Ascarids - trajtim


Çdo aktivitet sëmundje shkaktuar nga parazitët kërkon një qasje të kujdesshme për trajtim. Zbuluar në roundworm trupit, trajtim i cili do të diskutohet më poshtë, të kërkojë një qasje të integruar për tërheqjen e tyre. Terapia me kohë synuar ofron prognozë të favorshme.
Worms roundworm - mënyrat e infektimit
Penetrimi i roundworm në trup është duke ngrënë fruta dhe perime të pista. Shumica e viktimave janë fëmijë të parazitëve që marrin tokën e kontaminuar në lodra gojë dhe duart. Vezë Ascaris pjekur në terren dhe duke marrë në trup, të shpejt të kthehet në larvat, e cila prohryzayuchy murin e zorrëve, hyn në gjak.


Si për të trajtuar roundworm?
Në mënyrë tipike, në këtë spital të sëmundjeve nuk është e nevojshme, që transmetimin e parazitëve nga personi në person dhe nuk është rrezik i mundshëm për ata përreth jo pacientit.
Nevoja për trajtim spitalor ndodh gjatë zhvillimit të problemeve serioze me stomak dhe traktin e zorrëve, si dhe dëmtim të mëlçisë dhe praninë e sëmundjeve të veshkave dhe sistemit nervor. Këto sëmundje ndikojnë në zgjedhjen e drogës dhe mund të ndikojnë në trajtimin. Ka terapi në spital mund të kenë nevojë në rast të skuqjen, të vjella, zhvillimi apendiksit dhe efekte të tjera anësore.

Getting shpëtoj e roundworm?
Më efektive kundër drogës roundworm anti-parazitare. Para se mjeku i tyre aplikimi kryen një terapi të veçantë që eliminon shenjat e dehje, për të shmangur helmim produktet prishjen e trupit të parazitëve.
Për të hequr patogjen emërojë drogat e mëposhtme:

 • Piperazinë. Doza ditore e saj nuk duhet të kalojë 4 gram Për të rritur efektin këshilluar për të pirë para gjumit.

 • Dekarys. Ka ilaçe efektive. Ajo nuk mund të vrasin vetëm parazitët por edhe rritjen e imunitetit. Kjo është në sajë të pronat e drogës e gjetur për të luftuar përhapjen në një gamë të gjerë të sëmundjeve. Ilaçi është mjaft e thjeshtë për t'u përdorur. Në ditën duhet të pini një tabletë 150 mg.

 • Pyrantel. Ascarids gjithashtu rrjedhin nga duke përdorur këtë ilaç. Drogës ndikon jo vetëm të rriturit, por edhe për vezët dhe larvat e parazitëve.


 • Kur merr drogë fuqishëm pacienti mund të përjetojnë efekte anësore, të cilat duhet të informojë mjekun. Nëse është e nevojshme, ajo do të marr medikamente të tjera.
  Si për të shfaqur roundworm përdorur oksigjen?
  Për të luftuar dëmtuesit, ju mund të përdorni oksigjen, e cila është injektuar me një hetim të veçantë. Procedura kryhet në mëngjes në një stomak bosh. Pastaj ju duhet të shtrihem për dy orë. Në një seancë konsumon rreth 15 litra oksigjen.

  Një trajtim i tillë është i kundërindikuar:

 • sëmundjet inflamatore të kavitetit barkut;

 • Ulçera në stomak.


 • Mjete popullore Trajtimi - Ascarids
  Mund të përballen me parazitët duke përdorur metoda shtëpi.
  Një përzierje e bimëve pelin liri dhe yjet karafil (çdo komponent në një lugë) tokë në shtetin pluhur. Pi e gjysmë një lugë çaji në një stomak bosh, duke pirë lëng karrote.
  Trajtimi Folk roundworm përfshin marrjen e këtij produkti:

 • Në qumësht të zier hudhër në tenderin e tij.

 • Pas ftohjes qumësht për ta bërë atë në bazë të një klizmë, duke e lënë për një natë. Fëmija do të duhet 100 ml do të thotë të rriturit - një gotë.


 • Një tjetër metodë efektive:

 • Arra gjelbër grimcuar.

 • Katër lugë përzierje krijoj në një gotë me ujë të zier me një sasi të vogël të kripës.

 • Rreth gjysmë ore do të thotë të filtruar.

 • Duhet të pini gjatë gjithë ditës, të alternuara me marrë laxatives.