Mbrojtja Hand nga dimri të ftohtë


Në dimër, lëkura juaj fillon të zhvishem off dhe bëhet më e trashë. Arsyeja për këto ndryshime të shpeshta të temperaturës. Mbrojtja Hand nga zyyazykah ftohtë nevojshme si duart e dimrit nevojë për kujdes të rregullt. Për shkak të ndryshimeve të shpeshta të ajrit të ftohtë në natyrë për të ngrohur ajrin, lëkura juaj bëhet, të çara trashë dhe të ashpër formuar, flaking dhe skuqje, rritjen burrs. Mungesa e vitaminave në dimër dhe dehidratim të shkaktojnë plakjen e parakohshme të lëkurës.
Periudha e mbrojtjes së dorës në zyyazykay
Në lëkurë keq ndikon era e ftohtë, ajo shkakton çarje, lëkurë dhe thatësi. Për të mbrojtur duart tuaja rregullisht përdorin dy lloje të krem ​​- Hydrating dhe hidratues. Gjatë ditës kemi vënë këto fonde - aplikoni Moisturizers pas çdo kontakti me ujin, dhe para se të shkojnë jashtë për të aplikoni krem ​​ushqyes dore. Duart në kohë zyyazykay ujit ime në temperaturë dhome, degreasing ujit si të nxehtë dhe e bën lëkurën të thatë dhe me ujë të ftohtë provokon lëkurë dhe e bën lëkurën të ngushtë. Në zyyazykay kohë të vitit nuk lënë pas dore doreza. Ata të mbrojtur duart nga era.


Në periudhën e zyyazykay duhet të marrë pjesë mjeshtër i manikyr për 2 herë në muaj. Në shtëpi kanë nevojë për kujdes shtesë për duart dy herë në muaj për të bërë një maskë hydrating dhe përshpejtimin e rigjenerimit të lëkurës përdorni scrubs. Fondet Zluschuvani hequr shtresa me brirë të lëkurës dhe për të përmirësuar depërtimin e përbërësve aktivë maska ​​kalori dhe krem.

Thonjtë e dimrit dhe lëkura jonë vuan nga dehidrimi, mungesa e elementeve gjurmë dhe vitamina. Si një gozhdë rezultat sharuyutsya dhe cuticle plasaritje. Problemet e tilla ndihmë më të mirë ushqyes vajra për thonjtë dhe duart. Ata ofrojnë lagështi dhe vitamina esenciale, të promovojë lidhjes dhe tufa nënshkrimin, atëherë pjatë gozhdë bëhet shumë më e fortë.

Për të rritur çështjet kohë ndikimi zyyazykay, ajo do të jetë mënyra më e mirë e parafine dhe mbyllur plastike. Përveç kësaj, ambalazhi plastike mund të bëhet në një ambient të brendshëm. Në duart e kalori të aplikoni një shtresë të trashë krem, vënë në qese plastike dhe rrotullohen duart janë peshqir të pastër. Pas 15 minutash hiqni paketa, hiqni peshqir të pastër dhe për të hequr leckë të tepërt krem.
Gjumit dorë veshura krem, vajra yndyrë ose bimore. Pastaj ata i lidhur doreza prej liri. Lëkurës në duart e mëposhtme këto procedura do të barhatystee dhe shumë më të butë.


Maskë mbrojtëse Hand
Përzierje 2 g të acidi borik, xhelatinë ushqimor, niseshte 15 g, 20 g talk. Përzierje është aplikuar tek duarve dhe të thata. Nga duart e ftohta të mbrojtur rregullt fërkim krunde e tyre të thatë.
Nëse duart janë ngrirë gjatë gjithë kohës, para se të nisej nga shtëpia, ata duhet të fshihen me talk dhe glicerinë me ujë. Nëse dora nuk është i djersitur dhe i ftohtë, kjo është një metodë e përshtatshme. Çdo ditë të zhytur në ujë akull (me akull apo dëborë) duart në supet e tij për një minutë, pastaj fshij thatë me ta.


Disa njerëz në një mot të ftohtë formuar në dorë ënjtje, spote cyanotic. Në këtë rast, të parakohshme e parë të ftohtë të bëjmë çdo dush ditë për 15 minuta. Në këtë banjë leh qershi ose shtoni një sasi të vogël të shap.
Ose të kryejë një tjetër procedurë. Ulët atë armëve nga një, pastaj ujë të ngrohtë, pastaj të ftohtë. Përsëriteni këtë 7 herë. Kjo procedurë është e dobishme për enët e gjakut të lëkurës. Ata janë mësuar me ndryshimet e shpeshta të temperaturës, ngushtuar ose zgjeruar në varësi të kushteve të motit.
Së fundi kile dorës kamfor alkool, dhe doreza të përdorni kur të hyjnë në rrugë. Në ngricat e rënda vënë në doreza poshtë.