Hudhër nga krimbat


"Sa e madhe që unë së shpejti do të bëhet një nënë, unë do të rock fëmijën e saj në krahë, sisë, ecin me krenari me të në parkun tonë të vogël. Jo të gjithë fëmijët janë motra ime mburremi. " Pra, Natasha ëndërruar pas shkuar në klinikën antenatale. Ajo është vetëm dy muaj më parë, u martua, dhe ende gjallë janë kapur kujtimet e mjaltit në Tajlandë. Dhe pastaj një tjetër gëzim ajo është shtatzënë, burri i saj do të jetë i lumtur vetëm për shkak se ai dëshiron fëmijë. Por një javë më vonë gruaja e re mësuar se krimbat e saj zorrëve zgjidhet. Dhe se si ata vetëm ardhur për shkak Natasha kështu me kujdes shikimin e tyre dhe strehimin e tyre, gjithmonë lan duart dhe produktet? Është Thailand një sushi bar kapur diçka? Me këto mendime shqetësuese grua shkoi tek nëna e saj. Dhe ai pa u menduar dy herë, mori librezën e tij blu me receta njerëzve dhe shpalli: "Natasha, nuk hnykay nga krimbat, nga Giardia dhe parazitëve të tjerë ndihmon gjobën hudhër. Tani marr recetave dhe zgjidhur problemet e tua. "Trajtimit receta krimbat hudhër mama-së, Giardia dhe parazitëve të tjerë


"Po, Natasha, menjëherë t'ju tërhequr vërejtjen, ju do të keni një javë vidyazykatysya ëmbëlsirat tjera, yndyror mishit supë, tymosur dhe ushqime të kripura. Të gjitha parazitëve, veçanërisht worms dhe Giardia, e dua këtë ushqim. Prandaj, detyra jonë është që të pengonte ata nga kënaqësi. Do të hani perime kopsht të thjeshta dhe fruta, falënderoj Perëndinë, është verë, dhe në vend sapo të plotë. E pra, tani le të shohim se receta ".

Kjo është ajo që u gjet në fletore Natalynoyi nënës, dikush mund edhe të jetë e nevojshme.


1. Qumësht krimbat recetë hudhër në formën e enemas
Kjo recetë ndihmon kryesisht nga krimb zorrësh dhe roundworm. Për shkak të thjeshtësisë së saj dhe mungesa e substancave toksike ajo është e përkryer si gratë shtatzëna dhe fëmijët shumë të vegjël. Kjo hudhër klizmë eliminon krimbat në 2-3 herë aplikimin e saj, por për siguri më të madhe të bëjë më të mirë 5 procedura.
Pra, të marrë 1 kokë të mesme të hudhër, zhvishem atë dhe bluaj dhe derdh qumështin e lopës nxehtë. Më mirë do të ishte nëse qumështi nuk është dyqani, por nga lopët e brendshme. Tas me qumësht dhe hudhër përfundojë dhe të lënë për një orë. Pastaj tendosje dhe për të marrë microclysters. Fëmijët deri në vitin vend 20-30 gram, fëmijët më të vjetër - 30-40 g, m 50 adoleshentët dhe të rriturit 100-150 g.


2. Qumësht Recetë e krimba hudhër dhe kundër shirit
Merrni kokën mesatare e hudhër dhe vlim atë në një gotë qumësht, një palë të mirë. Duhet të marrin çështjen. Bit dhe hani, dhe pastaj të pini ndonjë pastrues, dhe kur gazrat e stomakut zaburchat pranojnë qumësht-hudhër supë. E pra, pas shirit, bëjnë të ngrohtë infuzion klizmë ujë të hudhër. Procedura kryhet çdo ditë për 5 ditë.

Recetë ekstrakt 3. Uji i krimbave hudhër dhe parazitët e zorrëve të tjera
Kreu hudhër pjekur qendrore duhet të jenë të pastër, pres dhe vendin në një enë qelqi. Derdh një gotë me ujë të ngrohtë zier, të përfundojë një peshqir dhe të lënë gjatë natës. Në mëngjesin e infuzionit duhet të thahet dhe të përdorin ose enemas, siç sugjerohet në recetë ose dy në formën e pijshëm. Në rastin e fundit, droga merret në mëngjes në një stomak bosh, duke pirë një gotë të tërë në të njëjtën kohë. Trajtimi zgjat për 5 ditë dhe të përkryer ndihmon parazitet më të famshme. Nga rruga, nëse ky infuzion njomet leshi pambuku dhe të bëjë qiri e saj, rezultati do të jetë i mirë.


4. Recetë tretësirë ​​e rrikë dhe hudhër krimbat dhe Giardia nga
Merrni 1 filxhan çerek rrënjë grimcuar e rrikë dhe hudhër karafil. Hidh këtë përzierje gjysmë litër vodka dhe të lënë për 10 ditë. Pastaj tendosje dhe për të marrë 20 minuta para ngrënies 2-3 herë në ditë. Kursi i trajtimit 2 javë. Kundërindikacionet: gastrit me rritjen e sekretimit, sëmundje të mëlçisë.

Cila është fuqia e fshehur e hudhër kundër krimbave dhe kundër parazitëve të tjerë?


"Mami, hudhër ndihmon krimbat nga, ju jeni të sigurt në recetave të tyre -? Pyetur Natasha. "Pikërisht sigurt nuk mund të dyshoj këto ilaçe edhe gjyshja ime trajtuar mua. Por forca kam parazitëve hudhër në çështjen e fundit të "shëndetit" lexohet. Ajo përmban një allitsyn substancë. Ajo është aq e fortë që edhe vret patogjenët kolera, murtaja dhe tuberkulozi. Pra, për të përballuar me krimba. Ju, bija ime, veprimi më i mirë, nuk rri duarkryq. Ju do të shihni të gjithë ju do të jetë mirë. "

Natasha besuar nëna ime dhe provuar metodat e mjekësisë tradicionale, dhe nuk i vjen keq. Brenda 2 javësh, duke kaluar testet e nevojshme, ajo i bindur në fuqinë e hudhër kundër krimbave dhe kundër parazitëve të tjera, në gjendje të merrni edhe të sëmurë me anginë, të cilën burri i saj ishte i sëmurë. Dhe në kohën e duhur, ka lindur gëzim të shëndetshme dhe të fortë fëmijë për të gjithë familjen Natalynoyi. Wish dhe nëna ime dhe djali i saj shëndet të mirë dhe jetë të gjatë.