. Mjeku im i parë ishte i drejtë. Ai më këshilloi pikërisht furçë që ishte e nevojshme. Kam harruar në lidhje me siklet, dhimbje, mishrat e përflakur, vizita të shpeshta te mjeku. Por fakti që ju lajnë qasje Amway. Çdo person ka kafshoj tij, dalje dhëmbësh. Disa do të përshtaten vetëm furçë të butë ngrihet, e tjera nënligjore, të ngurtë e tretë. Ka njerëz që gëzojnë brushat si Braun D 12013W nuk njohin të tjerët.


Për shembull, motra ime zgjodhi për vete Braun EB 17.2. Forma e furçë tas-formë, ajo më tha se kreu furçë mbulon çdo dhëmbi mjaft të ngushtë. Kjo është një tregues i shpohet se ngjyra të ndryshojë, duke treguar kështu se kapak duhet të ndryshohet. Në fund të rrumbullakosura shpohet, ajo siguron sigurinë kur pastrimi. Këndi i hundë 3 gradë të, e cila ju lejon për të pastruar të vështirë për të arritur zonat me efikasitet. Për të zgjedhur një furçë është një duhet të konsultohet me ekspertët. Dhe mos harroni se, përveç furçë të cilësisë që ka shumë nozzles, kryen funksione të ndryshme, ju duhet të lahen dhëmbët tuaj. Çdo dentisti mund të tregojnë se si është bërë. Furçë e mirë, nuk e kryejnë punën tuaj. Dhe të kujdeset për të kanë rënë një të rreme. Tani një shumë e çmimit të dhëmbëve, e cila është e madhe, por cilësia nuk është diçka që duhet të jetë. Mos blej një furçë në rrugë, në vende të dyshimta, pa siguri, furçë sidomos rrugor.