Faktet më të pabesueshme mjekësore


Ne e dimë se ilaçi gjatë gjithë kohës ishte oduzhan aq e mrekullueshme, oddities mjekësore, misteret e çuditshme të pazgjidhura dhe pyetjet që ju do të shkruani një bandë e librave dhe artikujve. Ne të paraqesë një më emocionuese dhe interesante.C fillojë me fat që arritën të mbijetojnë pas më mbingarkesë. Ne flasim për gara shofer David Pearl, në vitin 1977 ai arriti të mbijetojë në aksident hipodrom, trupi i tij ndihet ngadalësimin shpejtësinë e 173 km / h në një distancë prej 66 cm në zero. Si rezultat, ajo u formua 29 thyerje dhe zhvendosja 3 dhe dështimi i zemrës ishte 6 herë!


Në mesin e atyre që ranë nën të gjithë më shumë se kirurg mund të dallojë amerikan Charles Jensen. Ai arriti të lëvizë 970 operacione gjatë 45 viteve të jetës. Ai hoqi rritje.
Sigurisht, i vërtetë e keqe, por pricks mund të sjellin shqetësim, veçanërisht në qoftë se më shumë se 78.900! Kjo sasi e injeksione insulinë janë kryer me Samuel Davidson Mbretërinë e Bashkuar.
Sigurisht, ju mund të zëvendësojë injeksione pilula, por vështirë se dikush dëshiron të gëlltisë më shumë se gjysmë milion tableta që mori në K. Kylnera 21 vjet.

Duhet përmendur norvegjez Jan Revsdala, ai arriti të mbijetojë arrestimin kardiak, e cila konsiderohet më e gjatë. Ai ishte një peshkatar dhe një herë ra jashtë bordit në det në një mot të dhjetorit. Temperatura e tij e trupit ka rënë në 24 gradë, dhe zemra e tij u ndal në 04:00. Por ai ende mbijetoi pas tëri tij deri në qarkullim artificiale.
Por kjo nuk është periudha më e gjatë e jetës pa zemër. Në South Carolina teen Jane Simmons arritur të jetojnë pa një zemër 118 ditë. Ajo vuante nga cardiomyopathy Dilated, duke rezultuar në zemrën e saj nuk mund të punojnë në mënyrë efektive. Vajza jetuar katër muaj në një sistem artificial pa pompa e gjakut të zemrës derdhur.

Shërim unike regjistruar pasi bie nga një lartësi e katit 47-të. Në vitin 2007 vëllezërit Edgar dhe Alcides punuar platformë rrokaqiell vidmyvayuchy dritares së tij. Papritmas, 5 dizajn metër fluturoi poshtë 47 kate. Edgar vdiq, dhe Alcides mrekullisht mbijetuar. Ai theu krahun e tij të djathtë, të dy këmbët, brinjë dhe plagosi shpinë të tij. Por ai shpejt veten pas një rënie. Për disa vite, është vlerësuar se ajo rivendosur plotësisht shëndetin e tyre.
Temperatura më e lartë e trupit është regjistruar në Willie Johnson në vitin 1980, kur ai u dërgua në spital. Ajo është e barabartë me 466 ° C. Megjithatë, ai shkarkohet në mënyrë të sigurtë pas 24 ditësh.

Gabby Hyhras - konvencionale vajzë 9-vjeçare, nuk janë të ndryshme nga kolegët e tyre. Megjithatë, ajo ishte CIPA shumë të rralla sëmundje. Si rezultat, ai nuk ndihet dhimbje, ngrohjes dhe të ftohtë. Gjithsej regjistruar rreth 100 raste të sëmundjes.
Një person mund të jetë një udhëzues i tanishëm dhe nuk ndjehen efektet anësore dhe të mos pësonte asnjë dëm. Ky njeri ishte Jose Rafael Marquez, i cili është në gjendje të kalojë nëpër një sasi të madhe të energjisë elektrike. Ai është në gjendje të djeg gishtat letër.