A është e mundur për të trajtuar mjetet juridike popullore Chlamydia


Chlamydia trachomatis - një mikroorganizëm unike si virusi që jeton brenda qelizave të jetesës, por në strukturën më të ngjashme me bakteret. Ajo Klamidia është agjent shkaktar i sëmundjes si klamidia. Sipas disa raporteve, përhapja e sëmundjes mori përmasa të tilla që i përshtatet për të vënë këtë sëmundje në një nivel me ftohjet - kjo ndodh kaq shpesh kohët e fundit. Sepse Chlamydia trachomatis ka natyrën unike të dyfishtë, zbulimin, dhe për këtë arsye, klamidia dhe trajtimin mjaft të vështirë. Megjithatë, për shkak të rritjes përhapjen e sëmundjes, mjekët kanë fonde të mjaftueshme për të duhur të diagnostikuar sëmundjen dhe të përshkruajnë trajtim besimtarët.


Klamidia mund të bartet nga personi në person përmes rrobave infektuar, duart, por më së shumti klamidia kalojë nga një partner gjatë kontaktit seksual. Kjo ju lejon të vendosur klamidia në një nivel me sëmundje të tjera seksualisht të transmetueshme dhe ky fakt shpesh çon njerëzit të besojnë vetë-trajtim. Ne konstatojmë menjëherë se trajtimi i sëmundjes duke përdorur mjetet juridike popullore praktikisht e pamundur. Për të hequr qafe këtë sëmundje të pakëndshme kanë ilaçe, por receta e mjekësisë tradicionale reputacion të shkëlqyer në trajtimin e klamidia si një ndihmës që rrit efektivitetin e trajtimit dhe të rritur rezultatin yyazytsirnist suksesshëm.


Shumica klamidia nuk ka treguar ndonjë vetë dhe njerëzit që jetojnë me sëmundjen për një kohë të gjatë simptomat mund të jetë një burim i infeksionit pa e ditur. Ky faktor ka qenë një nga arsyet kryesore që sëmundja është bërë kaq i përhapur. Megjithatë, nuk ka dëshmi se në dekadën e fundit, ajo është mungesa e çdo simptome të dhimbshme, dhe çfarë simptome e klamidia mund të zhduken vetë, nuk lejohet që të atribuojnë sëmundje në sëmundje të rënda. Vetëm në vitet e fundit ka zbuluar se hlamydmoz kalon kronike, mund të shkaktojë një shumëllojshmëri të komplikimeve, infeksioni përhapet në organe të ndryshme. Në gratë, megjithatë, si klamidia sëmundje meshkujt mund të çojë në shterpësi. Çështja nëse për të trajtuar mjetet juridike popullore klamidia, duhet vënë disi ndryshe: mund të ndihmojë në trajtimin farmakologjik e mjeteve juridike popullore klamidia? Më në fund ju mund të përgjigjen po, përshkruaj disa prej tyre, ata kishin për të ndihmuar mbështetjen e trupit dhe për të ndihmuar të heqin qafe e infeksionit.


1. pronë Hudhër ka qenë prej kohësh i njohur për të siguruar efekt të shkëlqyer antimicrobial në trup. Shumë njerëz e dinë se hudhra është shumë e rekomanduar për përdorim me gripin, ftohjet dhe infeksionet e tjera. Ai është ai në gjendje për të ndihmuar të luftuar infeksionet si klamidia, të cilat ne kemi nevojë për të përgatitur ekstrakt hudhër. Ajo duhet të marrë gjashtë karafil hudhër të mesme, peeled dhe i copëtuar imët. Rezultuar masë duhet të përhap ujë (200 ml) dhe përzierje mbush për të paktën 12 orë. Pas kësaj kohe përzierje duhet të thahet, shtrydh dhe përdoret për ujitje.


2. douching shumë mirë të zbatohen edhe Calendula, gjithashtu provoi veten si një zgjidhje e shkëlqyer. Kjo duhet të marrë lule Calendula në sasi prej 50 gram, bluaj ato tërësisht, pastaj derdh alkool mjekësore në vlerë prej 05 litra. Në një vend të errët përzierje mbush për dy javë, herë pas here duke tundur enën e përmbajtjes. Tjetra ju duhet të bashkojë, Strain dhe është e holluar normalisht me ujë të zier në shkallën prej 1 pjesë zgjidhje për 10 pjesë ujë për të bërë ujitjes.


Duke u përgjigjur në pyetjen nëse ne mund të trajtojë mjetet juridike popullore klamidia, të jetë i sigurt për të paralajmëruar se më shumë se gjysma e rasteve, sëmundja recurs, që ndodh një herë pas trajtimit në dukje të suksesshëm. Rol të rëndësishëm në këtë fenomen luan që Chlamydia zakonisht infekton njerëzit dhe miqtë, bashkëshortët, partnerët seksualë. Për shembull, nëse ju u gjetën të kenë klamidia, ju janë trajtuar me sukses dhe mori shpëtoj prej tyre pas kontaktit me një person të infektuar përsëri shkoni tek sëmundjet veneriane. Kjo sugjeron se testet e tilla për praninë e Chlamydia duhet të shkoni për të gjithë ata që janë të afërt me personin e sëmurë, sidomos për njerëzit që janë të martuar. Nëse klamidia zbuluar në të dy partnerët, trajtimi duhet patjetër të bëhet në të njëjtën kohë.


3. Shpesh ndodh që klamidia prek mëlçinë, nyje, dhe shkakun e disa sëmundjeve të tjera. Nëse jeni të interesuar apo klamidia mund të trajtohen në mënyrë të pavarur, ka thënë se kjo do të ndihmojë эlsholtsyya - bar, e cila është quajtur gjerësisht malyzoy. Në frutat dhe farat e kësaj bime përmban vaj, të cilat, nga ana tjetër, është acid, shumë e vlefshme për trupin e njeriut. Kjo lejon bar эlsholtsyya japin efekt të shkëlqyer baktericid. Përgatitja infuzion nga kjo fabrikë: Merrni gjysmë lugë çaji e bimëve të thata në formën dhe të mbushur me ujë (200 ml) të valë. Prisni gjysmë ore, pas së cilës infuzion duhet të jetë i dehur tre herë në ditë në një lugë gjelle përpara se të hahet ushqim apo kohën e katërt, në mbrëmje, para gjumit. Në bazë të kësaj bime mund të përgatisë një tretësirë, i cili numër pesë farë në lugë të derdh vodka (gjysmë litër) dhe të lënë për tre javë. Para çdo vakt çdo ditë të marrë 20 pika.


Duke folur në lidhje me seriozitetin e sëmundjeve të tilla si klamidia, vini re se infektuar gratë shtatzëna kanë një shans për të transmetuar sëmundjen për fëmijën e saj, dhe në 40% të rasteve në të cilat ka një gabim, kështu që trajtimi është e nevojshme.