Krijimi Amazing natyrore tokësore


Amazing krijimi natyrore tokësore - qelibar. Kjo perlë kujton diellit. Ai u shfaq tani para se ajo është epoka jonë, me rrëshirë pishe fosile. Dielli i ri ishte në ato vite një numër të madh obpikalo gjithçka trarët e saj shumë të ndritshme dhe mbathje e pishave vыtaplyvalo pika të rënda të rrëshirë.
Para samotsvetom që quhet kombësi diellore ndryshme prirur mijëra vjet. Ai ka luajtur karakterin e legjendat rreth tij bëri himne dhe besonte se perlë diellore është në gjendje të japë lumturinë e njerëzimit, me gëzim dhe shëndet.Krijimi tokësore dhe vlera e saj
Shumica nuk është edhe në lavdinë e tij, dhe që cilësia e saj e mahnitshme natyrore dhe kushte të mira shëndetësore vlerësuar më shumë se ari dhe qelibar ishte i pari në mesin e gems. Në një kohë, Kalistratov (mjeku Mesme) shkroi se krijimet tokësore qelibar kursen nga çmenduri. Në një njëpasnjëshëm, të përzier me mjaltë, ndihmon të shpëtoj nga dhimbje të fytit, veshëve dhe syve. Sëmundjet e stomakut trajtohen duke përdorur infuzion me ujë të qelibar grimcuar. Amber ishte zgjidhja për acarim. Për ta bërë këtë, të përgatitur infuzion verë-qelibar.

Shumë më vonë, Plini Plaku dhe kërkoi Biruni nga Amulets diell qelibar kundër syri i keq për të vegjëlit. Kustyon (studiues) theksoi se gjatë shtatzënisë, një gabim i qelibar dobishme dhe lindjes - zvogëlon dhimbjen.
Avicena tha se infuzion qelibar është ndalur vjella dhe gjakderdhje, eliminon çara këmbë, stabilizuar ritmin e zemrës, ndihmon me zalisur dhe ethe, si dhe në krovoharkanyyah.
Healers përdorur krijimet tokësore për elixirs, duke ruajtur të rinjtë.

Grekët, duke e quajtur atë një elektron, duke i dhënë fuqi për fituesin.
Moshave Njerëzit e përdorur atë dhe e bëri para nga ajo enemas qelibar për të normalizuar PT.
Sllavët besonin se rruaza të bëra nga dielli guri mban fëmijën dhe infermiere nga syri i keq. Një gur që është vënë nën jastëk ose në kokë, kurë pagjumësi.
Ajo është përdorur si një ëmbël, mirëqenien dhe të ndikojnë në shëndetin e famullisë. Qelibar kur djegur erë. Kur thithur erë u mbajt kollë.


Si pjese e gurit diellor përmban kripëra të acidit qelibar. Ata veprojnë si stimuluesve. Gama e këtyre acideve të gjerë:
- kryen nxitjen e sistemit nervor,
- efekt pozitiv në zorrë,
- vepron si një agjent anti-inflamator,
- jep efekt të mirë në stres,
- është mjet protyvotoksychnыm
- muskujve ukrepytelem zemrës,
- përmirëson organet e frymëmarrjes,
- rrit efikasitetin e zorrëve dhe të veshkave
- është mjet protyvoanemychnыm
- ndikon në rritjen e potencë.

Amber natriumi vepron si një forcave të reduktimin në çdo moshë dhe Normalizer gjak KSCHB. Amazing acid sukcinik cilësi dhe se ata janë të natyrshme në raven, gooseberries dhe rrush.

Sun Stone është shumë i dobishëm për të veshur në sëmundje të lidhura me gjëndrën tiroide. Gjithashtu në zonën e kulture është rubbed vaj qelibar, të marra gjatë përpunimit.
Amber ka veti që të rikthyer qarkullimin e gjakut në nivel lokal, dhe përveç kësaj përjashton kripë.
Performanca e shkëlqyer guri diellor karakter inflamator shënuara me grykët, bronkit dhe astmë, me kesh hepatike, hepatotoxicity, GSD, ICD, pyelonephritis. Kjo ndodh për shkak të efektit të saj në BAT.

Kur zgjerimi venoz hequr inflamacion, i cili çon në rivendosjen valvulave deje, normalizimin e gjakut dhe rrjedhjen e furnizimit me gjak dhe si rezultat - "ulin" venat.

Masazh shumë të dobishme kryhet nga një gur diellor. Mjaft efikase dhe vetë-masazh duke përdorur chotok ose rruaza.
Bazuar në hulumtimet e shkencës moderne, efekt i dobishëm i diellit mbi gur atmosferë e njeriut është e pamohueshme. Ai ndikon në sistemin energjetik, heq tensionin natyrën elektrostatike, që do të thotë se qelibar neutralizon anomalnopryrodnыe fenomen. Kështu që ju duhet të veshin bizhuteri me gurë diellore për të rritur njeriun elektrike në terren. Aty qëndron chudodiynist e saj, sepse atëherë qelibar, si pjesë e krijimit të tokës dhe të natyrshme, na ndihmon që të "bëj" lënduar pryrodnoэnerhobalans plagët dhe për të rivendosur harmoninë dhe vitalitet.