Toxocariasis - trajtim


Sëmundja është mjaft e zakonshme. Ajo është shkaktuar nga parazitët dhe është më e zakonshme në macet dhe qentë endacakë. Trajtimi Toxocariasis të cilat janë të paraqitura në këtë artikull mund të infektojnë njerëzit që vijnë në kontakt me kafshët e rrugës apo edhe me konsumin e ushqimit, nuk janë gatuar të mjaftueshme.

Toxocariasis trajtim të njerëzveNëse koha nuk është për të luftuar sëmundjen, ajo mund të çojë në procese të ndryshme inflamatore, dëmtimin e indeve, nekrozë, hemorragji, dhe formimin e granullomave në organet vitale. Gjithashtu, rezultati mund të jetë lezione sëmundje të nervit optik, i cili përfundon verbëri.

Toxocariasis trajtim në të rriturit është bërë duke marrë ilaçe. Shumë besojnë se parazitëve dikur vrarë në trup, ju mund të përdorni metodat shtëpi. Megjithatë, krimbat të kenë kohë për të dëmtuar trupin, kështu që mund të angazhohen vetëm në veten, kombinuar me terapi të përcaktuar nga mjeku juaj.

Droga për trajtimin e toxocariasis


Luftimin e sëmundjes përfshin duke marrë medikamente të caktuara, të përshkruara nga mjeku juaj në bazë të simptomave dhe testeve laboratorike. Ata janë efektive kundër lëvizje parazitëve, por nuk ndikon larvat janë të vendosura në indet e pacientit.

Më shpesh trajtimi kundër trajtimit toxocariasis regjim duhet të përsëritet më shumë se një herë. Efektiviteti i saj matet me shëndetin e pacientëve dhe rezultatet e testeve të gjakut.
Më të njohura janë droga e mëposhtme:

 • Vermoks. Një avantazh i rëndësishëm është dukuri e saj e rrallë e efekteve anësore. Vermoksom trajtim toxocariasis zgjat dy javë deri në 300 mg në ditë. Doza e peshës trupore nuk ka.

 • Nemozol (Alyuendazol). Trajtimi toxocariasis Nemozolom kryhet sipas skemës. Pacienti ishte obligim 10 mg për kilogram të peshës trupore në ditë. Kohezgjatja e trajtimit është 10 deri në 20 ditë. Kur droga administruara në raste të rralla janë të përzier dhe dhimbje koke, të cilat anulimi menjëherë zhduket.


 • Toxocarosis shpesh shoqërohet me humbjen e flokëve. Kjo mund të shkaktohet edhe nga sëmundje dhe duke marrë drogë antihelminthic. Në këtë rast, pacienti do të emërojë vitamina përmbajnë zink, hekur, kalcium. Ndër këto automjete lëshojnë Pantovyhar që pi brenda tre muajve të pilulës dhe Perfektyl, kohëzgjatja e të cilit është 30 ditë.

  Trajtimi mjete popullore toxocariasis


  Terapia kryesore mund të kombinohet me receta njerëzve.
  Root mashtruese:


 • Raw imët prerë dhe derdh një gotë me ujë të nxehtë zier.

 • Dërgo qëndrim për dymbëdhjetë orë.

 • Profiltruvavshy, marrin tri lugë intermittently për 35 orë.

 • Kursi i trajtimit zgjat një javë pas pushimit shtatë-ditore, përsëritet përsëri.


 • Trajtim efektiv i toxocariasis lëpjetë zakonshme:

 • Manaferrat lugë derdh një gotë me ujë të valë, e cila është e mbuluar pastaj me një peshqir.

 • Pas dy orë e marrë dy lugë katër herë në ditë.

 • Pini kurse në shtatë ditë, ashtu si në rastin e përshkruar më sipër.


 • Breaks duhet të jetë i pranishëm, pasi që përdorimi i zgjatur supë ndikim negativ në veshka.
  Leh, degët dhe rrënjët e hirit është përdorur si më poshtë:

 • Shto një lugë e papërpunuara finely copëtuar derdh ujë të valë (xhami) dhe vendosen në furrë. Sjellja e një çiban, ulur zjarrin dhe të bëjë vlim për dhjetë minuta. Pastaj, një enë e mjekësisë përfundoi në një peshqir.

 • Një orë më vonë, përbërja është gati.

 • Pini në një të nxehtë, dy herë në ditë para ushqimit dhe në kohën e gjumit.