Kur një grua duhet përdorur në kozmetikë terapi Ozon


Aktualisht, terapi ozoni po fiton popullaritet në rritje në cosmetology. Shumë klinika ishin ozonizers dhe vazhdojnë të shfaqen edhe në sallonet e bukurisë. Prandaj, kjo temë, kur një grua duhet të përdorni në cosmetology ozonit Mjekimi, do të jetë mjaft interesante. Si për të përmirësuar pamjen e personit injeksion nënlëkurës e oksigjenit aktive? Zakonisht terapi Ozon është përdorur për përtëritje të lëkurës dhe korrigjim rrudhë, alopecia, celulitin, plagët puçrra fytyre.
Trajtimi i akneve. Ozoni ofron një veprim të fuqishëm antimicrobial. Duke pasur parasysh se puçrra fytyre zakonisht është shkaktuar nga bakteret, trajtim fytyre ozonit jep rezultate të shkëlqyera. Për shkak se të gjitha llojet e njohura të viruseve, kërpudhave dhe baktereve, kur të ekspozuar ndaj oksigjenit aktive vdesin. Zakonisht ajo është injektuar në fushat me probleme. Si rezultat, ozoni shpejt të përballen me mikrobet dhe rezultatet pozitive mund të shihet pas seancës së tretë.


Përveç që ka efekt praktik immunomodulatory e ozonit në trajtimin e puçrra fytyre. Ajo mund të rrisë vetitë mbrojtëse të lëkurës. Si rezultat i lëkurës tillë ekspozimit fillon të sprapsin gjitha sulmet bakteret.

Një tjetër rënie ozonit veprimtaria e gjëndra dhjamor dhe për këtë arsye zvogëlon numrin e pimples. Ozoni eliminon problemin e akneve. Sebum tepërt krijon përhapjen e përsosur uyazyka e mikroorganizmave dhe shfaqjen e proceseve të ndryshme inflamatore.
Ozonokyslorodnaya përzierje të kontribuojnë në zhdukjen e shpejtë të spoteve. Shpesh këto njollat ​​mbeten në lëkurë pas zgjidhjes së procesit inflamator. Rëndësishmja, kjo procedurë pengon shfaqjen e plagët dhe plagët.


Trajtimi celulitin . Ky është trendi më popullor në kozmetikë përfshirë terapi ozonit. Duke hyrë në përzierje subcutaneously ozonokyslorodnuyu zvogëlon pamjen e celulitit. Oksigjenit aktive stimulon lipolysis (procesin e ndarjes yndyrë) dhe rrit metabolizmin. Kështu, ozonit mund të zvogëlojë sasinë e yndyrë trupit në femra.
Përveç ozonit pasuruar indet e oksigjenit dhe përmirëson rrjedhën e gjakut në to. Kjo do të rezultojë në normalizimin e furnizimit të qelizave të lëkurës dhe shtresa nënlëkurës yndyrë. Përfundim, ozonit ndikon shkakun e vërtetë të celulitit. Sepse lëvozhgë portokalli duket për shkak të çrregullimeve në gjak dhe capillaries të vogla në shtresën e nënlëkurës yndyrë.


Një tjetër shkak i celulitit është ënjtje të lëkurës, të cilat lehtë heq ozonit. Ndihmon Madhe Dalja normale e limfatike dhe rritjen e temperaturës të lëkurës lokale. Kjo mund të ndihmojë të shpejt të përballuar me paraqitjen e celulitit.
Për të arritur efektin më të madh të terapisë së ozonit, të shkojë deri në 15 seanca. Dhe sigurisht duhet të bëhet disa herë në vit. Së bashku mënyrë ju prapë mund të aplikoni anti-celulitit masazh dhe kullimit limfatik manual. Të arritur efektin më të shpejtë dhe më të theksuar.


Trajtimi i alopecia. Shkelja e qelizave dal zonës pushtetit të çon në humbjen e flokëve. Ata ndajnë shumë aktiv dhe ata kanë nevojë për më shumë oksigjen dhe ushqyesve. Çfarë roli ka luajtur në ozonit? Futja e oksigjenit aktive rrit microcirculation dhe shpejt heq hipoksi në indet. Pra intensitetin e fluksit të gjakut në indet e lëkurës, nxit epitelin e mirë të ushqyerit e gjëndër e flokëve.
Shpesh në internet ju mund të gjeni shumë komente pozitive për përdorimin e terapisë ozon për flokët. Në të vërtetë procedurë mund të ndihmojë për ta bërë flokët të bukur, të shëndetshëm dhe të trasha. Përveç kësaj, ozonit mund të përshpejtojë rritjen e flokëve dhe të ndaluar humbjen e tyre të pjesës në të dy burrat dhe gratë.


Lëkurës përtëritje dhe korrigjim rrudhë. Duhet të theksohet në lidhje me aftësinë e ozonit të ndikojnë në gjendjen e përgjithshme të lëkurës. Pas procedurës, ai bëhet i qetë, elastike dhe më të zhdërvjellët. Ne mund të themi se ajo është e re.
Ozoni përditëson indin nënlëkuror, stimulon metabolizmin, i cili përshpejton vdekjen e qelizave të vjetra dhe stimulon lindjen e qelizave të reja. Administrata e nënlëkurës e oksigjenit aktive zbut rrudhat. Vini re se jo vetëm moshën, por edhe imitator. Heq çanta nën sytë dhe heq puffiness të lëkurës. Efekti i trajtimeve për terapi ozoni fytyrës mund të shihet pas seancës së dytë. Për të rregulluar efektin ajo është e rekomanduar për të shkuar deri në 8 herë.

Ozoni është konsideruar si një mjet i shtrenjtë. Por në të njëjtën kohë është një metodë e sigurt dhe efektive për t'ju ndihmuar të duken më mirë. Administrata e nënlëkurës e oksigjenit në fusha të ndryshme problematike, bën çështjet më të grave. Përdorimi i ozonit mund të rregullojë formën për të ndaluar humbjen e flokëve dhe shëruar lëkurën.