Zbardhjen kujdesshëm në njerëz


Dhëmbët e parë - kthesa dhe lule të verdhë-gri? Pastë keni pa hapur gojën tuaj? Në qoftë se ajo është shkruar për ju, ju e dini se lidhur dhe mund të zbardh dhëmbët në çdo moshë. Flisni për dhëmbë çngjyrosje plota personalisht?
Të gjitha metodat kanë të njëjtat contraindications plota zbardhjen. Për shembull, ju nuk mund të trajtojë ndriçim nënat e shtatzëna dhe pleqsh. Procedura është e papranueshme për ata që janë alergjik ndaj latex, peroksid hidrogjeni dhe komponimet e tjera acid. Ju nuk mund të zbardh dhëmbët tuaj tërësisht karies sëmurë, kleri, me të çara mbi smalt apo mishrat e përflakur. Të gjitha plagë duhet të shërohet parë.Fotovidbilyuvannya merr rreth 20 minuta, shpejt, painlessly. Rezultati - për shumë vite. Efekti plotë zbardhjen në ngjyrën e Prishtinës dëborës arritur nga një mënyrë të thjeshtë. Fillimisht, numri i dy përbërje zbardhjen e dhëmbëve është aplikuar (me nje koncentrim minimal te peroksidit te hidrogjenit). Kjo shtresë ndikon në llambë halopgjen personi mjek që lëshon dritën e hirit, nga të cilat substanca aktive në dhëmbët menjëherë fillon të prodhojë oksigjen dhe prishen të gjitha pigmente të errëta. Me fjalë të tjera, më pak se gjysmë ore në zyrë dentisti, dhe dhëmbët tuaj magjike shkëlqim të bardhë.

Në zyrat e dhëmbëve tani ofrojnë një njeri ndezur një metodë të popullarizuara të smalt dhëmbit duke përdorur lazer dioksidit të karbonit. Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se një peroksid pak më aktive hidrogjeni substancë, e cila është përdorur në fotootbelyvanyya metodë. Laser lehtë dhe painlessly të përballuar me detyrën. Çdo dhëmb është i ekspozuar "rreze magjike" jo më shumë se 10 sekonda. Pastaj - një shtëpi, një garanci tre-vjeçare me kusht Verbues buzëqeshje. Për uyazyka që ju të ndaluar abuzuar kafe, dhe natyrisht, hedhin tym.


Kjo është një mënyrë për një njeri të quajtur kimike zbardhjen kujdesshëm. Pa teknologji moderne. Kjo është vetëm përqendrimi i komponimeve acid substanca aktive është aplikuar deri në dhëmbë, ndonjëherë mund të arrijë 45%. Kjo dhe shumë mund të jetë i rrezikshëm për smalt. Dhe pas procedurës duhet të bazohet në të paktën gjysmë ore. Por, duke e lënë zyrën e mjekut, ju do të më shumë gjasa të ndaluar për një vit të turpshëm nga buzëqeshje e tij. Më pas, të përsëritur procedurën nuk e rekomanduar. Është më mirë - lazer ose të butë dhe shumë të qëndrueshme fotootbelyvanyya metodë.


Ndoshta dhëmbët pabarabartë u keni trashëguar nga prindërit. Përndryshe ju nuk preferojnë të përdorin ushqim të fortë (të forta) dhe shumë i butë. Kështu, nofulla juaj nuk merr ngarkesën e kërkuar dhëmbët e saj të fillojnë të tërheq me litar.
Një nga metodat më të mira për korrigjimin dhembet e shtremberuar - duke përdorur një sistem të kllapa (fjalë në gjuhën angleze i përkthyer si "kllapa"). Është e lehtë, por dizajni jo-lëvizshëm hark. Ata të dizajnuara dhe të ngulitur informacion kompjuter për të cilin drejtim për të lëvizur çdo dhëmbi është lakuar për të dy rreshtave nofulla dukej e përsosur. Megjithatë, nuk është bezdi. Sistemi Bracket mund të shihet në gojë, kur ju flisni. Por këtu doli me dentistë risi: formatimin e teksteve padukshme gjuhësor.


Ato zbatohen në pjesën e prapme të dalje dhëmbësh, dhe për këtë arsye janë të padukshme. Ky është një sistem i përsosur. Asnjë harqeve dhe metalike shije në gojë. Pas skanimit me gojë, linjë kompjuter do të korrigjuar dalje dhëmbësh. Pastaj, duke përdorur depozitimin lazer plastike të qëndrueshme prodhuar çdo kapak dhëmbëve (roje lëvizshëm gojë). Ata nuk mund të shohin askënd, por ata kanë programuar sekuencën e lëvizjes së dhëmbëve.