Efekti i niacin në trup


Niacin (emrat tjera - niacin, vitaminë B3, vitaminë PP) është një grup i vitaminave ndryshuar. Efekti i niacin në trupin e njeriut është i madh - ajo është e përfshirë në metabolizmin e karbohidrateve, proteina, hekur, kolesterolit, dhe në proceset Redox. Niacin ndihmon për të reduktuar glukozës në gjak në mëlçi dhe rritje glycogen, normalizes nivelet e kolesterolit në gjak. Përveç kësaj, ajo ndikon në zgjerimin e capillaries dhe arteriolat, rritje venoz dhe presionit të ulët të gjakut, rritjen e qarkullimit të gjakut, rritet norma e zemrës. Ndarjen e një niacin lidhur me metabolizmin e proteinave: Mungesa e proteinave në trup rrit sekretim urinar të niacin.


Efekti i niacin në shëndetin e njeriut:
- Kjo vitaminë parandalon pelagër,
- përfshirë në karbohidrate, energji dhe metabolizmin yndyrë,
- jep efekt anti-sklerotike,
- niacin parandalon infarkt akut të miokardit dhe angina,
- përmirëson gjendjen e përgjithshme të trupit të njeriut,
- redukton dhimbjet në kokë,
- Niacin përmirëson tretjen.

Efekti i metabolizmit niacin:
Ashtu si të tjera të B vitaminave B, nevojat Niacin të trupit të njeriut për të prodhuar enzimat që ofrojnë energji qelizave të tretet proteina, karbohidratet dhe yndyrna. Kjo vitaminë është e përfshirë në më shumë se 50 reaksionet enzimatike dhe ka një ndikim të rëndësishëm në shëndetin e lëkurës, mukozën e traktit të tretjes, gjuhën, formimin e qelizave të kuqe të gjakut - eritrociteve.

Niacin dhe hormonet:
Kjo vitaminë është e nevojshme për formimin e hormoneve të ndryshme, duke përfshirë seksin. Niacin është i përfshirë në rregullimin e përgjigjes trupit ndaj insulinës - hormon përgjegjës për transportimin e glukozës në qeliza, si dhe ruajtjen e saj në muskujve dhe mëlçisë.
Efekti i niacin në përhapjen e qelizave:
Kjo vitaminë është e përfshirë në rivendosjen dëme gjenetike (në nivelin e ARN dhe ADN), qelizat e trupit të shkaktuara nga droga dhe viruseve.
Efekti i niacin për sistemin nervor;
Niacin ka një ndikim pozitiv në funksionimin e trurit dhe sistemit nervor.


Efekti i mangësi niacin në njerëz.
Në microflora zorrëve njeriut nën ndikimin e amino acidit eshte tryptophan sinteza e niacin, por për të gjithë sasi trupin e kësaj vitamine nuk është e mjaftueshme. Për shkak të ushqimit trupi duhet rregullisht dhe në sasi të mjaftueshme për të vepruar si niacin dhe proteinat që përmbajnë triptofanit.
Varfërimi i trupit çon në mangësi vitaminë niacin, e cila manifestohet nga simptomat e mëposhtme:
- dhimbje koke,
- dobësi,
- pagjumësi,

- depresioni,
- nervozizëm,
- humbja e oreksit,
- ulur performancën,
- vjellje,
- kapsllëk.
Me një mungesë të niacin në trup mund të zhvillojnë pelagër (lëkurës përafërt).

Ndikimi i niacin tepërt në trup.
Përmbajtja e tepërt e niacin në trup mund të shkaktojë mëlçisë yndyrore.

Nevoja ditore për niacin.
Shkalla e përditshme e vitaminës, në varësi të moshës dhe të punës intensitetin e personit është 12-20 mg. Nevoja për rritje të niacin në gratë gjatë shtatzënisë dhe laktacionit, të overvoltage neuropsikiatrike, punë intensive mendore dhe fizike, përdorimin e antibiotikëve, sulfonamides dhe droga të tjera kemoterapeutikë, në klimat e nxehtë dhe Veriun e Largët.


Ushqime që përmbajnë niacin.
Shumë ushqime përmbajnë këtë vitaminë. Ajo kikirikë dhe vaj badiava, patëllxhan, shalqi, rrush, qershi, grejpfrut, boronica, arra, dardhë, hikërror, pjepër, fiq, manaferra, lakër, patate, qepë, lajthi, karrota, raspberries, parsnips, majdanoz, marule, panxhar, turnips, selino, asparagus, kopër, rrikë, kungull, qershi, hudhër, spinaq, manit, kalë dori.
Niacin është përfshirë në disa bimeve: Shën Gjonit Wort, thupër, goldenrod, karamele mente, acaroj, luleradhiqe, hirit mal aronia, çikore, asparagus, boronica, të egra u rrit.

Përmban këtë vitaminë dhe gjeldeti mish, pule mish të bardhë, rozë në të verdhë, mëlçisë, derri, maja që bën birrë.

Niacin në recetave për shëndetin e trupit.
Summer është e rekomanduar për të përdorur fruta dhe perime mësipërme, dhe dimri korrjes ata.
Në zyyazykay kohë është një burim i shkëlqyer i perimeve dolhohranyaschyhsya niacin: turnips, kungull, hudhër, qepë dhe karrota në mënyrë të veçantë që ai përmban një sasi të konsiderueshme.
1. Nëse është e mundur, ajo është e rekomanduar për boronica korrjes dimrit. Manaferrat e mbledhura për të zgjidhur dhe fshini korruptuar. Shpëlaj nën ujë të rrjedhshëm, e thatë. Ngrijë dhe dyqan në frigorifer.

Në dimrin e boronicë gjithashtu mund të përgatisë përzierje biologjikisht aktive: të marrë 1 kg e manave, shtoni 300 gram kernelit arre. Të gjitha të mish i grirë. Për të shtuar një përzierje gatuar prej 300 g mjaltë, përzierje përsëri dhe ftoh. Merrni 1 tbsp. l. dy herë në ditë me 13 gota e ujit të ngrohtë gjatë dimrit dhe fillim të pranverës.
2. Ju mund të gatuaj dhe një tjetër po aq efektive për parandalimin e vitaminës Mangësitë niacin, biologjikisht përzierje aktive: të marrë 1 kg e blueberries, shtoni 300 g lajthi kernelit (lajthi). Të gjitha të mish i grirë dhe të shtoni në përzierje 300 g mjaltë. Përsëri, përzierje dhe dyqan në frigorifer. Merrni 1-2 lugë ditë me 13 gota e ujit të ngrohtë gjatë dimrit dhe fillim të pranverës.


Së fundi, kemi parasysh se niacin është e ruajtur mirë gjatë përpunimit dhe canning termike ushqime. Aktiviteti i kësaj vitamine është veçanërisht e dukshme me riboflavin dhe thiamine (vitaminë B1 dhe B2).