Pemë të japë dhe të marrë energji


Fuqia shëruese e pemëve të njohura për njerëzit shumë kohë më parë. Rreth habitatet e ndryshme rozsadzhuvaly njerëzit dhe madje edhe pemët tëra pemë. Në kohët e lashta është besuar se çdo pemë ka në një farë mase shërimit, ose anasjelltas mund të marrë forcë e fundit tek njerëzit. Druids, bëra edhe qëllimet horoskop, i cili tha për të cilin pema e cila është e përshtatshme për lindjen. Nëse një pemë të tillë për të ligët mbrapa ose rrimë prej tij, një person mund të shërohet nga ndonjë sëmundje, shërohet, pasi pema do të marrë atë përsipër. Në terapi popullore është një nga zonat, e quajtur dendroterapyey - trajtim me pemë. Por jo të gjitha pemët janë të trajtohen në mënyrë të barabartë. Nuk janë pemë të japin dhe të marrin energji për ata që ju do të mësoni duke lexuar këtë artikull deri në fund.


Në fakt, në fakt të gjitha pemët janë të ndarë në dy grupe: japin energji, këto përfshijnë lisi, pisha, thupër, pisha, mollë dhe për të marrë energji - Aspen, verr, plep, qershi dhe të gjitha tuta. Megjithatë, njerëzit mendonin se pemët sigurojë energji të dobishme për trupin tonë dhe anasjelltas, konsumojnë energji të dëmshme druri, nuk është krejt e saktë. Dendroterapevtы rekomandojë trajtimin me pemë në dhimbje koke të shpeshta, osteokondroza, veçanërisht i qafës së mitrës dhe të gjirit, nervozizmi i sistemit kardiovaskular, hyperfunktsyyah tiroide, mbipeshë, pezmatimi i organeve të lëkurës dhe të brendshme, me lëndime të ndryshme. Në këto raste, ju duhet të jepni pemë tuaj të energjisë.


Pemët ushqehen nevojë për energji për ftohjet, sëmundjet e frymëmarrjes, artrit, reumatizmi, sëmundjet dhe çrregullime të traktit gastrointestinal. Këto pemë zbutur, trajtojnë mendjen, të stimulojë muskujve të zemrës, të përshpejtojë metabolizmin, lehtësimin e dhimbje koke dhe marramendje.

Pemë të japë dhe të marrë energji
Lisi
Kjo pemë, edhe në dukje, tregon fuqinë dhe sigurinë. Oak sjell fuqinë, shëndetin, të çon në personin e duhur dhe mendime fisnike. Duke ecur Asherimët lisi, një person presion normal është dhimbje koke, impuls restauruar, përmirëson qarkullimin e gjakut, përmirëson aktivitetin e trurit.


Thupër
Delikate Birch heq ndonjë sëmundje njerëzore, një lloj pemë - mjek. Birch ka një burim i fuqishëm të energjisë jep vitalitet, me sa duket edhe në sëmundje më të rënda. Birch ionizes ajrin përreth tyre, ndihmon me grip, të ftohtë dhe me Sëmundjet bronkopneumonare. Ashtu si lisi, dhe forcon sistemin imunitar, shëron sëmundje të përbashkëta të tilla si artriti dhe përdhes. Normalizes hedhje presion.

Larsh
Asistent i parë për çrregullime nervore. Njerëzit që vuajnë nga periudhave të shkurtra të depresionit melankolik dhe në vendin e parë për të kryer shëtitjet ku rritje larsh. Pemë e mbushur me optimizëm, duke i dhënë energjinë e tyre për të personi i sëmurë mendërisht. Larsh ka efekt të fortë anti-inflamator, sepse kjo pemë është e rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga gripi apo ftohjet.


Pisha, mollë, bli, hirit, gështenjë
Të gjitha këto pemë të rritur trupin e përgjithshëm, ndihmon luftën depresionit, lehtësimin e lodhje dhe stres të marrë efekte. Ata janë në gjendje për të përzënë jashtë frikën.

Aspen dhe plep
Fortë, në dru e saj të energjisë. Ata janë të qetë, të japë qartësi e mendimit, mund të vënë mendjen në mënyrë për të dalë nga situata. Por ka një kohë të gjatë në lidhje me këto pemë nuk është i rekomanduar. Pas një kohë ju mund të ndjeni lodhje dhe dobësi, jo vetëm fizike, por edhe morale.


Të pemëve solli vetëm përfitimet duhet të jetë në gjendje për të trajtuar ato të saktë. Shkuarja në banjë, të sjellë një fshesë. Çfarë, ju vendosni. Për shembull, thupër dhe twigs lisi të energjisë pozitive, por fshisave bredh dhe bredh, në të kundërtën, ju heq negative. Nëse një fshesë thupër për të shtuar degë verr, që ju të merrni një përfitim të dyfishtë. Njëkohësisht shpërblejmë negative dhe për të marrë një pozitiv.

Si mund ta di se pema është e drejtë për ju? Kjo nuk është shumë vështirësi. Afrohet pemë, të mbajë dorën në të, në qoftë se ju dëgjoni ngrohtësinë dhe ndjesi shpimi gjilpërash në dorë, e di se pemë tuaj, ajo do të shërohet dhe ndihmë. Të cilët e kanë ndjerë të ftohtë dhe parehati, shko, kjo pemë nuk do të përshtaten.


Dhe kështu, ju keni gjetur pemën tuaj, filloni trajtimin dhe i ngarkuar me energji. Kthehuni tek ai nga ana e jugut, ajo nuk do të jetë myshk. Qëndroni me shpinë të tij, duart e tij kuptoj fuçi, mbyllni sytë tuaj dhe relaksohuni. Për t'u kthyer energji negative në fytyrë pemë mbrapa dhe koprrac duart e tij. Kjo procedurë duhet të jo më shumë se 3 minuta e fundit, koha e dimrit është rritur për 5-7 minuta. Të bësh një trajtim kaq herët është e dëshirueshme. Pas të gjitha procedurat duhet të falënderoj pemë që jeton dhe të dëgjohet.


Para se të filloni trajtimin, të jetë i sigurt për të inspektuar pemë nga të gjitha anët. Ajo duhet të jetë e qetë dhe të shëndetshme në çdo rast nuk shtrembër ose zhdrejtë. Dhe Zoti na ruajt, ajo do të jetë degë e thatë. Vetëm pemë të shëndetshme do të bëjë që ju të shëndetshme dhe të suksesshme.