Shenjat e krimba në njerëz


Gjëra të çuditshme po ndodhin për Nënë Tokë. Jashtë shekullin e 21, rreth teknologjisë kompjuterike dhe hapësirë ​​projekteve - me pak fjalë, progres taksi. Dhe në të njëjtën kohë me ne, dhe se aty, aty, të drejtë në disa prej nesh, qenieve të gjalla, të cilat miliona vjet, dhe ka rritje progresive e njerëzimit nuk është një pengesë për ta. Kushdo që ajo? Rreth krimbat, natyrisht. Këto parazitëve, si shumë shekuj më parë, në heshtje duke e bërë rrugën e tyre në trup të gjallë dhe të ushqyer lëngje tij, helmim Master sekrecionet helmuese e tij dhe duke e çuar atë deri në vdekje. BRR Por kjo mund të shmanget nëse ju të monitoruar me kujdes shëndetin tuaj dhe të dini tiparet kryesore të paraqitjes ose prania e krimbave në trup njeriu. Kjo është ajo që do të diskutohet në artikullin e sotëm.Ku ka ata vijnë nga?
Para se të flasim për simptomat e krimba në trupin e një njeriu, dhe një i rritur duhet të shqyrtojë arsyet për marrjen e tyre atje. Duke ditur të gjitha këto arsye, është e nevojshme, atëherë infeksioni do të jetë shumë më pak. Këtu ata janë:

 • Dështimi për të vëzhguar higjienës personale.

 • Ushqim të varfër të përpunuara. Kjo i referohet një trajtimeve higjienike dhe termike.

 • Uji nga rezervuarët e hapura. Ka shumë parazitëve në veçanti.

 • Kontaktoni me kafshët shtëpiake dhe të egra. Vëllezërit tanë më të vogla, për fat të keq, shumë shpesh bartës të infeksionit shirit dhe shkaktojnë pronarëve të tyre marra.

 • Dashuri për të udhëtuar në vende të huaja dhe të eksplorojnë kuzhinën lokale.


 • Ka faktorë dhe rrethana të tjera që çojnë në infeksionin e krimba, por ata janë shumë të rralla. Mjafton të kujtojmë këto pesë arsye për të mbrojtur veten nga këto probleme. Tani shkoni në studimin e drejtpërdrejtë të shenjave të pranisë së krimbave në trup në njeriun.

  Shenjat e krimba në organet e njeriut ndihmon tretjen e ushqimit
  Shenjat e para të paraqitjes së krimbave në të rriturit - është një shkelje e sistemit të tretjes. Large worms, flukes dhe shirit që doja të vendosen në mëlçi dhe zorrë e vogël, për shkak të madhësisë së tyre janë një pengesë për lirimin e feces. Kjo nga ana tjetër shkakton kapsllëk. Nuk është një foto e kundërt. Si giardia lirimin e hormoneve parazitëve substancat toksike që shkaktojnë diarre të rëndë të vogla dhe. Në krimbat shtese mund të shkaktojë sëmundje të tilla si bloating, zorrë nervoz dhe rënie gjithmonë mprehtë në peshës trupore. Nga rruga simptomë e fundit ka alarmuar parë. Nëse ju zakonisht hani, dhe ende ju nuk e lënduar, ju duhet të mendoni për praninë e krimbave dhe të kalojë testet e nevojshme.


  Shenjat e krimba në njerëzve në muskuj dhe nyje
  Imagjinoni atje ata ngjiten. Nëse papritmas, për asnjë arsye të dukshme filloi të prerë nyjeve dhe muskujt dhembje, por nuk ka artrit ose mioziti ose lëndimet janë vërejtur - kjo mund të tregojë shenjat e krimbave në trup.

  Prania e alergjive, si shenjat e paraqitjes së krimbave në trup në njeriun
  Po, dhe kjo shumë. Që të gjithë pa krimba përjashtim të prodhuar produkte për jetesën e tyre. Trupi ynë është përgjegjës për këtë rrëmujë spërkatje përgjigje imune. Çfarë mund të ndodhë në një shumëllojshmëri të alergjive, skuqjen e lëkurës, pigmentim, psoriasis, rinitit pa shpërblim, ftohjet, etj N. Nëse tani ju nuk vuani tundime të tilla, dhe lloji asnjë tuaj nga këto sëmundje nuk është vërejtur, duhet t'i referohet Parasitologists.


  Shkaku i anemisë mund të jenë edhe krimbat
  Dhe kjo nuk është e habitshme. Tapeworms vogla ushqyer atë qelizat e gjakut. Nëse short, pronari së shpejti zhvilluar anemi mangësi hekuri, e cila mund të shërohet vetëm pas pastrimit trupin nga parazitet.

  Hedhur worms, shkon depresioni

  Së fundi, një nga shenjat më të zakonshme të krimbave në trupin e një të rrituri është një çekuilibër nervor, nervozizëm, pagjumësi, dhëmbët rëndë gjatë gjumit, sindromi i lodhjes kronike dhe çrregullime të ngjashme psikiatrike. Hedhur worms, dhe të gjithë si një ashensor të dorës.

  Siç mund ta shikoni shenja që tregojnë praninë e krimbave në trupin e një njeriu nuk është e mjaftueshme. Ata maskuar simptomat e sëmundjeve të zakonshme. Megjithatë, shqetësohen për pamjen e krimba ju nevojitet vetëm nëse të dhënat e sëmundjeve ju nuk bëni, dhe jeta juaj është të paktën një nga këto pesë shkaqet e infektimit. Të kujdeset për veten dhe të qëndrojnë të shëndetshme.