Receta tradicionale për shëndetin e njeriut


Në këtë artikull ne do të shikojmë në të gjitha recetat popullore për shëndetin që do t'ju ndihmojë të çlodh shëndetin dhe të bëjnë trupin tuaj të fortë dhe të qëndrueshme për shumë sëmundje.
Receta tradicionale e aq ftohtë
• Në maj, kur lule pisha (pisha, por jo bredh) shqyej buds e butë e gjelbër dhe të bëjnë ato në shurup të tillë përmasa, copëtuar në kone kuart gjysmë, kuart të sheqerit dhe 1 litër ujë. Të gjitha komponentët vënë në një tas (alyumyniyevu mirë ose hekuri) dhe kuzhinier deri shurup bëhet kuqe flakë (rreth 15.2 orë). Dhe hudhni përmbajtjen e bankës dhe pas ftohjes ftoh. Merrni 2 lugë dhe të jetë i sigurt për të përtyp kon. Përdorni çaj ose vetëm para ngrënies. Nastrohayte Në maj leh ri bredhi, fort rrethoni banka, plotësoni vajra bimore në mënyrë që ajo fruthi velit. Vendoseni në një vend të ftohtë dhe le të qëndrojë për dimër. Përdorni ftohjet, kollitet - fshij gjoks, mbrapa, vënë në qafën e tij, dhe hundë.


• 1 rrethi i limon, copëtuar 7 karafil të hudhër pour 0,7 litra ftohtë zier me ujë, të vënë 7 ditë në një vend të freskët. Përzierje përfunduar ruhen në frigorifer dhe hani në mëngjes në një stomak bosh para ngrënies dhe në kohën e gjumit 1 lugë gjelle

Kollë recetë Popullit
Në të nxehtë vrasjen vezë qumësht. Pije të ngrohtë për shëndetin e njeriut.
• Ndihmon lëng dhe lakër me lëng mjaltë 1 filxhan, 1 tbsp mjaltë. Pini 1 tbsp. l. disa herë në ditë.
• Ndihmon zierje e gjethet e pemëve të mollës. Gjethet janë lot të mëdha. Filloni të korrjes nga qershori deri në vjeshtë. Ndërsa ata janë të gjelbër. Shumëllojshmëria e Apple nuk ka rëndësi. Lë të ndërpriten, të thatë brishtësinë, në një dyqan të tillë. Për të përgatitur supë 1 tbsp, lë pour 1 filxhan ujë të vluar, duke i dhënë një ulcerë, të mbuluar me kapak dhe ziej enët 10 minuta në ngrohje të ulët. Dërgo 40 minuta të mbush. Pi 05 gota 3 herë në ditë për 15-20 minuta para ngrënies për shëndetin e njeriut.


Receta tradicionale të gripit t
• Një pjesë e përhapjes të bardhë bukë me vajra gjalpë, hudhër copëtuar vënë (2 karafil). Kati hudhër finely copëtuar qepë të vogël. Mëngjes pini 1 filxhan çaj ëmbël me sanduiçe aq agjendën 4.
• Ndihmon infuzion e raspberries dhe lule të gëlqeres (1: 1). 1 tbsp përzierje për të mbushur një gotë me ujë të zier për 20 minuta, filter. Pini një gotë brenda natës të nxehtë.

Nervore ndihmë banja mjaltë
Të përgatisë një dush, të gjithë ju do të duhet është mjaltë. Plotësoni dush me temperaturën e ujit të 37 gradë, ujë dhe shtoni 2 lugë plot mjaltë, shtrihem në vaskë për rreth gjysmë ore. Kursi i trajtimit 12-15 banjot, të përditshme apo çdo ditë tjetër, pas 4-5 muajsh ajo mund të përsëritet. Por unë kështu ka gëzuar këtë procedurë, unë tani të marrë një dush mjaltë një herë në javë, në mënyrë që të llafazan për parandalimin.


Brumë mustardë
Ne përdorim atë për trajtimin dhe chelovekaotyta shëndetësore dhe inflamacion i nervore trigeminal. Për të përgatitur një kompresë duhet të marrë 1 tbsp (Për fëmijët marr 1 mustardë dhe 2 lugë thatë lugë miell dhe gatuaj brumë me të ngrohtë zier ujë. Vendoseni në leckë. Vajosh lëkurën me vajra bimore, dhe të imponojë një leckë provë, kravatë leshi top shall dhe të lënë kështu në mëngjes. Normalisht në mëngjes nuk kanë dhimbje atje. Por ju mund të bëni një kompresë dhe përsëri gjatë natës.