Metodat e trajtimit dhe shërimin e trupit


Ka mënyra të ndryshme për të pastruar trupin. Disa janë të bazuara në përdorimin e ilaçeve moderne bazuar janë receta të tjera të mjekësisë tradicionale. Përbërja, performanca dhe ndikimi mund të ndryshojnë shumë nga njëri-tjetri, por ata ndajnë një gjë - për të arritur efektin, t'i përmbahen pastrimin faza dhe kjo duhet të bëhet rregullisht. Konsideroni disa nga metodat tradicionale të pastrimit dhe shërimin e trupit për të ndihmuar të normalizuar funksionimin e trupit, për të përmirësuar metabolizmin dhe kështu shpëtoj nga disa sëmundjeve.


Pastrimi dhe shërimin e trupit
Fatkeqësisht, përfitimet e qytetërimit modern dhe të mbajnë anën negative, e cila kryesisht ndikon në komponentin mjedisor të jetës sonë. Substanca të rrezikshme të përmbajtura në ajër të ndotur, ujit, tokës dhe të ndryshme, në një farë mënyre, të merrni në trupin tonë dhe jo mënyra më e mirë të ndikojë në organet tona të brendshme dhe shëndetin e përgjithshëm. Nuk është për t'u habitur se në vitet e fundit kanë gjithnjë e ngre pyetjen se si për të mbrojtur trupin tuaj kundër ndërhyrjeve të tilla dhe metodat e pastrimit dhe shërimin e trupit më të mirë të përdorura.

Ne jemi të shtyrë të kujdesit shëndetësor, kur ne përpiqemi për të sjellë trupin, toksina dhe substanca të tjera të dëmshme. Ata dëmtojnë metabolizmin tonë dhe është rezultat i jo vetëm mjedisin por edhe stilin e jetës. Pastrimit të trupit promovon humbje peshe, normalizimin e proceseve vitale, përmirëson metabolizmin dhe rejuvenates trupit.

Sekuenca e spastrimit trupit
Cilado metodë që ju zgjidhni, është e rëndësishme për të ndjekur sekuencat e sistemeve të pastrimit.
1. Çdo pastrimi duhet të fillojë nga trakti gastrointestinal. Ky sistem, para së gjithash, parashikon heqjen normal të substancave të dëmshme nga trupi.

2. Pasi të keni pastruar zorrë, ju duhet të i kushtoj vëmendje të mëlçisë dhe tëmthit. Ata janë të përfshirë në përpunimin e ndotësve dhe gjithashtu të kërkojë pastrimin.
3. Ndjekur nga veshkave, bronke dhe mushkëri. Puna e tyre varet nga mbushje të oksigjenit, e cila është shumë e nevojshme nga të gjitha organet e brendshme.
4. Pika tjetër është për të pastruar gjakun. Nëse ju harrojmë për këtë, substancat e dëmshme përsëri do të transportohen në indet dhe organet e ndotjes dhe procesi do të vazhdojë.
5. Anijet Pastrimi duhet të shërbejë në fazën përfundimtare. Në muret e enëve të gjakut nuk duhet të mbetet asnjë sedimenteve se ata nuk ishin të ngushtuar dhe nuk ndërhyjnë me qarkullimin e gjakut.


Metodat për pastrimin e trupit
Ka shumë metoda dhe spastrim receta trupi. Ju mund të vini një të tillë që jo vetëm efikase, por edhe më të rehatshme për të përdorur.

Të pangrënë
Limotherapy konsiderohet metoda më efektive të pastrimit dhe përtëritje. Shkurtër koha vidyazyka i ushqimit i jep trupit jo vetëm të pushojnë, por të pastër. Tërheqja e toksinave lejon organet e brendshme për të normalizuar operacionet e saj, për të rivendosur furnizimin normal të indeve duke përmirësuar furnizimin me gjak.


Pastrimit klizmë
Kjo metodë nuk është më pak popullor dhe, pavarësisht shekujve të përvojës së aplikimit ende ka jo vetëm mbështetësit por edhe kundërshtarët. I pari i bindur për efektivitetin e saj, dhe argumentojnë se kjo "pastrimi" i zorrës së trashë ndihmon nxjerr në 25 kg e depozitave të ndryshme që grumbullohen në mure, në periudhën e jetës njerëzore. Dyta të gatshëm të mohojë faktin se me substancat e dëmshme larë mikroorganizmave të dobishme, dhe kështu ka një mungesë ekuilibri, e cila, sipas mendimit të tyre, jo më pak të dëmshme.

Metodat dhe sistemet e shumë procedurave të trajtimit, por komente më të mirë merr një klizmë e supë kamomil (1 L). Kjo është bërë e përditshme për 2-3 javë.

Diuretics
Për të pastruar veshkat diuretics përdorur janë përgatitur TEAS që shiten në farmaci apo në shtëpi koleksionet e bimëve që kanë efekt diuretik. Në të njëjtën veprim dhe të ketë lëngje të freskëta, të cilat shpesh dieteticieneve rekomandojmë. Ata rrjedhin jo vetëm nga toksina trupit dhe ujit të tepërt, por, të stimulojë veshkat. Në verë dhe në vjeshtë të dobishme për të ngrënë shalqi që janë diuretik.


Pastrimin e trupit të mjeteve juridike popullore
Disa barëra që ne përdorim dëgjuar vetëm për të tjerët, por rreth një e treta nuk kanë një çelës. Por shumë prej tyre janë në gjendje të pastrojë dhe rinovimin e trupit.
Horsetail
Horsetail ndihmon pastruar e substancave të dëmshme dhe metale të rënda, duke përfshirë plumbi. Ajo eliminon kolesterolin, normalizimin ujë dhe kripë metabolizmin. Të përfshira në silikonit, forcon kërc dhe kockave, është e domosdoshme për shëndetin e flokëve dhe thonjtë.
Luleradhiqe
Të gjitha pjesët e bimës janë shumë të dobishme dhe kanë pronat medicinale. TEAS dhe infusions përgatitura nga luleradhiqe, aktivizon të gjitha sistemet e trupit, për të përmirësuar metabolizmin.

Hithër
Si një mjet të fuqishëm të pastrimin e gjakut, duke përdorur acaroj. Ajo i ndihmon të shpëtoj prej toksinave dhe toksina, stimulon veshkat dhe aktivizon procesin e heqjes lëngjeve të tepërta. Pastron traktit digjestiv dhe rrit mbrojtjen e trupit.

Recetë pastron dhe përzierje rinovimin
Ju do të duhet:
- 4-5 limon;
- 3 krerët mesme të hudhër;
- 1 kg mjaltë;
- 200 ml vaj liri.
Grij hudhër dhe limon peeled me lëvozhgë, por pa fara. Shto mjaltë dhe vaj. Të gjitha përzierje dhe dyqan në frigorifer në një enë qelqi.

Çdo ditë, të marrë 1-3 lugë përzierje për 30 minuta përpara se të hahet.

Mbani gjurmët e se si trupi juaj reagon ndaj një metodë të veçantë të trajtimit. Nëse ju ndjeni siklet apo përkeqësim të shëndetit, ju duhet vidyazykatysya e kësaj metode. Para se të përdorni këto trajtime duhet të konsultoheni me një mjek për qëllim të efikasitetit për trupin tuaj dhe në bazë të sëmundjes tuaj.