Ushqimin e duhur në hipertension


Hipertension është një nga sëmundjet më të zakonshme të sistemit kardiovaskular. Ajo ishte ekspozuar në rreth 30% të popullsisë së rritur. Për më tepër, më të vjetër një person bëhet, aq më i madh rreziku i zhvillimit të sëmundjes. Në njerëzit e moshës 65 vjeç e lart, ajo është 60%. Sipas disa raporteve, efektet e kësaj sëmundje shumë e rëndë që ka më shumë vdekje se sa nga SIDA, tuberkulozi dhe kancerit të kombinuar. Së bashku me medikamentet e duhura dietë në arterial hipertensionit gjithashtu është vendimtare.


Shumë prej dëgjimit të diagnostikuar habitur sepse simptomat fillim të hipertensionit kryesisht të përkojë me lodhje zakonshme. Efektiviteti i trajtimit dhe mbështetjes presion optimal të gjakut për një periudhë të gjatë të jetës varet nga qasja e duhur që përfshin terapi, ndryshimet në mënyrën e jetesës dhe zakonet e të hahet.

Ushqimin e duhur në hipertension
Terapia dietë në arterial hipertensionit ka për qëllim jo vetëm në uljen e presionit të lartë të gjakut, por manifestimet klinike nga ato organe të cilat ajo ndikon. Rekomandime të përgjithshme përfshijnë:

- ushqimin e duhur në arterial hipertensionit përfshin reduktimin e konsumit të yndyrë të kafshëve dhe karbohidrate;
- kufi të jenë: kripë, seasonings, gravies, salcat, ushqyes lëngjet e mishit, mish yndyror, rropulli, yolks vezë, alkooli;
- shuma e përgjithshme e lëngjeve të lirë (duke përfshirë supave) nuk duhet të tejkalojë 15 litra në ditë;
- japin përparësi produkteve ushqimore të lartë me magnez dhe kalium;
- alternativa më e mirë kur gatim do të jenë: valë dhe pjekje, pjekje dhe të lehta është e lejuar në raste të caktuara;

- në procesin e gatimit kripë nuk qëndron, pasi disa ushqim të Kripur, në tryezë. Në natën ajo është e rekomanduar për të marrë jo më shumë se 5 gram kripë (rreth 1 lugë çaji pa rrëshqitje);
- në prani të peshës së tepërt nevojë për të reduktuar kalori ditore 1200-1800 kkal.
Më poshtë është një listë e detajuar e produkteve dhe ushqime që janë të rekomanduara për përdorim dhe kush duhet vidyazykatysya.

Bakery dhe pastë
Recommended: breads errët dhe bukë nga tipit miell gruri "Borodino", "Vienna", "Darnitckiy", "8 drithëra" dhe të tjerët. Ju mund të krisur bërë me këtë bukë. Në një numër të kufizuar mund të përdoret bukë dhe miell produktet nga miell gruri 2 ndryshme.

Përjashtojnë: miell dhe ëmbëlsira dhe pastë pudre, skuqur pies, biskota, ëmbëlsira, bukë dhe miell.
Pjatë e parë
Supave perime vegjetarian (supë, supë, supë, drithëra);: Recommended supave e qumështit, të cilat përdoren për të përgatitur qumësht nuk është më e lartë se 25% yndyrë; Supave Fruta.
Përjashtojë: supave me bishtajore; supave peshk, mish ose kërpudha supë.

Mishit dhe shpezë
Recommended: mish ligët dhe shpezë (mish pule dhe gjeldeti pa lëkurë, lepuri). Në një numër të kufizuar mund të mundësojë viçi ligët. Përdorimi i mishit rekomandohet 1-2 herë në javë.

Përjashtojë: mish yndyrshëm dhe shpezë (viçi, derri, mish deleje, patat, rosat); rropulli (trurin, veshkat, mëlçisë); përhapet, mish të konservuar, proshutë, sallam yndyrë.
Peshku dhe prodhimet e detit
Recommended: peshk ligët, kallamar, midhje - 1-2 herë në javë zier. Në një numër të kufizuar janë të lejuara të peshkut merak duke përdorur vaj perimesh.
Përjashtojnë: sardelet, cod, fëmijë i dobët, pozitë e lartë, pike; konservuar peshk, havjar, i kripur dhe peshku i tymosur.
Vezë
Recommended: omëletë proteina gatuar në furrë. Në një numër të kufizuar mund të yolks (jo më shumë se 2 në javë).

Përjashtojë: vezë të skuqura.

Qumështi dhe produktet e qumështit
Recommended: qumësht yndyrë përmbajtja e jo më shumë se 25%, kos, prostokvasha acidophilus; Djathë yndyrë të ulët dhe enët me përdorimin e tij (puddings, casseroles, dumplings dembel); djathë me përmbajtje yndyrë nën 20%. Në një numër të kufizuar yndyrë lejohet salcë kosi 10% (përveç enët).
Përjashtojë: krem, krem ​​yndyror, djathë yndyrë; kripur, aromë dhe i tymosur djathë.
Drithëra dhe makarona
Recommended: pothuajse çdo kokrrizave të miellit me përdorimin e tyre (drithëra, Krupnik, casseroles, puddings). Këto kufizime zbatohen vetëm bollgur.

Përjashtojë: rafinuar oriz, makarona, miell dhe 1 notë të lartë.
Yndyrna
Recommended: një numër i kufizuar mund të jetë ulliri, luledielli, rapeseed dhe vaj liri (jo më shumë se 2-25 lugë në ditë).
Përjashtojnë: margarinë; gjalpë, ghee, palme, kokosit, gjalpë badiava, derri, mish deleje, mish lope dhe gatim vajra.

Perimet dhe Mushrooms
Recommended: perime të papërpunuara, zier, zier dhe lloji pjekur. Kushtoj vëmendje të veçantë për panxhar.
Përjashtojnë: rrepkë, radishes, perime turshi, kërpudha kërpudha.

Ushqime të ëmbël, fruta dhe manaferrat
Recommended: Frutat dhe manaferrat në çdo formë; pelte, Sambuca, pije frutash, pije frutash, desserts. Kastrati shumë i dobishëm. Me desserts mund marmelatë, mjaltë dhe karamele, por në sasi të kufizuar dhe jo më shumë se 1 herë në muaj.
Përjashtojë: banane, rrush, hurma, rrush, fiq, sheqer, çokollatë, ëmbëlsira, akullore, bllokim, qumështi i kondensuar.

Pije
Recommended: ujë me limon, çaj qumësht, gëlqere ose çaj bimor nenexhik, kafe me qumësht, hips supë, lëngje perime, lëngje nga fruta dhe manaferrat malosladkyh

Përjashtojë: fruta e ëmbël dhe lëngje frutash, kvas, kakao, kafe të zezë, të gazuara dhe pije alkoolike. Nëse ju nuk mund plotësisht të vidyazykatysya alkool, ajo do të reduktojë konsumin e saj të përditshme. Meshkujt - 30 g ose më pak (në aspektin e alkoolit të pastër) për gratë - 15 g ose më pak.
Sauces dhe erëza
Recommended: salcat shtëpi supë perimesh, fruta dhe salcë kokrra të kuqe.
Përjashtojnë: majonezë, mustardë, piper; peshk, mish dhe salcë kërpudha.