Ndërresa madh dhe morrat pubike


Në trupin e njeriut nuk mund të jenë të brendshme dhe pubike morrat dhe kreu morrat e madhe janë parazitare kryesisht mbi kokën e fëmijëve, sidomos një shumë prej tyre në pjesën e pasme dhe në tempujt, dhe përveç kësaj ata mund të përhapet në zona të tjera. Zakonisht lezione mund të shihet jo vetëm morrat, por therrizat. Morrat brendshme Shef janë insekte të vogla dhe ata jetojnë në lëkurë e kokës, dhe veshje, dhe për të thithur gjakun, ata kafshoj përmes lëkurës së kokës. Këto insekte nuk hidhen dhe nuk fluturojnë, por, megjithatë, ata janë në gjendje të lëvizin shpejt dhe për këtë arsye vështirë për të zbuluar. Morrat mund të shfaqet në të gjitha grupmoshat, por siç e kemi përmendur, ka morrat në fëmijët më shpesh.


Morrat mëdha brendshme vë vezë, dhe ata janë një zbokth kafe apo të verdhë-bardhë, këto vezë bashkangjitur në bosht e flokëve me i papërshkueshëm nga uji "ngjitës" të veçantë, dhe shumica e vezë janë hedhur në afërsi të kokës, këto vezë nuk mund të krehër ose del me të larë. Arsyet kryesore për paraqitjen e morrave të kokës tek njerëzit, aftësia morrat përhapet nga personi në person dhe kjo mund të ndodhë kur njerëzit përdorin një veshje, kombinezon, kapele apo edhe shirita flokëve. Morrat e madhe të brendshme mund të zvarritem në një person tjetër, kur ata qëndrojnë në të njëjtin shtrat ose mbi një qilim ose përdorin një gardërobë apo gardërobë. Simptomet kryesore të morrave të kokës, këtë kuptim e levizjes në kokë, kur një person ndjen si një gudulis, dhe duket kruarje dhe njolla të kuqe që shpejt të kthehet në plagë të qelbëzuar. Shumë më tepër morrat e kokës shfaqen në qafë dhe prapa veshëve, në rastin kur një person fillon të heq kokën e tij, scratches mund të merrni një injeksion në këtë rast do të duhet për të trajtuar sëmundje të lëkurës. Procesi i kruarje kokën mund të zhvillohet brenda një jave, dhe vetëm pas kësaj kohe, fëmija do të ndjehen siklet dhe thirrje për ndihmë nga të rriturit. Trajtimi duhet të fillojë menjëherë sapo morra ose thërija do të jetë, në këtë rast shampo në kokë larë, por mos shtoni kondicioner flokët, për shkak të faktit se ajo do të zvogëlojë efektin e barnave për morrave. Pas kësaj, pije kokën me ujë të ngrohtë dhe të fshijë të thatë, atëherë vihet në flokë, uthull të bardhë, kështu që mund të zvogëlojë efikasitetin e "zam", me të cilën vezë bashkangjitur flokët.


Uthull duhet të zbatohet sa më shumë që të smochenы ishin të gjithë flokët e kokës, por duhet të jetë e flokëve veçanërisht mirë smochenы prapa veshëve dhe në qafë. Pastaj largohen namochennыmy flokëve uthull për pesëmbëdhjetë minuta dhe pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë dhe të thatë me një peshqir. Për të shpejt të identifikuar vezë, ju mund të krehër krehër flokëve, dhe më e lehtë për të bërë qoftë se flokët është e ndarë në tufa të vogla, në të cilin rast ju mund të hiqni vezë për këtë operacion mund të marrë disa orë. Pastaj vыchesannыe flokët me vezë të mbledhura në një topa plastike dhe hedhin, dhe fëmija maskuar me rroba të pastra. Ajo duhet të mbahet mend se insekticide aerosol mund të jenë të dëmshme për fëmijët, kështu që ata nuk duhet të përdoren në shtëpi. Zakonisht morrat brendshme shpejt shumohen në të brendshme në folds e veshjeve dhe ata mund të zvarritem nga koka në trup dhe në mënyrë të kundërt. Të gjitha gjërat që kanë qenë në kontakt me një person i cili kishte morrat, ju duhet të zhytem në ujë të nxehtë me sapun, ose të japë me pastrues të thatë. Morra pubike shkaktojë morra pubike, ndërsa morra pubike ose ploschytsi, bashkëlidhur flokëve pubike dhe zhvilluar normalisht dhe jetoj, ata janë 2 herë në ditë thithur gjakun freskët në pjesën pubike të trupit të njeriut. Femra lëshon vezë dhe i jep flokëve dhe pastaj pije me ujë është e pamundur. Morrat pubike infektuar kryesisht nëpërmjet kontaktit seksual, por edhe mund të infektohen nëpërmjet përditshme përmes veshjeve, peshqir apo të brendshme. Të jetosh pubike pubike morrat përreth anusit, por një përhapje të madhe, ku sëmundja është në formë të avancuar, mund të jetë në vetullat ploschytsi, flokët rritet në gjoksin e tij, sqetull.


Morrat pubike shfaqen kruarje karakteristike, e cila mund të rrisë gjatë natës, por ka në rastin kur morrat pubike kohë të gjatë nuk duket, por ato mund të shkaktojnë një reaksion alergjik në formën e një skuqje të lëkurës në zonat e prekura. Morrat pubike riprodhuar edhe në temperatura 35-37 gradë, por shkencëtarët nuk mund të përcaktojnë arsyen për morrat pubike nuk do të shfaqet në çdo person, por selektive. Morrat pubike nuk është një sëmundje seksualisht të transmetueshme dhe një sëmundje të thjeshtë lidhur me infeksion morra pubike. I ndodhur morrat në ijë për shkak të faktit se në këto vende është gjëndra më apokrinovyh dhe këto gjëndra të fshehtë një lloj të veçantë të djerse që ka një të fortë "kafshëve" erë, megjithatë, ata mund të jetojnë në të këmbëve, bust dhe gjetkë , e cila është përmendur tashmë. Për të shpejt të të shpëtoj e morrave pubike, më mirë të rruajë tërë qimet e tij, është e do të bëjë të mundur për të hequr pjesën më të madhe të thërija dhe morrave, dhe për të shpërndarë ngjitës, i cili thërija bashkangjitur flokët duhet të lahen me ujë të nxehtë dhe uthull.


Ju mund të aplikoni dhe të jashtëm, është gri - zhiva vaj nittyfor, e cila ka një Permethrin përbërës aktiv, dhe aplikimin e ksilen llak dhe franceze-Pax. Ai mbulua në zonën pubike, anusi dhe organet gjenitale pas spërkatje nuk është e nevojshme për të larë për gjysmë ore, dhe pastaj pije të gjitha fushat me sapun dhe ujë të nxehtë. Ky medikament mund të përdoret një herë, por ajo është e mjaftueshme për dy persona. Mund të përdoret brenda phenylbutazone drogës, e cila hyn në gjak, duke e bërë atë helmuese për morrat pubike, por kjo nuk do të eliminojë kafshon e këtyre parazitëve. Të gjitha liri pista duhet të ziera me një zgjidhje të sode buke për një orë për të gjitha thërija janë vrarë, dhe rroba hekuri hekur i nxehtë, veçanërisht folds.