Pluhur dhëmb në shtëpi dhe krem ​​për hirit


Sot ne të zbulojë sekretet se si të kujdesen për dhëmbët tuaj në shtëpi. Në disa problemeve me mishrat e dhëmbëve, të tjerë të verdhë nga pirja e shpeshtë e çaj dhe kafe. Dhe disa duan të gjeni pasta mira zëvendësim që shkatërrojnë smaltin e dhëmbëve. Në këtë artikull ju do të mësojnë se si të përgatisin një pluhur dhëmb në shtëpi dhe krem ​​të hirit. E pra, le të fillojmë.
Zbardh dhëmbët në shtëpi
Të gjithë duan të kenë dhëmbë të bukur të bardhë. Disa të kthehet për të profesionistëve. Ne bëjmë buzëqeshje Hollywood drejtë në shtëpi, dhe madje edhe për pennies thjeshtë. Kjo pastë dhëmbësh Whitening jo vetëm, por edhe terapeutik. Ajo përkryer heq pllakë nga gurët.1. Kështu, ne kemi nevojë të thata zhvishem banane. Ju duhet vënë rregullt të lëkurës në pergamenë dhe të thatë në diell ose në afërsi të baterisë për 2-3 javë. Nëse ju doni të filloni procesin e shpejt, thatë atë në furrë në temperaturë të ulët. Zumpara ne duhet të shkojnë krejtësisht e zezë dhe e thatë si letër. Mulliri Peel në një mulli kafeje, miell arsimit.
Mos harroni! Të gjithë përbërësit për maska ​​dhe pluhurat duhet të jetë mirë bluaj.

2. Për të shtuar terren lëvozhgë 2 lugë rëndë gjobë e kripë dhe pak vaj ulliri. Pastaj shtoni 2-3 pika pishe ekstrakt. Hala ka antibacterial dhe pronat antivirale. Ajo është gjithashtu e mirë për sistemin e kockave. Përzierje duhet të dalin dendur. Kontrolloni ajo mund të jetë kështu: merrni gishtat e saj, tul nuk duhet stryahyvatsya gishtat dhe duhet të qëndrojë mbi to. Nëse kjo suhovata, shtoni disa pika vaj ulliri.

3. Vendos përzierje në një kavanoz dhe mbyllni kapakun. Merrni një furçë të butë, dhe masazh dhe mishrat e dhëmbëve mocionet butë rrethore për 3-5 min., 2 herë në javë.

Duke e bërë pluhur bimor dhëmb
Nëse ju lajnë dhëmbët tuaj këtë pluhur, ajo do të përfitojnë shumë si mishrat dhe smalt dhëmbit.
Ne kemi nevojë për barëra të mëposhtme:
1 gjethe urtë;
Rrënjë jamball 2;
3 Hithër lë;
4 gjethe nenexhik;
5 celandine;
6 HOPS kone;
7 Nëna - dhe - njerka;
8 tansy;
9 Violets bari;

10 trumzë.

Çdo herbs, të marrë 1 lugë çaji dhe mulliri në një mulli kafeje. Dil 10 lugë Pastaj të marrë një lugë 5 argjile të bardhë dhe 5 teaspoons rozë, përzierje me herbs. Në këtë përzierje, shtoni 1 lugë gjelle kripë gjobë. Ky dyqan pluhur në një kavanoz të mbyllur fort. Para përdorimit, derdh pak në dorë dhe dial furçë pluhur lagësht. Përdorim të përditshëm në vend të pastë dhëmbësh. Ose ju mund të përdorni këtë mjet më shumë se një herë në javë.

Mishrat e gjakderdhje? Ne trajtimin në shtëpi
Gatim vaj për mishrat. Ne do të duhet:

1. 2 tsp copëtuar kripë deti;
2. 1 lugë sode;
3. 3 lugë piper i zi;
4. 3-4 copë. karafil copëtuar.

Në mënyrë që të bëjë këto përbërësit krem ​​duhet të shkrihet gjalpë dhe shtoni vaj. Mbajeni këtë pastë në një kavanoz të mbyllur në frigorifer.
Masazh mishrat me gishtin tuaj, si brenda dhe jashtë. Për të filluar, të përdorur çdo ditë për një javë. Atëherë mund një ditë. Pas gojën shpëlaj me ujë të zier.
Kur përdorni këto metoda, dhëmbët tuaja janë të shëndetshëm, të bardhë, dhe në formë të madhe.