Metodat për shëndetin e trupit pastrimi


Organet e pastër e brendshme, joints, enët e gjakut - jo më e shëndetësore, por hap neobhodymeyshyy për të. Për të ruajtur formën e shkëlqyer ka rregullat e pastrimit, e cila ka origjinën në kohët e lashta dhe plotësohet me metoda të reja në varësi të zhvillimit të qytetërimit. Le të flasim për metodat e spastrimit trupit për shëndetin.
Mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë është që të përdorin një pastrim të trupit të ujit. Ekzistojnë tri vetitë e ujit për të shpërndarë, të hequr (larë) dhe forcuar. Kjo mund të shpërndajë në substancat e dëmshme të gjakut tretur delete A përsëri për gjakun e duhur në shtratin e saj pas një trajtim të tillë dhe për të forcuar trupin e dobësuar. Ekspertët rekomandojnë pirë 2 deri në 3 litra ujë në ditë. Duhet konsideruar marrjen ujë menjëherë pas zgjohen në mëngjes dhe në mbrëmje para gjumit, gjatë ditës 30 minuta para ngrënies. Në nxehtësinë e rrjedhës së ujit mund të rritet në mënyrë të konsiderueshme në të ftohtë ulur ndjeshëm. Vetëm dhe më i rëndësishëm kusht: pije kur etje, dhe nuk pini shumë në një kohë! Pini ngadalë, duke shijuar çdo shëndetin SIP.Por ju nuk mund të pini ujë brenda. Për pastrimin e thellë të ashtuquajturit mantel Spanjisht Kneyppa. Ju do të duhet një batanije, dy fletët (liri) ose një këmishë të gjatë në dysheme. Njomet një fletë ose këmishë të heq kapakun shpejt veshin, fletë të lartë dhe të mbyllë të thatë për të mbuluar një batanije leshi. (Mos përdorni përfundojë plastike!) Kohëzgjatja e trajtimit 15.2 orë. Dhe në qoftë se dip para-pallto në supë veshur sanë, kashtë tërshërë, degë pishe, procedura do të ndihmojë në dhimbje, kur sëmundje guri, rërë urinar. Djersitje e harlisur tregon saktësinë e procedurës. Pas - të marrë një dush, të vënë në të pastra, rroba të thatë.

Metoda e dytë e lashtë e pastrimit për shëndetin - postim. Thelbi i agjërimit - kufijtë në ushqime të caktuara (mish, qumësht, vezë). Objektivi (pa marrë parasysh komponentin shpirtëror) - pastrimin e trupit në një nivel fizik. Ushqim vegjetarian promovon imunitet. Megjithatë, Lent gjatë nuk duhet të përfshihet jashtë sezonit frutave dhe perimeve që janë të pasura me nitrate, pesticideve, etj mënyra më e mirë për të trajnuar trupin tuaj për pastërtinë - ditë agjëron 1-2 herë në javë. Për shembull, në Ayurveda përfshin paramenduar mosveprim të shpejtë një vakt.


Për të lehtësuar pastrimin dhe gravurë mund të përdoret për TEAS shëndetësore, TEAS, balms dhe metodave të tjera.
• Të sjellë një çiban 4 gota e ujit. Shtoni ujë dhe copëtuar peeled rrënjë xhenxhefil të freskët (5 cm), 1 lugë fara qimnon, koriandër, pluhur shafran i Indisë, një majë e kopër. Ulja e ngrohjes dhe vlim pa mbuluar individualitet, për 10-30 minuta, në varësi të se sa të fortë ju doni të bëni çaj. Tendosje dhe pini pas një vakt.
• Merrni 1 luleshtrydhet pjesë, Blackberry, fireweed, rrush pa fara e zezë, trumzë barishte e 05, 2 të hips.

• Get 10 copa e çaj të zi, 1 pjesë kamomil, nenexhik, rigon.
• Get 10 pjesë të çajit të zi, 2 pjesë barishte Wort Shën Gjonit, gjethe nenexhik, 1 pjesë fletë trumzë, rrënjë sanëz.
• Get 10 pjesë të çajit të zi, 2 pjesë gjethe nenexhik, 1 pjesë rrënjë sanëz, manaferrat murriz, u rrit hips.

Bath - një stimulator i madh i metabolizmit. Ndikimi veçanërisht e dobishme e ngrohjes vaske në metabolizmin e proteinave. Ngrohjes Bath butësisht largon qelizat e lëkurës vdekur, rrit qarkullimin e gjakut. Në mënyrë efektive ndihmon të shpëtoj prej gjakut ndenjur. Frymëmarrja jep jetë, ajo bëhet më i thellë, i cili nga ana e tij, përmirëson qarkullimin e ajrit në alveole mushkërive. Rritjet e ventilimit më shumë se 25 herë. Kjo fuqishme dhe të gjithanshëm në procedurën e saj të ndikimit duke aktivizuar metabolizmin dhe promovon proteina biosintezën.


Ushtrim
Ushtrimi lejojë rezistojnë radikalet e lira, duke stimuluar prodhimin e trupit të një numri të madh të antioksidantë natyrore. Nëse çdo nivel fizik me intensitet veprimtaria e rrit metabolizmin. Dhe, për këtë arsye, substancat e dëmshme nuk qëndrojnë në trup.