Shije metalike në gojë
Përshëndetje Doktor. Simptomë e cila është një shije metalike në gojën tuaj?
Shije metalik mund të jetë për shkak të sëmundjeve të dhëmbëve, ose sëmundjeve të traktit gastrointestinal, të tilla si mosfunksionim tëmthit fshikëzës nëse cholecystitis shqetësuar kronike, traktit biliar, diskinesia. Shije metalike mund të jetë rezultat i helmimit arsenik, kripë bakrit, merkurit. Gjithashtu, ashtu si ndodh në trajtimin e disa ilaçeve.
Gjithmonë ndjeu një shije metalike në gojë. Ndonjëherë përzier pasi të hahet, belching dhe atje. Ultratinguj mbajtur të barkut, rezultatet janë të mira. Çfarë ende duhet të kalojnë testet për të vendosur diagnozën?


Duhet t'i nënshtrohen Gastroskopi dhe të bëjë helikobakterioza provë. Gjithashtu vlen mjeku perevirytysya dentist.
Diabeti 2 shkallë nd, sheqer 12 m, brenda 6 viteve manynylu 35. Ai filloi të pijshëm shqetësojë shije metalike në gojë. Për shkak të asaj që mund të jetë dhe si ta trajtojmë?
Së pari, unë dua të theksohet se diabeti nuk është e ndarë në faza, vetëm lloje. Përkundrazi, ju do të thotë diabet tip 2. Metalike jo shije tregues i një sëmundje të caktuar, por mund të shkaktohet si rezultat i duke marrë medikamente të caktuara ose shtesa ushqimore. Që tërhequr pije për një kohë të gjatë, ajo nuk është shkaku. Ju mund edhe të ketë filluar të marrë disa ilaçe. Diagnozë të saktë mund të vihet pas shqyrtimit të traktit gastrointestinal.

Përshëndetje Doktor. Njeriu ishte një shije metalike në gojë. Gjuha është një kontakt të ngjyrës kafe. Ai nuk u kujdes. Kur akuzuar në mu mëngjes të rritet hekuri, të përzier. Disa javë më parë lënë duhanin. Për shkak se çfarë mund të jetë?
Shije metalike mund të tregojë gastrit kronik, gastroduodenitis ose mosfunksionim të mëlçisë, gjithashtu i dysbacteriosis. Për të gjetur shkakun e saktë, ju duhet të shihni një gastroenterologist mjek.
Mbulohen kohët e fundit nga një sëmundje në stomak dhe mëllenjë. Unë dua një fëmijë, por të shqetësuar shije metalike në gojë. Shtatzënia nuk është lënduar? Për shkak se çfarë mund të jetë? Në punë të rrezikshme nuk është duke punuar. Kam dëgjuar se ka hidhërim për shkak të problemeve me vrer. Ajo mori disa kurse metranydazola, bëri një pushim të gjatë, por problemi nuk është zhdukur. Si për të marrë shije shpëtoj? A nuk ndikojnë shtatzëninë? Dhe çfarë periudhe kohore duhet të kalojnë që nga përfundimi i drogës adoptimit derisa ata të dalin nga trupi?

Me sa duket, kjo është pasojë e terapi të drogës, e cila kishte një ndikim në mëlçi. Ju duhet hepatoprotectors. Konsultohuni me mjekun tuaj. Është më mirë për të shtyrë shtatzënisë dhe nuk ndalet për të përdorur kontraceptivë.