Parandalimi krimbat në njerëz


Edhe pse larg në ditët e sotme përparojë, probleme në jetë nuk kanë zvogëluar. Si në kohët primitive, kanë për të prodhuar ushqimin e vet, për të mbrojtur shtëpitë e tyre dhe të merren me lloje të ndryshme të sëmundjeve të tmerrshme. Vetëm shikoni është e gjitha në kohë dhe të zhvillimit njerëzor, dhe në thelb të gjithë të njëjtën gjë. Ato mikrobet, bakteret dhe parazitët. Dhe të gjitha rrugët e infeksionit janë të njëjta.
Merrni, për shembull, krimba. Si erdhën në trupin e të parëve tanë, në të njëjtën mënyrë dhe për të marrë zorrët tona, mëlçisë dhe nyjeve. Kjo është vetëm për shkak se ne i pranishëm civilizim ndryshe nga paraardhësit e tyre e dinë në lidhje me shkaqet e shumë sëmundjeve janë në gjendje për të trajtuar ato, dhe më e rëndësishmja, mësuan se si për të parandaluar ato. Ajo është e thënë të jetë trajtimin më të mirë - është parandalimi. Dhe përsëri ai na mori rreth helminthosis kemi diskutuar metodat, mjetet dhe drogë për parandalimin e krimbave të rritur dhe gratë shtatzëna.Mënyrat e depërtimit të krimbave në trupin e një të rrituri
Para se të flasim për mjetet juridike popullore dhe drogës për të parandaluar krimbat zorrëve në të rriturit, duhet të kuptojnë se si ata marrin për të na. Ne nuk jemi bij, duart e pista në gojën tuaj të mos tërhequr, por ende ekziston një rrezik i kontraktimit. Ku? Mënyrat për këtë janë disa:

 • Mish me gjak. Një shumë e djemve vetëm dashuri mish skuqur. Por, prisni derisa ajo prosmazhytsya si të mjerë gatuaj nuk duan. Si, të papërpunuara nxehtë ndodh. Dhe kjo ishte një mish të përpunuara dobët dhe shumica e këtyre krimbat si lentetsы dhe shirit jetojnë. Në fakt nuk janë vezët e tyre, të padukshme për syrin lakuriq. Problemi bëhet e dukshme kur krimba rriten dhe të fillojnë të lind zotërinë e tij, duke marrë atë lëngje kalori.

 • Peshku i kripur dhe toka kineze. Peshku është gjithashtu një distributor i një numri të madh të parazitëve. Për shumë lloje të diamant dhe sosalschykov jetojnë në ujë dhe lëshojnë vezët e tyre në mish peshku. Dhe ajo, duke rënë në tryezën tonë, pa trajtimin e duhur të ngrohjes, të tilla si toka ose snacks për birrë, është një bartës i parazitëve të rrezikshme.

 • Mos përdorni plazhet me rregullat. Beach - një vend që është në kontakt të drejtpërdrejtë me elementin e ujit. Rrjedhimisht, ajo është edhe takimi i mundur me krimba të padukshme. Për shembull, kur duke ecur zbathur yyazytsirnist madh marr vezë nematodosis.

 • Dashuri për të udhëtuar në destinacionet ekzotike. E pra, këtu dhe nuk thonë asgjë. Çdo vend ka kuzhinë e vet, zakonet e tyre dhe idetë e tyre në lidhje me higjienën personale. Pra, "Gjej" parazitëve në Afrikën e Jugut apo punën outback Thai nuk do të bëjë. • Çfarë duhet të marrë për parandalimin e krimbave të rritur?
  E pra, së pari, këto ditë ka shumë drogë për parandalimin e krimbave të zorrëve në të rriturit. Ecni në ndonjë farmaci ose kontaktoni mjek-parasitologist, dhe për të ndihmuar ju të vini një mënyrë të përshtatshme dhe të përshtatshme për ju. Mos shkarkojë idenë e një masë parandaluese kur të menduarit për të shkuar në një nga vendet më të nxehta në pushime.

  Së dyti, një parandalimin e madhe e krimba në njerëzit do të respektojnë rregullat e thjeshta të sjelljes, duke thyer më lart arsyet rënie krimbat në trupin tonë. Lani frutat dhe perimet dhe mish provaryvayte dhe kalcinuar dhe peshku në plazh dhe në vend shëtitje në këpucë dhe nuk do të jetë dembel për të larë këmbët vjen në shtëpi. E pra, nëse ju jeni aq të etur për të provoni sushi apo birrë holodnenkoho pije me peshk të kripur, të bëjë kështu vetëm në ato vende ku të gjithë t'i përmbahen standardeve shëndetësore.

  Çfarë duhet të pini për parandalimin e krimbave në shtatzënë?

  Gratë shtatzëna - një kategori e veçantë. Rekomandoni disa mjetet juridike popullore ose drogë për të parandaluar krimbat zorrëve në të rriturit është i mbushur me komplikime për fëmijën. Edhe produktet protyvohelmyntoznыe, bimeve medicinale përdoren kundër krimbave, janë shumë toksike. Nëse ju jeni duke pritur një fëmijë, dhe analizat e tua të tregojnë se ju jeni në rregull, nuk ka krimbat aty, thjesht ndjekin rregullat e higjienës personale. Watch për pastërtinë e trupit, në shtëpi, hani ushqim të mirë të shëndetshme përpunuar, pini vetëm ujë të zier duhet të përpunohen dhe veshje kujdes proparyvayte dhe shtratit. Nga metodat popullore e parandalimit mund të këshillojë hahet fara kungulli janë speca të nxehtë të kuqe, qepë dhe hudhër, në qoftë se e lejon stomak. Këtu, ndoshta, dhe të gjithë.

  Por të gjithë lexuesit e këtij neni bëjnë dëshirojmë shëndet të mirë. Të kujdeset për veten, dhe le asnjë sëmundje nuk ju mërzit.